דרכים לאבטח את השרת שלך

 

אבטחת מידע הייתה עניין חשוב ורציני מאז ומתמיד. בימי קדם ידע היה מוגן באמצעות מערכת גילדות שאפשרה להעביר את סודות המקצוע מאדם אחד למשנהו, וגם כיום ידע הוא אחד מן המשאבים המשמעותיים ביותר העומדים לרשותו של העסק. אך בניגוד לזמנים עברו, כיום מאגר הידע המשמש את בעל העסק ואת עובדיו שמור בשרת, והוא זה המאפשר לקיים את שגרת העבודה ביום-יום. על כן, על מנת למנוע מצבים של אובדן מידע או של פגיעה במהלך העבודה התקין, חשוב לדאוג לאבטחתו של השרת בכמה דרכים פשוטות.

 

שימוש ברשתות בטוחות

לצד אמצעים טכנולוגיים נוספים, רשת האינטרנט היא כיום כלי עבודה מרכזי, ותהליכי עבודה רבים מתאפשרים רק באמצעות החיבור אליה. גם האתר העסקי של החברה שדרכו מקודמים המוצרים השונים ושדרכו מציע בית העסק את שירותיו הוא נכס שבלעדיו תיפגע שגרת העבודה של העסק. יחד עם זאת, השימוש ברשת האינטרנט אינו חף מסיכונים, וישנם גורמים המנצלים אותה לרעה לצורך פריצה לאתרים שונים ולשם גנבה של סודות מסחריים. במקרים אחרים, באמצעות הפריצה לאתר, עלול גורם עוין להשתלט על האתר העסקי, המהווה ערוץ הקשר העיקרי עם הלקוחות, וכך לגנוב פרטים אישיים ופרטי אמצעי תשלום של לקוח זה או אחר. על כן, כדי למנוע את הגישה לשרת בית העסק, חשוב מאוד לעשות שימוש ברשת המאובטחת כראוי ולא להתחבר לרשתות שאינן מוכרות.

 

גיבוי גיבוי גיבוי

תקלות עלולות להתרחש גם כאשר מקפידים להיכנס אל שרת וירטואלי באמצעות רשת מאובטחת היטב, וכמו כן עלולים לקרות מצבים שבהם האתר העסקי נפרץ. על כן, על מנת למנוע אובדן של מידע עסקי יקר ערך, כדאי לבחור שרתים וירטואליים המאפשרים שירותי גיבוי. את הגיבוי יש לבצע בזמנים קבועים ועל פי צורכי העסק, כשבמקרים רבים מומלץ אפילו לבצע גיבוי על בסיס יומיומי. על מנת שלא להעמיס על השרת ועל מערכת הגיבוי, חשוב להגדיר היטב איזה מידע יישמר, והאם יש צורך לגבות גם את הפעילות בתיבות הדוא”ל של העובדים. באופן זה, אם אתר האינטרנט העסקי ייפגע, יוכל בית העסק להתאושש במהירות ובקלות, ומאגרי המידע יישמרו.

 

נשארים מעודכנים

מאחר שבעולם שלנו ידע משמעותו כוח, האקרים רבים עושים שימוש במידע שנגנב לצורך מסחר או לצורך בקשה לתשלום כופר בגין מידע זה. האמצעים העומדים לרשות ההאקרים הולכים ומשתכללים כל העת, ועל כן גם בעל העסק נדרש להיות מעודכן בדבר החידושים השונים בתחום אבטחת המידע. מומלץ כי בבית העסק יהיה גורם שייקח על עצמו את הטיפול במערכות המחשוב, ויבצע לפחות פעם-פעמיים בשבוע בדיקה של העדכונים שיש לבצע בתוכנות השונות. מלבד זאת, חשוב לוודא כי בכל מחשב מותקנות תוכנות אנטי-וירוס שונות או אמצעי הגנה אחרים, ומפעם לפעם כדאי מאוד לנסות לאתר תוכנות יעילות יותר המציעות פונקציות נוספות שלא היו זמינות בעבר.

כל האמצעים שפורטו לעיל הם הדרכים החשובות והבסיסיות ביותר לצורך הגנה על השרת ועל האתר המשמש את בית העסק.

על מנת להתאים באופן מדויק את שיטות האבטחה הנכונות, כדאי כמובן להתייעץ עם גורם מומחה בתחום.

עוד באתר…

2019 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

[email protected]
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות