קניתי דומיין חדש- עכשיו איך אני משייך אותו לשרת?

רשת האינטרנט היא כיום אחד ממאגרי המידע המרכזיים והגדולים ביותר. כאשר אנו נדרשים לחפש למשל מידע על מוצר מסוים או על שירות מסוים, סביר להניח כי לצד קבלת המלצות ממקור מהימן, נבצע גם סקר שוק מעמיק, ולשם כך ניעזר במידע הקיים ברשת האינטרנט. לכן, כל בעל עסק, קטן כגדול, המציע היום מוצר או שירות למכירה, יידרש להקים אתר אינטרנט מתוך מטרה למשוך לקוחות ולבסס את המוניטין של העסק. מלבד זאת, אתרי אינטרנט משמשים היום גם בלוגרים רבים ומובילי דעת קהל, הנעזרים באתר האינטרנט שלהם בשגרת היום-יום. על מנת להקים אתר אינטרנט מקצועי, נדרש כמובן דומיין ושרת וחשוב לא פחות לשייך את הדומיין המדובר לשרת הרלוונטי. על כך – במאמר הבא.

 

מהו דומיין?

לפני הכול, ועוד בטרם רוכשים שירותי אחסון אתר, חשוב להבין מהו דומיין. מדובר בכתובת של האתר שאותה יש להקליד בדפדפן החיפוש על מנת להגיע לאתר המבוקש. לכל כתובת דומיין מספר חלקים המוסרים לגולש מידע על אופייה. למשל, אם ניקח כתובת כגון: www.content.co.il, המילה content עשויה להיות שמו של האתר או של העסק ואילו הסיומת co.il מעידה על שיוך הדומיין למדינה מסוימת – במקרה הזה ישראל. לכל מדינה יש כאמור סיומת משלה; אוסטרליה למשל היא au, אנגליה היא uk וארצות הברית היא us. מלבד סיומות אלו, קיימות גם סיומות ייחודיות המעידות על טיבו של הארגון. למשל, ארגון אקדמי כגון אוניברסיטה יהיה בעל סיומת edu או ac, סיומת org מרמזת על מוסד ללא כוונת רווח, ואילו ארגון ממשלתי יהיה בעל סיומת gov. לצד בחירה חכמה בשירותי אחסון אתרים, בחירה בדומיין הנכון עשויה לתרום באופן משמעותי להצלחתו של האתר העסקי.

 

למה צריך לשים לב כאשר בוחרים דומיין?

רגע לפני שממהרים לבחור שירות אחסון אתרים, חשוב קודם כל לשים לב לדגשים הבאים בבחירת דומיין.

  • דומיין קליט – המטרה המרכזית של הדומיין היא להגיע לקהל היעד. לכן מומלץ לבחור בשם דומיין קליט הקשור לשם של בית העסק, שם שהגולשים יוכלו לאתר אותו ללא קושי בעת חיפוש בדפדפן. אם הצלחתם למצוא שם כזה – חשוב לוודא כי אתם מחדשים את הבעלות על הדומייו במועד. אחרת – גורם אחר עלול לתבוע עליו בעלות ולחייב אתכם לשלם לו על שחרורו.
  • אפיון קהל היעד – בחירת הדומיין מושפעת גם מקהל היעד. אם מדובר בקהל מקומי, הרי חשוב לבחור בשם המותאם להם ולצרכים שלהם. לעומת זאת, קהל יעד הממוקם בחו”ל יעדיף אולי שם דומיין אחר. גם ברכישת אחסון אתרים יש להתחשב במיקום קהל היעד, וראוי כי אחסון אתר יתבצע בסביבה הגיאורפית של עיקר הגולשים

שיוך דומיין לשרת

לאחר רכישת הדומיין, יש צורך לרכוש אחסון אתר בהתאם לצרכים ולדרישות הצפויות. לפני הרכישה של שירותי אחסון אתרים מומלץ מאוד לאפיין במדויק את המפרט הרצוי, אך גם לקחת בחשבון צרכים עתידיים ולהתחשב במידת הגמישות שמציע הספק. לאחר רכישת אחסון אתר, יקבל בעל הדומיין כתובות DNS- זהו בעצם הכתובת של השרת שמארח את האתר. יש לגשת לאתר הספק שממנו נרכש הדומיין, ולהזין את כתובת ה-DNS שהתקבל מחברת אחסון האתרים. קיימת אפשרות פשוטה יותר והיא לרכוש את הדומיין ואת האחסון מאותו ספק, כאשר במצבים אלו השיוך בדרך כלל יהיה אוטומטי. על כן, לפני רכישת דומיין או אחסון אתרים, מומלץ לבחון היטב את כל האפשרויות הקיימות, ולבחור בספק איכותי ובעל ניסיון, המספק גם שירות מעולה. בהצלחה!

עוד באתר…

2019 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

[email protected]
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות