המדריך המלא לרכישת דומיין

רשת האינטרנט מתפתחת מיום ליום, אתרים לא רלוונטיים אובדים בתהום הנשייה, בעוד אתרים חדשים ונוצצים נולדים. במידה ועדיין אין לכם אתר, ואתם חושבים להקים אחד כזה, הנה מספר שלבים שלא תוכלו לדלג עליהם:

מחליטים על שם דומיין וסיומת

ישנם טיפים רבים לבחירת שם לדומיין שלכם, אולם, כנראה, החשוב מכולם הוא לשמור על שם פשוט ככל שניתן. שם ארוך ומסובך יהפוך לטורח לכם וללקוחות, בכל פעם שתנסו לזכור או להקליד אותו. אמנם בעבר הלא רחוק היינו עלולים להיתקל בבעיה להשיג שם דומיין פנוי המתאים לצרכינו ובסיומת שרצינו, אבל כיום, הבעיה איננה קיימת, בגלל כניסתן של כ-1,000 סיומות חדשות לשוק. כך שבסיומת זו או אחרת, תוכלו למצוא את שם הדומיין הרצוי והמתאים לכם.

 

מחפשים רשם דומיינים מורשה

רישום דומיין תחת הסיומת IL נעשה על ידי מספר גופים שהוסמכו ע”י איגוד האינטרנט לצורך רישום שמות מתחם (Domain Names) לפי קריטריונים שנקבעו על ידו. גם לסיומות האחרות (COM וכד’) ישנם רשמי דומיינים מורשים, אשר, ברוב המקרים, ניתן לזהותם על פי המחיר (הנמוך יחסית לאחרים) שהם גובים. החלק גדול מהמקרים מדובר בפערים שנוצרים כאשר המציע את שירותי רישום הדומיין שלו רוכש מהרשם הרשמי את שם המתחם במחיר הנמוך, ועליו מוסיף את העמלה שלו, כך שמבחינתכם, כדאי להגיע לרשם רשמי ולא להסתפק במתווכים שבדרך.

 

מוצאים ספקית שירותי אחסון אתרים

כעת, מתחילים בחיפוש אחר ספקית שירותי אחסון אתרים, וישנן רבות כאלה ברחבי האינטרנט. חלקן רציניות, אמינות ומקצועיות, חלקן הרבה פחות, ובעל אתר המתקשר איתן שם את כספו (ואתרו) על קרן הצבי.

אם כן, כיצד תוכלו להבדיל ביניהן?

במספר צעדים פשוטים:

ראשית, בחנו את חבילות אחסון האתרים שמציעות לכם הספקיות ובידקו, מי מהן מתאימה לדרישות האתר שלכם בקריטריונים טכניים (למשל, מבחינת שטח אחסון, פאנל הניהול, זמני התגובה והזמינות). בעלי אתר קטן ובסיסי, (כאתרי בלוגים או אתרי תדמית) יוכלו להסתפק בשטח אחסון קטן מזה של פורטל חדשות או אתרי וידיאו, ואף אפשרות שרת וירטואלי ופאנל ניהול הינם עניין של העדפה אישית. אולם זמני תגובת אתר וזמינות הם קריטריונים שעליהם אסור לכם להתפשר, ולא משנה כמה “משתלמת” וזולה תיראה החבילה שתוצע לכם. כאשר בידיכם מספר חבילות אחסון רלוונטיות לצרכיכם, זה הזמן להשוות בין הספקיות השונות. תוכלו לעשות זאת על ידי חיפוש מהיר ברשת, או בהשקעת זמן מעט גדולה יותר בכניסה לרשתות חברתיות או פורומים בנושא ובקשת המלצות (או אזהרות, כמובן) על חברות ספציפיות. תתפלאו כמה מידע מועיל מייצרים לקוחות בהווה או בעבר. J

 

לסיכום:

רכישת דומיין הינה רק השלב הראשון בדרך שלכם אל דומיין חי, מתפקד ואטרקטיבי משלכם, אשר מאוחסן על שרתים שיתופיים או שרתים וירטואלים. הבחירה בספקיות השירות הנכונות (רשם הדומיינים, ספקית שירות האחסון וכד’) תאפשר לכם לוודא כי האתר שלכם לא רק יעלה לאוויר כהלכה, אלא ימשיך לתפקיד כיאות.

עוד באתר…

2019 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

[email protected]
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות