איך בונים אתר מוצלח?

אי אפשר עוד להכחיש את זה – רשת האינטרנט משמשת אותנו היום בכל רגע נתון. באמצעותה אנו מחפשים מידע, מאתרים עסקים שונים ומבצעים הזמנה של מוצרים. על כן, הצלחתו של בית העסק תלויה בין השאר בהקמתו של אתר אינטרנט המספק חווית שירות מוצלחת. תפקידו הוא למשוך את קהל היעד הרלוונטי ולגרום לו לחזור אליו שוב ושוב. כיצד עושים זאת? על כך במאמר הבא.

עבודת הכנה

עוד לפני שמתחילים לתכנן ולבנות את המראה ואת העיצוב של האתר, נדרשת עבודה מקדימה. כדי ליצור אתר שאכן עונה על הצרכים של הלקוחות, חשוב לבצע אפיון מקיף לאתר האינטרנט של העסק. זהו השלב ההתחלתי שבמסגרתו יש לבחון מהם המטרות שעליהן נועד לענות האתר; האם זהו אתר תדמית בלבד שנועד לעודד פנייה של הלקוח? האם צריך האתר לכלול גם חנות וירטואלית שתאפשר רכישה של מוצרים און-ליין? האם האתר יכלול תכנים שונים, ואם כן – מה תהיה תדירות העדכון שלהם? מי יהיה זה שמנהל את האתר ומהי הפלטפורמה שבה הוא יעשה שימוש? כל שאלות אלו, ועוד רבות אחרות, נועדו ליצור תמונה כוללת שתאפשר להתאים את האתר לקהל יעד מסוים. בהקמת האתר חשוב גם לבחור בפלטפורמה המתאימה, ורצוי לבחור בכזאת שהיא קלה יחסית לניהול, במיוחד אם מנהל העסק עצמו הוא שנדרש לתפעל אותה.

מיתוג 

לאחר ביצוע סקר שוק מקיף ואפיון של האתר ושל קהל היעד, ניתן לעבור לשלב הבא – המיתוג. מיתוג נכון יאפשר להציג באופן מדויק את בית העסק ואת טיבו והוא יותאם אל הקהל שאליו הוא פונה. לשם כך חשוב לעשות שימוש שבכלים המתאימים, ובשפה הגרפית האפקטיבית ביותר עבור אותו קהל יעד. אם נרצה למשל ליצור אתר בעל מראה יוקרתי נבחר בקווים נקיים ואלגנטיים ונסתפק במספר מוגבל של צבעים המשלימים זה את זה. במקרה זה המטרה תהיה להימנע מעומס יתר והכלל המנחה הוא: “פחות זה יותר”. על מנת ליצור אתר איכותי מסוג זה נדרשים גם תכנים ראויים הכתובים בשפה המתאימה לשפתו של קהל היעד. יש להקפיד על העריכה של תכנים אלו ולוודא שלא נופלות טעויות רבות בטקסטים. לעומת אתר מסוג זה, אם נרצה ליצור מראה צעיר ורענן יותר, יהיה צורך לנקוט בגישה שונה ומומלץ לבחון היטב לאיזה קהל יעד פונים. מדי פעם מומלץ לבחון את המיתוג הקיים ולחדש אותו כאשר הוא מאבד מהאפקטיביות שלו.

תשתית מתאימה

תכנון ועיצוב הם דבר חשוב, אך ללא שרת וירטואלי איכותי, האתר עלול לפעול באיטיות, או גרוע מכך – לקרוס. חלק משמעותי מחוויית השירות של המשתמש הוא כמובן שימוש “חלק” ומהיר באתר. לשם כך, יש לשים לב לפרט חשוב – שרת מרוחק הממוקם בחו”ל עלול ליצור תקלות רבות והאטות בקצב הגלישה. שרת מרוחק גם אינו מספק תמיד את התמיכה הנדרשת, ובמקרה שבו נאלצים לפנות לשירות הלקוחות, מגלים כי השירות ניתן בשפה האנגלית בלבד, ובשעות מסוימות בלבד. על כן, במרבית המקרים מומלץ להעדיף חברת אחסון ישראלית שתקל את ניהול האתר ושתאפשר גלישה מהירה ונוחה. בהצלחה!

עוד באתר…

2019 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

[email protected]
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות