אחסון אתר מכירות: הדרך לחנות וירטואלית מצליחה

אתרי מכירות (או אתרי איקומרס) הפכו לסוג אתרים מבוקש מאוד באינטרנט – גם מצד המשתמשים וגם מצד בעלי העסקים. אתר מכירות מאפשר לכל בעל עסק להגיע לקהל גדול בהרבה לעומת חנות פיזית. הקמת אתר מכירות היא תהליך שכדאי לעשות בצורה מתוכננת ומסודרת, מכיוון שיש פרמטרים רבים שצריך לקחת בחשבון ולאפיין, לפני שמתחילים להעלות מוצרים לאתר.

קיימות מערכות קוד פתוח רבות להקמת אתרי מכירות. אחת הפופולריות שבהן היא וורדפרס (עם התוסף ווקומרס), וקיימות מערכות נוספות כמו אופן קארט, פרסטשופ, מג'נטו ועוד. כאשר מקימים חנות וירטואלית, יש צורך לאפיין רכיבים רבים בה: עיצוב, פונקציונליות, ממשק משתמש, דרכי תשלום ואפילו תנאי שימוש ומדיניות פרטיות. אחת ההחלטות החשובות ביותר קשורה לאחסון אתר המכירות – ונשאלת השאלה, איזו חבילת אחסון כדאי לבחור כאשר מקימים אתר חנות? אחסון האתר מהווה את התשתית הבסיסית והחשובה ביותר לאתר המכירות שלכם, ולכן חשוב לבחור בצורה מושכלת.

אחסון לאתר מכירות

ראשית, יש לקחת בחשבון את סוג המערכת שאיתה תקימו את האתר, ולבחור שרת אחסון מתאים. למשל, אם אתם מתכננים להקים חנות וורדפרס עם ווקומרס, יש צורך באחסון המתאים לאתרי וורדפרס. כדאי לבדוק את הדרישות הטכניות של כל מערכת ניהול תוכן לפני שמקימים את האתר, על מנת לוודא שהאחסון הנבחר שלכם מתאים להפעלת המערכת.

אם מדובר בחנות קטנה יחסית, של כמה עשרות מוצרים בסך הכל, ייתכן שתוכלו להסתפק באחסון אתרים זול ולרכוש חבילת אחסון בסיסית וקטנה. גם אם החנות שלכם קטנה, מומלץ שלא להסתפק בנפח אחסון של פחות מ-1GB. התקנת הוורדפרס וגם ווקומרס תתפוס נפח לא מבוטל. בנוסף, חנויות וירטואליות מסתמכות במקרים רבים על שימוש נרחב בתוספים כמו אלמנטור, ג'ט אלמנטס, תוספי ניהול מלאי ועוד, ולכן הן תופסות מקום אחסון גדול יחסית.

אם יש לכם חנות גדולה יותר, המכילה מאות מוצרים, תצטרכו נפח אחסון גדול יותר (סביר להניח ש-5GB או יותר). במצב של חנות גדולה, ייתכן שתרצו לשקול גם רכישת אחסון ריסלר, המאפשר לכם הוספת דומיינים ללא הגבלה. כך, תוכלו ליצור עמודי נחיתה על דומיין נפרד לטובת קמפיינים או לפתוח אתרים תומכים שיעזרו לכם בקידום החנות.

במקרה שמדובר בחנות ענק עם אלפי מוצרים, או רשת חנויות או מותגים, שווה לכם לבדוק אופציה של הקמה של החנות על גבי שרת וירטואלי פרטי. סוג אחסון זה הוא יקר יותר, אולם מדובר באחסון עוצמתי, מאובטח ואיכותי, שיבטיח לכם ניהול חלק של אתר המכירות שלכם. אם אין לכם צוות IT משלכם, כדאי לחפש איש מקצוע בתחום תחזוקת שרתים, שיסייע לכם לתפעל את השרת.

הבט נוסף שחובה לקחת בחשבון בבחירת אחסון לאתר מכירות, הוא אבטחת המידע. באתר איקומרס מועבר ונשמר מידע רגיש רב, כמו פרטי אשראי, פרטים של לקוחות, היסטוריית רכישות ועוד. בעלי אתר מכירות לא יכולים להרשות לעצמם שהאתר ייפרץ – לא מדובר כאן בהשתלת קוד זדוני או השחתה זניחה, אלא בגניבת נתונים של לקוחות (והאחריות היא על בעל האתר). לכן חשוב לבחור באחסון אתרים מאובטח ומקצועי.


2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל