התוספים הכי מומלצים לאתרי וורדפרס

 

רשת האינטרנט היא כיום שחקן מרכזי בחיים של כולנו. מדי יום אנחנו נכנסים לתיבת הדוא”ל, מתעדכנים ברשתות החברתיות וגולשים באתרים אלו ואחרים. הרשת משמשת אותנו גם לצורך ליקוט מידע על חברות ועסקים שאנו שוקלים לשכור את שירותיהם או לרכוש את המוצרים שהם מציעים. בשל כך, הקמה של אתרי אינטרנט הפכה להיות אחת הדרישות הבסיסיות מכל בעל עסק, ולשם מטרה זו נוצרו פלטפורמות שונות. אחת מפלטפורמות אלו היא וורדפרס, הנחשבת לקלה ללימוד ולתפעול. כדי לשפר את חוויית הגלישה של המבקרים באתר, ניתן גם להיעזר בתוספים שונים, ועל כך במאמר הבא.

 

Wordfence: קודם כל – אבטחה

אחד הדברים שמהם חוששים בעלי אתרים הכי הרבה, הוא פריצת האבטחה של האתר שלהם. כמובן שרוב הגולשים באתר אינם מעוניינים חלילה לפגוע בפעילות השוטפת שלו, אלא שלעיתים ישנם גורמים עוינים העלולים לנסות להחדיר קוד או להפיץ ספאם. כדי למנוע את המצב הזה ניתן להשתמש למשל בתוסף הנקרא Wordfence. תוסף זה קיים בשתי גרסאות: חינמית ובתשלום, ומטרתו העיקרית היא להתריע בפני בעל האתר על ניסיון לפרוץ לאתר. הגרסה החינמית מצוינת, אך מי שמעוניין, יכול לבחור גם בגרסת הפרימיום (בתשלום) שבמסגרתה ניתן גם סיוע טכני. בכל הקשור לאבטחה, חשוב גם לציין כי מומלץ לבחור שרת אחסון או אחסון לינוקס המספקים אבטחת SSL במסגרת החבילה; כך ניתן לאבטח את האתר העסקי ברמה גבוהה הרבה יותר.

 

Elementor: עורך למתקדמים

בחרתם שרת אחסון או אחסון לינוקס, הקמתם אתר, וכעת אתם מעוניינים לעצב אותו. לשם כך פלטפורמת וורדפרס מציעה תבניות קבועות ומוגדרות מראש, והיא בהחלט מתאימה לעיצוב של דפים סטנדרטיים. אך מה קורה כאשר רוצים ליצור עיצוב ייחודי מותאם אישית? כאן תוסף אלמנטור נכנס לתמונה. באמצעותו ניתן לערוך את הדפים בקלות, לשלב אייקונים וליצור עמודות ושורת לשם חלוקה מחדש. יש לציין כי בתוסף זה חלים מדי פעם שדרוגים שונים, ועל כן מי שמשתמש בו כדאי שירשם לרשימת תפוצה המעדכנת בדבר השינויים. מלבד זאת, כמו בתוספים רבים גם בתוסף זה קיימת גרסה חינמית וגרסת פרו הכוללת פונקציות נוספות.

 

Yoast: לשיפור התוכן

תוסף זה הוא אחד המבוקשים ביותר, והוא כולל מאפיינים שונים שבאמצעותם ניתן לבדוק את איכות התוכן שבאתר. אחת הפונקציות המועילות ביותר היא למשל Readability Analysis, אך יש לציין כי היא תומכת, נכון להיום, בעיקר בשפות אחרות ולא בעברית. פונקציה זו מתריעה על מצבים שבהם המשפטים ארוכים מדי או מילות הקישור אינן מתאימות, והיא מספקת המלצות למבנה העמוד או הפוסט ולעיצוב שלהם. תוסף yoast כולל גם אפשרות הנקראת SEO Analysis ובאמצעותה ניתן לשפר את התוכן בכל עמוד של האתר דרך מילות המפתח שנבחרו. לסיום, נזכיר את המאפיין Security: no advanced settings for authors. פונקציה זו שימושית במיוחד כאשר באתר ישנם מספר כותבים או עורכים, ויש צורך לאפשר לכולם גישה לביצוע שינויים רצויים. מלבד התוספים שתוארו לעיל, ניתן להוסיף רבים אחרים בהתאם לדרישות של האתר. אך לצד ההשקעה בהקמת אתר ובהתאמתו לגולשים, חשוב לבחור גם שרת אחסון או אחסון לינוקס שבזכותם תתאפשר הפעילות התקינה של האתר.

עוד באתר…

2019 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

[email protected]
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות