אפיון אתרי אינטרנט – המדריך

 

בעבר, בנייה של אתר עסקי מקצועי הייתה נחלתם של בעלי מקצוע המתמחים בתחום. כיום, לעומת זאת, נדמה כי בניית אתרים נעשתה תהליך פשוט שכמעט כל אחד יכול להשלים. בשוק ניתן למצוא פלטפורמות שונות לבנייה של אתרים בהתאם לתבניות קיימות, ונראה שבניית אתרים היא מיומנות שכל אחד יכול לרכוש שליטה בה. אלא שבמציאות, העניין אינו כה פשוט. על מנת שהאתר העסקי ישרת את הצרכים של בעל העסק, חשוב מאוד לוודא כי הוא עומד בקריטריונים מסוימים ובדרישות ספציפיות. לשם כך, לפני בניית האתר חשוב לבצע תהליך אפיון יסודי שבזכותו ניתן יהיה להשיג את התוצאה הרצויה. על טיבו של תהליך זה, ודגשים חשובים נוספים – במאמר הבא.

 

מהו תהליך אפיון אתרים

הקמה של אתר עסקי אינה דבר שמומלץ לעשות במהירות, אלא יש להקפיד לבצע אותה בתשומת לב תוך בחינה מדוקדקות של כל הפרטים. כפי שבוחרים אחסון אתרים באופן מסודר, כך גם יש לאפיין את האתר בצורה מעמיקה.

 

את אפיון האתר מבצעים עוד לפני תחילת העבודה, ועליו לכלול התייחסות להיבטים הבאים:

  • קהל היעד – ראשית, כאשר בונים אתר חדש, נדרשת קודם כל התייחסות למשתמשים הצפויים שלו. בסופו של דבר, הכוונה היא ליצור חוויית שימוש מהנה, ולגרום לגולש להישאר כמה שיותר זמן באתר. לכן, כדי לתכנן את האתר העסקי וכדי לבנות אותו כשורה, מומלץ קודם כל לחשוב על הגולשים ועל אותם הדברים שימשכו אותם לגלוש באתר.
  • מטרת האתר ואופיו – האם מדובר באתר עסקי? האם זה אתר תדמית? או אולי יש צורך בכלל בחנות וירטואלית? המטרה של האתר והאופי הרצוי שלו יקבעו במידה רבה את מבנה האתר ואת העיצוב שלו, ועל כן, זאת אחת הנקודות הראשונות שחשוב להבהיר.
  • תוכן רלוונטי – לאחר שהבהרנו את מטרת האתר, רצוי מאוד גם לבחון את התוכן הצפוי שאותו נעלה לאתר. אתר המציע בעיקר סרטונים יהיה בעל מבנה שונה לעומת אתר הכולל בעיקר תוכן כתוב.
  • אחסון אתר – אומנם קריטריון זה אינו נוגע לאפיון האתר עצמו, אך הוא פרט הדורש התייחסות מיוחדת במסגרת התהליך כולו. כדי שהאתר יפעל כראוי, וכדי שניתן יהיה לגלוש במהירות ובהנאה, הכרחי לבחור שירות אחסון אתרים מתאים שיענה על צורכי תעבורת הנתונים הצפויה. אם בוחרים שירות אחסון אתרים שאינו מתאים, הדבר עלו לפגוע בחוויית הגלישה של המשתמשים, ומהר מאוד הם יינטשו את האתר העסקי, ויעברו לאתר המתחרה.

איך מבצעים אפיון לאתרי אינטרנט?

כפי שניתן אולי לשער, הדרך לאפיון נכון של אתר האינטרנט מתחיל במחקר מעמיק ויסודי.

ישנם מספר דגשים שיש לתת עליהם את הדעת:

  • מיהם הלקוחות של בית העסק – יש ללקט כל מידע רלוונטי על הלקוחות הקיימים של העסק; מהו הגיל הממוצע שלהם, תחומי העניין שלהם, אילו סוגי אתרים מושכים אותם ובאיזה מילות חיפוש הם נעזרים.
  • דפי אינטרנט פופולריים – אם קיים כבר אתר עסקי שאותו מעוניינים לשנות ולשדרג, מומלץ ללקט מידע על הגלישה באתר, לבחון באילו דפים מבקרים הגולשים, ומאילו דפים הגולשים מתעלמים.
  • פורמט התוכן – יש לבדוק איזה סוג תוכן הכי “מדבר” לגולשים באתר. האם הם מעדיפים תוכן כתוב, האם הם צופים בסרטונים? ואולי הם אוהבים בעיקר תמונות? מידע זה יסייע לבחור את הפורמט הרלוונטי עבור בית העסק.
  • עיצוב האתר – לצד התייחסות לדפי האתר העסקי ולתוכן המוצע בהם, חשוב גם לשים לב לעיצוב. מומלץ להיעזר באנשי מקצוע שיסייעו לכם לבחור בצבעים המתאימים, לחדש את הלוגו ולסגל לאתר מראה המותאם לאופי הגולשים.

לסיכום, אפיון אתר אינטרנט הוא תהליך בסיסי והכרחי, וחשוב מאוד לבצע אותו עוד לפני הקמת אתר האינטרנט עצמו. לשם כך חשוב כמובן להיעזר באנשי המקצוע המתאימים שיוכלו לתרום מניסיונם. מלבד זאת, אסור להזניח את התשתית! יש לבחור אחסון אתר העונה על הדרישות, וזאת כדי לספק לגולש חוויית שימוש נעימה, וכדי לעודד אותו לבקר באתר לעיתים קרובות.

עוד באתר…

2019 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

[email protected]
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות