איך רוכשים תעודת SSL – ולמה זה טוב?

 

כאשר אנחנו גולשים באתרי אינטרנט שונים, לא תמיד נשים לב לכתובת המדויקת המופיעה בשורה העליונה של הדפדפן. אם אנחנו גולשים באתרי חדשות או באתרי בידור אין לכך אולי חשיבות רבה, אך כאשר אנו מבקרים בחנויות וירטואליות או כאשר אנחנו מכניסים את הפרטים האישיים שלנו לאתר, כדאי רגע להרים את המבט לשורת הכתובת. כיום, חלק גדול מהאתרים מקפידים כי אחרי ה-http הרגיל תופיע גם האות S. משמעותה של האות הזאת היא שלאתר יש תעודת SSL, והוא נחשב בטוח. מהי בדיוק אותה התעודה ולשם מה יש בה צורך? על כך במאמר הבא.

 

מה זה תעודת SSL?

כידוע, אנחנו חיים בעידן שבו הפרטיות נעלמה כמעט לגמרי. כל אחד מאתנו נושא עימו היסטוריית גלישה מפוארת, וגם כאשר אנחנו בבית שלנו אנו עשויים להיות חשופים ברשת האינטרנט. אתר שאינו מאובטח, גם אם הוא נעזר בשירותי הוסטינג מסודרים, עלול להיות לא מאובטח. כלומר אתר שאין לו תעודת SSL בעצם מקל על גורמים עוינים לפרוץ לאתר או לדלות ממנו מידע על הגולשים שביקרו בו. מטרתה של תעודת ה-SSL היא להצפין את דפי האינטרנט וכך לאפשר גלישה בטוחה לכל המבקרים באתר. כדי לדעת אם האתר מחזיק בתעודת SSL יש לבדוק אם בשורת הכתובת מופיעה האות S אחרי ה-http. מלבד זאת, אתרים מאובטחים יכללו גם סימן קטן של מנעול המעיד על כך שהאתר מוגן. הקלקה על הסימן הזה תציג גם מידע חשוב נוסף כגון החברה שהנפיקה את התעודה ותוקפה. כמו במקרה של שירותי אחסון אתרים, גם את תעודת ה-SSL מומלץ לרכוש מחברה מוכרת.

 

לשם מה צריך תעודת SSL?

 

כאמור, לא כל אתר מלקט בהכרח מידע אישי חשוב על הגולשים בו. אם אין מדובר בחנות וירטואלית או באתר המבקש מהמבקר להשאיר פרטים, עולה לעיתים השאלה בדבר נחיצותה של תעודת SSL. אך בדיוק כמו שמשקיעים בשירותי הוסטינג איכותיים ובדיוק כפי שבוחרים ספק אחסון אתרים בתשומת לב, כך כדאי גם להקדיש זמן ומשאבים לרכישת תעודת SSL.

 

להלן שתי סיבות עיקריות לרכישת תעודת SSL:

  • קידום האתר – גם אם האתר שלך הוא אתר תדמיתי שאינו מלקט מידע על לקוחות, אלא רק נועד להיות מעין כרטיס ביקור, עדיין כדאי שתהיה דרך קלה לקדם אותו ברשת. כיום, אחד מכלי הקידום המשמעותיים ביותר היא כמובן חברת גוגל, והיא אינה מסתירה על העובדה כי היא נותנת עדיפות לאתרים המאובטחים כראוי.
  • יצירת אמון בלקוחות פוטנציאלים – כל גולש מעוניין להרגיש בטוח. גם כאשר אנו מבקרים באתרי חדשות נעדיף לדעת כי החיבור מאובטח. על אחת כמה וכמה כאשר אנו מבקרים באתר עסקי ומתבקשים להשאיר פרטים אישיים לצורך קבלת ניוזלטר או פניית שירות. תעודת SSL תסייע לבנות את האמון של הגולש בעסק ותעודד אותו להמשיך לגלוש באתר בבטחה.

 

רכישת תעודת SSL

 

בדומה לשירותי הוסטינג, גם את תעודת SSL מומלץ לרכוש מגוף מסודר שקיבל את ההסמכה הנדרשת להספקת התעודות. מלבד זאת, לפני שמתחילים בתהליך רכישת התעודה, רצוי שתהיה כתובת IP פרטית שאותה מקבלים מספק שירותי אחסון אתרים. מכיוון שקיימות רמות אבטחה שונות, חשוב להבין היטב את תנאי הרכישה, ולשים לב גם לתוקפה של התעודה שאותה מקבלים בסוף התהליך. בשורה התחתונה, בכל מקרה של ספק מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום על מנת לוודא כי באתר מותקנת תעודת SSL המתאימה לצרכים של העסק והמספקת את ההגנה הראויה לגולשים.

עוד באתר…

2019 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

[email protected]
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות