אפליקציה לאתר – למי זה כדאי ואיך הופכים אותה לרווחית?

 

לקראת סוף המאה ה-20 נכנס לחיינו מכשיר שהיום לא נצא מהבית בלעדיו – הטלפון הסלולרי. מוצר זה התחיל את דרכו כטלפון נייד שבתחילה היה גדול מדי ויקר מדי מכדי שירכשו אותו אנשים רבים. אך כיום הטלפון הנייד, או בשמו החדש – הטלפון החכם, הוא כמעט שלוחה של הגוף שלנו. אנחנו משתמשים בטלפון החכם כדי ללקט מידע, כדי לנהל את החיים האישיים שלנו, כדי לכתוב תזכורות, כדי לשלוח דוא”ל, כדי להתעדכן ברשתות החברתיות או סתם כדי לשחק. מכיוון שחלק גדול מהשימוש שלנו במכשיר מתבצע באמצעות אפליקציות שונות, אתרים עסקיים נעזרים בה כדי למשוך לקוחות או כדי להרוויח באמצעותה קצת כסף. איך עושים את זה? במאמר הבא.

 

אפליקציה לאתר – למי זה כדאי?

מכיוון שעולם המובייל הוא כיום מרכז עולמם של רבים, בעלי עסקים מתלבטים לעיתים בשאלה האם ליצור עבור האתר אפליקציה. לכאורה נדמה שאפליקציה איכותית היא מצרך נדרש בדיוק כמו – אחסון אתרים מקצועי או שרת אחסון. אך לפני שממהרים להתחיל בתהליך בנייתה של אפליקציה, בעל העסק צריך לשאול את עצמו לשם מה הוא צריך אותה ואילו מטרות הוא מעוניין להשיג באמצעותה. במקרים מסוימים יצירת אפליקציה עבור האתר יכולה למשל לסייע לקדם את האתר, לשמור על קשר עם לקוחות קיימים, לאתר צרכים חדשים וליצור צרכים חדשים. לפעמים כאשר יוצרים אפליקציה אחת מתברר כי ישנו ביקוש רב ואז מתעורר הצורך לבנות אפליקציות נוספות, ולעיתים מתברר כי האפליקציה כלל אינה בשימוש, ואז דרוש הליך חשיבה מחודש. בשורה התחתונה – לפני שחושבים כיצד האפליקציה החדשה תכניס עוד כסף, חשוב להגדיר היטב את המטרות שלה.

 

גרסאות רגילות וגרסאות פרמיום

כאשר יוצרים אפליקציה חדשה עבור האתר, אחת הדרכים הטובות להרוויח ממנה היא לתת ללקוחות לבחור. גם כשבעל העסק עצמו הקים את האתר העסקי וחיפש אחסון אתרים מקצועי או שרת אחסון היו לו בוודאי אפשרויות לאחסון זול ואפשרויות פרמיום שהציעו שירות מלא ואיכותי. על כן, ראשית, כדי לאפשר ללקוחות להכיר את האפליקציה ואת יתרונותיה, ניתן ליצור עבורה שתי גרסאות; גרסה אחת חינמית שתכלול אופציות בסיסיות וגרסה אחרת, בתשלום, שתכלול פונקציות נוספות ותוספים ייחודיים. זה נכון שכולנו שמחים לקבל מוצר בחינם, אך במקרים רבים כאשר אנחנו מגלים את התועלות שלנו, נהיה מוכנים לשלם כמה שקלים – בהתאם לתועלת שאנו מפיקים מן המוצר.

 

רכישת מוצרים

דרך נוספת להפוך אפליקציה לרווחית היא שיווק של מוצרי העסק. באמצעות האפליקציה יכול בעל העסק להציע ללקוח מוצרים שהוא מעוניין לקדם, או לעודד אותו לרכישה של מוצרים ותיקים שאחוז הרווח מהמכירות שלהם ירד. באפשרות זו חשוב להשתמש כמובן בחוכמה ובזהירות. גם כאשר בעל העסק מבקש לרכוש שירותי אחסון אתרים מקצועי או שרת אחסון, הוא יבחן בעיקר את איכות המוצר והשירות, ועל כן – אם נעזרים בפרסום לצורך הכנסת רווח, אין להתפשר על איכות האפליקציה. אם מעוניינים שהאפליקציה “תתפוס” ותמשוך אליה משתמשים חדשים ולקוחות פוטנציאליים, מומלץ להיעזר באיש המומחה בתחום, שיוכל להפוך את האפליקציה של העסק לדבר החם הבא.

 

עוד באתר…

2019 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

[email protected]
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות