אחסון אתרים ללא הגבלה – מציאות או פנטזיה?

כמו כל ישראלי טוב, אנחנו רוצים כמה שיותר תמורת כמה שפחות – גם כשמדובר באחסון אתרים. בעלי אתרים שזקוקים לאחסון, מחפשים לעתים קרובות בגוגל "אחסון ללא הגבלה", מתוך מחשבה שתמורת סכום סמלי, יוכלו לקבל חבילת אחסון גדולה ונדיבה, ולא יצטרכו לשדרג אותה או לשלם מראש יותר תמורת אחסון חזק יותר (כמו שרת וירטואלי). האם באמת יש אחסון אתרים ללא הגבלה? ואם כן – האם כדאי להשתמש בו?

התשובה אינה חד משמעית. היום, בשנת 2022, לא סביר שתמצאו אחסון שבו כל הפרמטרים הם ללא הגבלה. כלומר, חלק מהמאפיינים של האחסון יהיו באמת ללא הגבלה, וחלק יוגבלו בצורה זו או אחרת. חבילות אחסון מסוימות עשויות להיות ללא הגבלה בכלל, אבל סביר להניח שהמחיר שלהן יהיה יקר יותר. לא שזה דבר רע בפני עצמו – אם אתם צריכים חבילת אחסון גדולה ועוצמתית, סביר שתצטרכו לשלם עליה יותר מאשר אחסון לאתר קטן. מצד שני, רוב הסיכויים שאתם בכלל לא צריכים אחסון ללא הגבלה – אם יש לכם אתר תדמיתי סטנדרטי, בלוג או אתר איקומרס קטן, אין צורך באחסון מיוחד או VPS לשם כך. אם אתם לא בטוחים איזו חבילה אתם צריכים – פנו לשירות הלקוחות של חברת האחסון והתייעצו איתם. זה גם ייתן לכם אינדיקטור טוב לגבי איכות השירות והמקצועיות של החברה.

מצב אפשרי נוסף: ספקית האחסון מצהירה בעמוד המכירה על "אחסון ללא הגבלה", אבל בפועל מגבילה אתכם, ומציינת זאת באותיות הקטנות בהסכם האחסון. כמו בכל רכישת שירות, כדאי מאוד לקרוא היטב את מה שמוצע לכם בכל חבילת אחסון, לעבור בקפדנות על החוזה ולהחליט בהתאם.

אחסון ללא הגבלה

האם אחסון ללא הגבלה הוא אחסון טוב?

העובדה שחברת אחסון מציעה אחסון ללא הגבלה לא הופכת אותה לטובה יותר או פחות. כדי לדעת אם מדובר באחסון אתרים מקצועי, צריך לבחון עוד כמה פרמטרים, כמו איכות השרתים, שירות הלקוחות, אבטחת מידע ועוד.

אילו פרמטרים באחסון אתרים עשויים להיות ללא הגבלה?

  • תעבורת נתונים ללא הגבלה – המשמעות של תעבורת נתונים ללא הגבלה, היא שאין רף עליון למספר הגולשים הנכנסים לאתר בכל רגע נתון, או לכמות המידע שהם מורידים ומעלים. אחסון עם תעבורת נתונים ללא הגבלה מאפשר לכם לנהל את האתר ללא חשש שיקרוס בגלל תנועת גולשים מוגברת או חריגה (למשל, כאשר אתם מריצים קמפיין או אם זכיתם לחשיפה באתר תוכן גדול). כאשר תעבורת הנתונים מוגבלת, שירות האחסון עלול להשבית את האתר אם הוא חורג מהמותר. במצב כזה, תצטרכו לשלם יותר כדי להגדיל את רוחב הפס שלכם מול האחסון.
  • דומיינים ללא הגבלה – חבילות אחסון עם דומיינים ללא הגבלה מתאימות למי שמחזיק מספר אתרים או לאחסון ריסלר, המאפשר לכם למכור שטחי אחסון ללקוחות שלכם (מבלי לפתוח חברת אחסון אתרים בעצמכם). אם יש לכם אתר בודד ואין לכם כוונות להתרחב בקרוב, אתם יכולים לרכוש אחסון שיתופי רגיל.
  • שטח אחסון ללא הגבלה – ברוב המקרים לא מדובר באמת בנפח ללא הגבלה, בעיקר מכיוון שזה לא משתלם לחברת האחסון, שמעדיפה למקם כמות גדולה של אתרים על אותו שרת. גם אם מוצהר כי האחסון הוא ללא הגבלת שטח בדיסק, סביר להניח שיש הגבלה כלשהי. למשל, חלק מהחברות מגבילות את כמות הקבצים שאפשר לאחסן בשרת – מה שבפועל יוצר מגבלת שטח אחסון. באופן כללי, שטח אחסון ללא הגבלה הוא פיצ'ר מיותר. רוב הסיכויים שאתם יכולים להסתפק בחבילת אחסון של 1-3 ג'יגה בייט, שיש בה מספיק מקום לאתר גדול או כמה אתרים בינוניים, וגם לקבצי מדיה, קבצי גיבוי וכל מה שתצטרכו (ועוד יישאר לכם מקום). אם אתם רואים שאתם עומדים לחרוג מנפח האחסון, תמיד תוכלו לשדרג לחבילות גדולות יותר (אנחנו, למשל, מציעים גם חבילת אחסון של 10GB). אם יש לכם צורך באחסון קבצים גדולים באמת, ייתכן מאוד שתצטרכו שרת וירטואלי.

2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל