הבדלים בין מערכת ניהול וורדפרס לדרופל

הקמת אתר אינטרנט הפכה בשנים האחרונות למצרך נדרש. אם בעבר רק עסקים היו טורחים לבנות לעצמם אתר שימשוך לקוחות פוטנציאליים, הרי כיום כמעט כל אדם מחזיק בבלוג מסוג זה או אחר, ועל כן נדרשת מערכת ניהול תוכן ראויה. אלא שמערכת ניהול תוכן המתאימה לאדם פרטי אינה בהכרח מערכת ניהול התוכן שעונה על צרכיו של בית עסק. במאמר הבא יוצגו שתי מערכות ניהול תוכן שונות. הן לכאורה מתחרות זו בזו, אך למעשה הן עונות על צרכים שונים.

מהי מערכת ניהול תוכן

על מנת שניתן יהיה להקים אתר אינטרנט המושך גולשים או לקוחות, יש כמובן לוודא כי הוא כולל תוכן איכותי שיהיה רלוונטי עבור מטרת בית העסק. אך מלבד כתיבת התוכן עצמו, יש צורך במערכת ניהול תוכן שתאפשר לעדכן את התכנים באתר במהירות בכל עת שתידרש. מערכת זו מייתרת את הצורך לחפש אחר בונה אתרים מקצועי, וכך לבעל האתר יכולה להיות שליטה רבה יותר בתכנים ובעדכונם. נכון  להיום, קיימים שני סוגים של מערכות לניהול תוכן: מערכת בקוד פתוח ומערכת בקוד סגור. לשימוש במערכת ניהול תוכן בקוד פתוח יתרונות רבים, ביניהם הממשק החינמי, האפשרות לעשות שימוש בתבניות עיצוב מוכנות והאופציה לשלב תוספים שונים. מבין מגוון המערכות השונות לניהול תוכן, קיימות שתי תוכנות מרכזיות – וורדפרס (WordPress) ודרופל (Drupal), שיוצגו להלן.

וורדפרס

מערכת ניהול התוכן וורדפרס היא כיום אחת ממערכות ניהול התוכן הפופולריות ביותר, והיא כמובן חינמית. על מנת להקים אתר באמצעות וורדפרס אין בהכרח צורך בידע מקצועי בתכנות, וניתן להשתמש בתבניות העיצוב המוצעת באתר עצמו. לאחר ההיכרות הראשונית עם המערכת ניתן גם לעשות שימוש בתוספים שונים שישפרו את המראה של האתר. מכיוון שרבים בוחרים בפלטפורמה זו להקמת אתרים שונים, ניתן למצוא ברשת האינטרנט מדריכים רבים שיאפשרו לימוד מהיר של השימוש במערכת, וקיימים גם פורומים רבים שיסייעו לתמוך בעת הצורך. את האתר עצמו ניתן להקים במערכת הוורדפרס עצמה, אך מי שמעוניין בכתובת URL שונה, יוכל לחפש אחר אחסון לאתרים קטנים כמו גם שרת וירטואלי ולרכוש דומיין נפרד. גם עבור פעולה זו קיימים היום מדריכים מקוונים רבים, ומומלץ להיעזר בהם. בשורה התחתונה – מי שמתחיל את דרכו בתחום בניית האתרים, ייתכן בהחלט כי יעדיף את מערכת הוורדפרס, בשל קלות השימוש שבה לעומת המערכות האחרות. מערכת זו מתאימה בעיקר לאתרים קטנים ולבלוגים, אך אם האתר מתחיל להיות גדול מדי, זה הזמן לעבור לדרופל.

דרופל

מערכת דרופל, שגם היא מבוססת קוד פתוח, נפוצה פחות בקרב המשתמשים, והיא מתאימה יותר במצבים שבהם יש צורך באתר גדול יותר ומקצועי יותר. עבור רבים, ממשק המשתמש שלה מורכב יותר והיא מצריכה למידה רבה יותר, אך בהמשך העבודה באמצעות מערכת תוכן זה תהיה פשוטה. המערכת כולל מאגר גדול מאוד של מודלים שמהם ניתן לבחור, והיא מאפשרת ליצור פרופיל משתמש בקלות. בזכות תכונות אלו, ניתן לבנות בעזרתה אתרים ופורטלים, ואם יש צורך ביצירה של אתר דינמי – אין ספק כי דרופל מתאימה הרבה יותר מוורדפרס.

בשורה התחתונה, מי שטרם צבר ניסיון בהקמת אתרים עדיף שיבחר בוורדפרס הנחשבת לידידותית יותר למשתמש, ומי שכבר מורגל בבניית אתרים ונדרש להקים אתר מורכב ומעוצב למשעי – כדאי לו שיבחר בדרופל.

 

עוד באתר…

2019 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

[email protected]
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות