איך מעבירים את האתר משרת ישן לשרת אחסון חדש?

 

בעבר, הקמה של אתר אינטרנט הייתה נתונה בידיהם האמונות של אנשי מקצוע שהתמחו בנושא. כיום, לעומת זאת, בעקבות התפתחותן של פלטפורמות שונות וקלות לשימוש, בעלי עסק רבים מחליטים להקים את האתר המסחרי בכוחות עצמם, או שהם מפקידים את הטיפול בעניין זה על עובד בעל גישה לתחום. אך לעיתים, בסיומו של הקמת האתר, מתברר כי נדרשים שינויים רבים דווקא בשרת האחסון המשמש את העסק. לפעמים בעל העסק מגלה כי השרת הקיים אינו עונה על הצרכים של האתר העסקי, או שהוא אינו מרוצה מהשירות שהספק מעניק. במקרים אלו כדאי לשקול העברה של האתר משרת אחסון אחד לשרת אחסון אחר. כיצד מתבצע תהליך זה? על כך במאמר הבא.

 

קודם כל – מגבים

עוד לפני שמחפשים שירותי אחסון אתרים ולפני שבוחרים שרת אחסון ספציפי, כדאי מאוד לוודא שכל הנתונים מגובים כראוי. ייתכן כי הספק החדש מציע גם שירות גיבוי לאתר, אך בכל מקרה, מומלץ לגבות את האתר. אם הספק החדש מציע שירותי גיבוי לאתר הקיים, סביר להניח שהכול יתנהל על מי מנוחות, אך בכל מקרה מומלץ מאוד שיהיה גיבוי לאתר הקיים, על כל צרה שלא תבוא. גיבוי זה הוא בכל מקרה התנהלות חכמה, שכן הוא מאפשר לשחזר את האתר הקיים במקרה שמתעורר צורך מעין זה בעתיד. כדי לגבות את האתר הקיים ואת כל המידע בו, יש קודם כל להוריד את הקבצים הקיימים באתר למחשב הראשי המשמש את בית העסק. את ההורדה ניתן לבצע באמצעות התחברות לשרת דרך FTP, אך גם ניתן לשמור קובץ Zip.

 

הגדרת צרכים ואיתור חבילה מתאימה

אם אתם שוקלים להחליף שרת אחסון שבו אתם משתמשים, סביר להניח כי אינכם מרוצים מהשירות שאתם מקבלים נכון להיום. על כן, לפני שבוחרים שירותי אחסון אתרים חדשים, מומלץ לנהוג בחוכמה. יש לבדוק על אילו צרכים קיימים לא עונה הספק הנוכחי ואילו שירותים חסרים לבעל העסק. עבודת הכנה מקיפה ומסודרת תסייע למנוע בעיות בהמשך ותאפשר לאתר שרת אחסון שישמש את בית העסק היטב. בסיום הגדרת הצרכים ניתן יהיה לבחון את החבילות השונות הקיימות בשוק ואת המפרטים המלאים שלהם. במסגרת בדיקה זו יש לבחון את נפח האחסון שמעמיד לרשותכם ספק שרת אחסון, וחשוב לוודא כי ניתוב שם הדומיין מתבצע כראוי.

 

העלאת קבצים ומניעת כפילויות

בשעה טובה נבחרה חבילה מתאימה של שירותי אחסון אתרים, וכעת יש להעביר את הקבצים שאותם הורדתם לאתר החדש שהוקם. גם כאן ניתן להיעזר ב-FTP או בממשק ניהולי של השרת, ובמקרה הצורך מומלץ לפנות לספק השירות ולבקש עזרה (עוד לפני רכישת החבילה). בשלב זה, שבו טרם הסתיימה העבודה על האתר החדש, ייתכן כי הגולשים שלכם עדיין יכולים לגשת לאתר הישן, וכך עלולה להיווצר כפילות, כאשר האתר נמצא גם בשרת הישן וגם בשרת החדש. אם מצב זה אינו רצוי מבחינתכם, כדאי מאוד שלא תאפשרו לגולשים לגשת לאתר החדש עד שלא תשלימו את הקמתו. במצבים מסוג זה כדאי גם להיעזר במומחים בתחום שכן כפילות באתרים עלולה להיות בעייתית גם כאשר מדובר בקידום האתר.

 

בדיקות סופיות

אפשר לברך במזל טוב; האתר החדש הוקם ולרשותכם עומד שרת אחסון חדש העונה על כל הצרכים שלכם. אך לפני שממהרים לחגוג, חשוב מאוד לבצע בדיקות איכות אחרונות, ולוודא שהאתר החדש פועל כהלכה. במסגרת בדיקה זו יש לבחון את הקישורים הקיימים באתר, לוודא שהם פועלים כראוי, לבדוק שהדפים באתר נטענים במהירות ומאפשרים חוויית גלישה נעימה. כדאי גם לוודא כי תיבת הדוא”ל החדשה שקיבלתם בעקבות המעבר לספק חדש של שירותי אחסון אתרים מתפקדת כראוי. כעת, כאשר מסיימים בדיקות סופיות אלו בהצלחה אפשר להירגע, אך מעת לעת כדאי לבדוק לוודא כי שרת האחסון שבו בחרתם אכן עונה על כל הציפיות.

עוד באתר…

2019 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

[email protected]
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות