חוות שרתים של גוגל ואורקל בלונדון קרסו בשל גל החום

האתגרים של אחסון אתרים בהתחממות הגלובלית: גל החום הקשה המכה באנגליה, הביא לקריסת חוות שרתים (Data Centers) של גוגל ואורקל. הקריסה גרמה לכך שאתרים מסוימים ירדו מהאוויר.

שתי החברות ציינו כי מדובר בבעיה במערכות הקירור של השרתים. אורקל דיווחה ראשונה על תקלה בחוות שרתים בדרום לונדון, וכמה שעות לאחר מכן דיווחה גם גוגל על בעיות בחוות השרתים בעיר. גוגל אמרה כי היא משביתה חלק קטן משירותי הענן שלה כדי למנוע נזק לשרתים והשבתה גדולה יותר בעקבות החום הכבד.

מהתקלה נפגעו כמה שירותי אחסון, וכמובן האתרים שמאוחסנים על השרתים האלה. הטמפרטורות באנגליה הגיעו לסביבות 40 מעלות בימים האחרונים – שיא של כל הזמנים.

לבעלי אתרים אין אפשרות משמעותית לצפות או לתקן תקלה כזו של קריסת שרתים בעקבות החום. האופציה היחידה היא לבחור בשירותי אחסון שיכולים להתמודד עם הטמפרטורות הגבוהות. באופן עקרוני, חוות שרתים אמורות להיות מקוררות באופן תמידי, אולם ייתכן שבמקרה הזה, כמו במקומות אחרים, הבניין עצמו לא מתאים ולא ערוך להתמודד עם טמרפטורות קיצוניות, ולכן המערכות קרסו. ייתכן שגם היו בעיות בחשמל ברחבי לונדון, שכן התשתיות בבירה האנגלית לא מותאמות ומסוגלות להתמודד עם טמרפטורות של 40 מעלות צלזיוס.

נראה שבשנים הקרובות נמשיך לחוות גלי חום בכל העולם – כולל באירופה ובארה"ב, וייתכן שגלי החום האלה ימשיכו להשפיע על הטכנולוגיה ועל האתרים שלנו.

באופן פרדוקסלי, ניתן להניח שדווקא חוות שרתים בישראל ערוכות טוב יותר להתמודד עם גלי חום, מכיוון שאנחנו רגילים לטמפרטורות של 40 מעלות בתקופת האביב והקיץ. אם האתר שלכם פונה לקהל ישראלי, מומלץ לכם לשקול אחסון אתרים בישראל, שמתאים לכל עונות השנה, ולא פועל רק בחורף…


2024 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל