בחירת שרת אחסון שיתמוך באתר ה-eCommerce שלך

 

אתרי איקומרס (e-commerce) הם כיום כלי מרכזי של כל בעל עסק, בין אם מדובר בארגון גדול, ובין אם מדובר בארגון קטן יחסית. אין מדובר בעוד אתר תדמית שמטרתו להוות מעין כרטיס ביקור; לאתרי איקומרס מטרה ברורה – הם נועדו לאפשר לבעל העסק להגדיל את קהל הלקוחות הפוטנציאלי שלו, ובזכותם הם יכולים ליצור קשר עם לקוחות הגרים בערים רחוקות ואפילו עם לקוחות הגרים מעבר לים. אתרי איקומרס מאפשרים להקים חנות מקוונת, להציג את קטלוג המוצרים של החברה ולקדם את המוצרים השונים שהיא מציעה. אך על מנת שאתר האיקומרס ישרת את מטרתו יש צורך בשרת אחסון מתאים. פרטים נוספים – במאמר הבא.

 

 

פתרונות האחסון הקיימים

לפני שמתחילים לדון בדרכים השונות שבהם אתר האחסון מסייע לאתרי איקומרס, חשוב להבין אילו שירותי אחסון אתרים קיימים בשוק:

  • שרת שיתופי – זהו אחד הפתרונות המשמשים היום אתרים מסוג מסוים, במיוחד בלוגרים ועסקים קטנים. באחסון מסוג זה, האתר של הלקוח חולק את השרת עם משתמשים אחרים. כך הלקוח זוכה למחיר זול יחסית וכל לקוח ניגש כמובן לניהול האתר שלו בלבד ואין לו גישה לאתרים האחרים הנמצאים על אותו השרת. אלא שפתרון זה יש עימו חיסרון משמעותי אחד – לכל שרת נפח אחסון משלו וביצועים משלו, וכאשר חולקים את אותו השרת, חולקים את אותם המשאבים. כך, עבור אתר איקומרס מצליח הנדרש לנפח אחסון גבוה בשל התעבורה בו, פתרון זה אינו מספק ועלול אף לפגוע בטיב השירות הניתן ללקוחות.
  • שרת ייעודי – כפי שניתן אולי לשער, שרת ייעודי הוא שרת המיועד כולו לשימושו של לקוח אחד. הלקוח יכול להתאים את השרת לצרכים הפרטניים שלו והוא זה שמחליט איזו חבילת אחסון הוא מעוניין לרכוש. בשל מאפייניו הייחודיים, שרת מסוג זה מתאים מאוד לעסקים המחזיקים באתר איקומרס מצליח שתעבורת הנתונים בו היא רבה.
  • שרת וירטואלי – סוג נוסף של שרת אחסון, הוא השרת הווירטואלי, הנקרא גם Virtual Private server או בקיצור VPS. השרת הווירטואלי, כגון אחסון לינוקס, הפך בשנים האחרונות לאחד מפתרונות האחסון המצליחים ביותר בזכות הגמישות שלו ובשל הקלות שבה ניתן להתאים אותו לצרכים המשתנים של העסק.

 

 

בחירה בשרת האחסון המתאים

בחירה בשרת האחסון הנכון עשויה לסייע לקדם את אתר האיקורמס באופן משמעותי:

  • גמישות מרבית – העסק שלנו, כמו היבטים רבים בחיינו, נבנה ומתחזק בהדרגה. בתחילת דרכו, לכל בעל עסק יש בדרך כלל מאגר לקוחות מוגבל, ומוצרים הפונים לפלח שוק מסוים. אלא שבחלק גדול מהמקרים ככל שחולף הזמן, וככל שבעל העסק צובר ניסיון רב יותר, כך גם גדל העסק, ועימו דרישות התשתית. אם בהתחלה ניתן היה להסתפק בשרת בעל נפח אחסון  נמוך, הרי מגיע הרגע שבו אין מנוס מלרכוש שרת בעל נפח אחסון גדול יותר. שרת וירטואלי יתאים את עצמו לצרכים המשתנים של העסק ויאפשר לו להמשיך לצמוח.
  • עלויות – כאשר בוחרים בשרת עבור אתר האיקומרס, חשוב לזכור כי מדובר בהוצאה חודשית קבועה, ולכן יש לבחור את השרת בחוכמה. כיום ניתן למצוא חבילות שונות המותאמות לצרכים של הלקוח, וחשוב לבצע סקר שוק מעמיק לפני שמקבלים ההחלטה.
  • ביצועים – שרת אחסון איכותי הוא כזה שיאפשר ללקוח לגלוש במהירות ובנוחות, ללא עיכובים מיותרים. אם למשתמש באתר יש חוויית שירות מוצלחת, אם הדפים נטענים במהירות ואם המעבר בין הדפים חלק – הגולש יישאר באתר, ישלים את הרכישה של המוצר המבוקש וישמח גם לחזור ולבקר באתר בעתיד. כך השקעה בשרת אחסון משתלמת גם לטווח הקצר וגם לטווח הארוך.

עוד באתר…

2019 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

[email protected]
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות