האם אחסון אתרים משפיע על SEO?

אחסון אתרים קידום SEO

קידום אתרים (SEO) הוא תהליך מורכב וארוך, והנוסחא של גוגל לא ידועה במלואה לאף אחד בתחום. כשרוצים לקדם אתר, צריך לטפל בהרבה אספקטים שלו – ואין פעולה אחת שאפשר לעשות שתזניק את האתר באופן מיידי בתוצאות החיפוש. 

אחד הפרמטרים החשובים בקידום אתר הוא התשתית שלו. כלומר – היכן ועל איזה שרת מאוחסן האתר. אחסון אתרים משפיע משמעותית על SEO – והנה חלק מהסיבות לכך:

מהירות עלייה של האתר

האתר שלכם איטי, מהיר או משהו באמצע? יש גורמים רבים שמשפיעים על מהירות העלייה של האתר, ואחד המרכזיים שבהם הוא שירות האחסון. למשל, אתר ישראלי צריך בדרך כלל להיות מאוחסן בשרת הממוקם בישראל, אחרת הוא צפוי להיות איטי יחסית. המיקום הפיזי של השרת חשוב, אבל גם איכות השרת, רוחב הפס המוקצה לכם, סוג הדיסק הקשיח ועוד – כל אלה משפיעים על מהירות העלייה של האתר. זה לא סוד שגוגל מעדיף אתרים מהירים. אחסון איכותי = אתר מהיר = אתר מקודם. נוסחה פשוטה לכל הדעות.

זמינות האתר

אתר שנופל לעתים קרובות הוא אתר שגוגל לא יכול לקרוא ולאנדקס בצורה מסודרת, והוא לא יוכל להתקדם בתוצאות החיפוש. חשוב לבחור אחסון אתרים שמבטיח (ומקיים) זמינות גבוהה של האתר, ומטפל במהירות במקרים שבהם השרת נופל.

אחסון מאובטח זה לא רק שקט נפשי

פריצות לאתרים הן דבר שבשגרה. אתם יכולים לעשות פעולות מסוימות כדי לאבטח את האתר שלכם טוב יותר, אבל בסופו של דבר אתם תלויים בצורה משמעותית באבטחה המסופקת על ידי שירותי האחסון שלכם. אחסון שלא מאובטח היטב ונפרץ לעתים קרובות, יגרום לכך שהאתר שלכם ייפרץ אף הוא. כאשר גוגל מזהה אתר פרוץ, או אתר שהושתל בו קוד זדוני, הוא מדרדר אותו בתוצאות החיפוש ולפעמים אפילו מזהיר את הגולשים מפני כניסה לאתר המסוכן. אחסון אתרים איכותי יקפיד על אבטחה נאותה, סריקות לאיתור וירוסים ואף יציע לכם שירותי ניקוי במידה שהאתר נפרץ. כאשר האתר מאובטח, זה בהחלט עוזר לקידום שלו במנועי החיפוש.

קידום אתרים בצד השרת

SEO צד שרת, או SEO טכני, הוא חלק חשוב בקידום האתר. ב-SEO צד שרת מבוצעות מגוון פעולות בשרת עצמו, שמסייעות לאופטימיזציה של האתר. זה אולי יישמע לכם מפתיע, אבל לא בכל אחסון אתרים ניתן לעשות זאת כיאות. על מנת שאפשר יהיה לבצע קידום טכני, צריך גישה לחלקים מסוימים בשרת האחסון והגדרות נכונות. לשם כך, חשוב לבחור אחסון אתרים איכותי שמבין את הצרכים של בעלי ומקדמי אתרים, ויכול לתת מענה בנושאים טכניים מתקדמים במידת הצורך.

מוניטין IP ורשימה שחורה

אם אתם מאחסנים את האתר שלכם באחסון שיתופי, אתם בעצם יושבים על אותה כתובת IP כמו אתרים רבים אחרים. בדרך כלל אין עם זה בעיה, אבל אם חלק מהאתרים באחסון השיתופי נכנסים לרשימות שחורות של אתרי ספאם או אתרים עם קוד זדוני, זה יכול להשפיע לרעה על כל האתרים המאוחסנים על אותה כתובת IP – כולל ירידה בדירוג של גוגל ואפילו חסימה מלאה. חשוב לבחור אחסון אתרים מקצועי ואיכותי, שלא מאפשר "התנהגות" בעייתית של האתרים המאוחסנים בשרתים שלו, ויודע לטפל בבעיות כאלה כשהן צצות. 

גמישות ושדרוגים

משמח מאוד כאשר האתר מצליח ומשגשג. הצלחה כזו עשויה להעלות צורך פתאומי ודחוף לשדרג את האחסון, כדי לתת למענה לכמות גדולה יותר של גולשים או פעילות מוגברת באתר (למשל, שדרוג מאחסון שיתופי לאחסון על גבי שרת וירטואלי). היכולת לשדרג את חבילת האחסון בצורה מהירה, יעילה וחלקה, חשובה מאוד לשמירה על הדירוג של האתר במנוע החיפוש. אם האתר יקרוס תחת העומס, הקידום שלו עלול להיפגע. ודאו כי שירות האחסון שאתם בוחרים מאפשר לכם לשדרג ולשנות את חבילת האחסון בצורה מהירה וללא תקלות. 


2024 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל