העברת האתר משרת בחו”ל לשרת בארץ

שינוי עשוי להיות עניין מורכב ולא פשוט, אך לעתים קרובות הוא מהווה הזדמנות מצוינת לשפר ולייעל את אופן פעולתו של בית העסק. עקרון זה נכון במיוחד בכל הנוגע לתחום השרתים. גם אם בתחילת הדרך נבחר שרת הממוקם בחוץ לארץ, אין צורך להסתפק בשרות שאינו הולם, ובהחלט קיימת אפשרות להעביר את האתר לשרת הממוקם בארץ. על כך במאמר הבא.

מדוע להעביר אתר לשרת בארץ

ראשית, לפני שמתחילים לדון במעבר עצמו, יש לבחון את השאלה מדוע כדאי לבחור בהעברת האתר מלכתחילה. אין ספק כי אתר אינטרנט הוא כיום כלי הכרחי ונחוץ לכל בית עסק המעוניין לקדם את עצמו, אך הצלחתו של האתר נשענת לא רק על המראה שלו בלבד, אלא גם על אופן הפעולה שלו. אתר שאינו פועל כראוי, שנתקע או שקורס לעתים קרובות לא ישרת את מטרתו ככלי קידומי. מכאן היתרון המשמעותי הראשון של הבחירה בשרת הממוקם בארץ. שרתים הממוקמים בחו”ל כוללים מעברים רבים בין נקודות החיבור השונות, ולכן מהירות הגלישה באתר (עבור משתמשים בארץ) יורדת. סיבה חשובה לא חשובה לא פחות להעברת השרת לארץ היא נושא אבטחת המידע; שרתים ישראלים הם לרוב בטוחים הרבה יותר לעומת שרתים בחו”ל שבהם משתמשים לקוחות רבים הרבה יותר. גם העובדה כי שירות הלקוחות ניתן בשפה העברית מקל את העבודה השוטפת של מנהל האתר ומאפשר לתמוך באתר בקלות וביעילות. לסיום, יתרון אחרון אך קריטי – ייתכן מאוד כי אתרים הנמצאים בשרת מקומי זוכים למיקום גבוה יותר במנועי החיפוש בשל הרלוונטיות הרבה שלהם לגולשים (לעומת אתרים הממוקמים על שרת רחוק).

בחירת שרת אחסון

שרת וירטואלי הממוקם בארץ הוא כאמור בעל יתרונות רבים, ועל כן גם מי שכבר בחר בשרת הממוקם בחו”ל, בוחר פעמים רבות לבצע את המעבר הנדרש. כאשר מחפשים שירותי אחסון אתרים בישראל מומלץ לשים לב לנקודות הבאות. יש לבדוק את איכות השירות הניתן ולברר באופן יסודי מה כוללת חבילת האחסון המוצעת ללקוח. על מנת להיות בטוחים שאכן נבחר השרת הנכון מומלץ לבדוק היכן ממוקמים השרתים בארץ ומי אמצעי ההגנה והבקרה המשמשים את ספק השירות. בכל מקרה, מכיוון שתקלות לעולם חוזרות, חשוב מאוד לוודא כי במקרה חירום קיים גיבוי שיאפשר לאתר האינטרנט של הלקוח להמשיך לפעול כראוי מבלי שהדבר יפגע באופן משמעותי בחוויית הגלישה. עניין עקרוני נוסף שיש לבחון הוא השירות שנותן הספק; האם קיים מוקד שירות בעברית, מהי הזמינות שלו, למי פונים במקרה חירום המתרחש לאחר שעות פעילות המוקד. ישנם ספקים המציעים גם שירותי אחרים כגון הצפנה וסליקה, וכדאי גם לברר נושאים אלו, אם הם רלוונטיים.

ביצוע העברת השרת

בשעה טובה הגיעה העת לעבור לשרת החדש הממוקם בארץ, אך לפני כן, חשוב לבצע מספר צעדים שיסייעו לשמור על המשך פעילותו התקינה של האתר. ראשית יש לוודא כי שם הדומיין של האתר אינו משתנה, וכי קיימת תעודת SSL וכתובת המתחילה ב-https. שינוי בכתובת האתר עלול ליצור בעיות משמעותיות וייפגע באפשרות של משתמשי האתר להיכנס אליו. עניין נוסף, כמו לפני כל שינוי משמעותי, כדאי ליצור גיבוי של האתר שבו ניתן יהיה להיעזר בעת הצורך. בעת ביצוע ההעברה עצמה יש לוודא כי כל מסד הנתונים מועבר כראוי ובכל מקרה כדאי מאוד להתייעץ עם גורם מומחה שיסייע במעבר קל ומהיר. בהצלחה!

עוד באתר…

2019 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

[email protected]
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות