התוסף שיטיס את אתר הוורדפרס שלכם: LSCache

אחד הנושאים שהכי מטרידים בעלי אתרי וורדפרס בימינו, הוא מהירות הטעינה של האתר. וורדפרס היא מערכת מצוינת לניהול אתרים, נוחה לשימוש וקיימות בה אפשרויות רבות ומגוונות. בין השאר, המערכת מאפשרת התקנה של תוספים להרחבת הפונקציונליות שלה – ולמרות שמדובר ביתרון עצום, שמאפשר הקמת אתרים מורכבים בלי ידע בתכנות – זה גם עלול להיות חסרון. שימוש לא נכון ומופרז בתוספים הוא אחד הגורמים המרכזיים לאתרי וורדפרס איטיים. עוד גורמים שתורמים לאיטיות האתר כוללים העלאת תמונות גדולות, תבניות עיצוביות שלא בנויות נכון, בחירת שירות אחסון אתרים לא מתאים (או חבילת אחסון שלא תואמת את צרכי האתר) ואתר שנפרץ והושתלו בו קבצים זדוניים.

יש דרכים רבות לשיפור מהירות אתרי וורדפרס, ואחת הנפוצות שבהן היא שימוש בתוספי קאש (מטמון).

מה זה תוסף קאש?

תוספי קאש לוקחים אתרים מורכבים ודינמיים, ומייצרים גירסה קלילה יותר שלהם. כך, כשהגולש מגיע לאתר, במקום שהוא יחכה שכל האתר ייטען מאפס, הוא מקבל גירסה שמורה ומוכנה מראש של חלקים מהאתר, מה שמשפר משמעותית את זמני הטעינה.

מה מיוחד בתוסף LSCache?

יש כמה וכמה תוספי קאש לוורדפרס, חלקם טובים יותר וחלקם פחות. התוסף LSCache מבוסס על טכנולוגיית אחסון אתרים בשם לייטספיד. טכנולוגיית שרתים זו פופולרית במיוחד, מכיוון שהיא מהירה יותר מטכנולוגיות קיימות כמו אפאצ'י, והיא מציעה ביצועים טובים יותר לאתרים שמתאחסנים בשרתים הבנויים עליה. טכנולוגיית לייטספיד מתאימה גם לאחסון אתרים שיתופי וגם לשרתים וירטואליים. לייטספיד הופכת לעוצמתית במיוחד כאשר מדובר באתרי קוד פתוח כמו וורדפרס, שכן אז ניתן להפעיל תוסף קאש שמדבר ישירות עם השרת, ולכן מבטיח ביצועים מהירים במיוחד, אפילו ביחס לתוספי קאש סטנדרטיים אחרים. את LSCache אפשר להפעיל רק בשרתים המבוססים על לייטספיד, לכן חשוב מאוד לבדוק עם שירות אחסון האתרים שלכם, באיזו טכנולוגיית שרתים הוא משתמש.

איך מתקינים LSCache?

התוסף (שנקרא גם LiteSpeed Cache) זמין להורדה ולהתקנה דרך מאגר התוספים החינמי של וורדפרס.

מהן האפשרויות הקיימות בלייטספיד קאש?

התוסף מציע מגוון עצום של אפשרויות. אתם בהחלט יכולים להפעיל אותו ולהתנסות, אבל אם מדובר באתר סחר או אתר שפעילותו קריטית, מומלץ לבדוק את התוסף בסביבת פיתוח ולהיעזר באנשי מקצוע מתאימים, על מנת שלא יקרו תקלות באתר. בין הפונקציות המוצעות בתוסף:

  • Object Cache – מטמון אובייקטים.
  • יצירת מטמון עבור עמודים פרטיים באתר.
  • מזעור קבצי CSS, JS ו-HTML.
  • איחוד וטעינה מאוחרת של JS ו-CSS.
  • טעינה עצלה (Lazy Load) של תמונות.
  • מזעור תמונות והמרתן לפורמט WebP.
  • ניקוי ואופטימיזציה של מסד הנתונים.
  • תמיכה ב-CDN.
  • שליטה בפרוטוקול Heartbeat של וורדפרס.

לא חייבים להשתמש בכל הפונקציות המוצעות בתוסף, וניתן להדליק ולכבות אותן על פי בחירה. בנוסף, ניתן להגדיר עמודים שלא יבוצע עליהם קאש, על מנת למנוע תקלות ולאפשר פעולה חלקה של האתר. בכל מקרה, חשוב מאוד לגבות את האתר לפני שמתקינים ומפעילים תוספי קאש.

רוצים לשפר את מהירות האתר שלכם? דברו איתנו!


2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל