יצירת חשבון FTP בחשבון אחסון אתרים באמצעות סיפאנל

טכנולוגיית העברת הקבצים FTP קיימת כבר מאז שנות ה-70, ומשרתת בעלי אתרים באינטרנט כבר שנים רבות. מדובר בפרוטוקול ותיק ואמין, שנמצא בשימוש גם היום, למרות שקיימים כלים קלים ואינטואיטיביים יותר.

שירותי אחסון אתרים המבוססים על cPanel מספקים לכם אפשרות לפתוח חשבונות FTP לטובת ניהול האתר. אתם אמנם יכולים לנהל את הקבצים שלכם באמצעות סייר הקבצים בסיפאנל, אבל ישנם מקרים בהם שימוש ב-FTP עדיף – למשל, כאשר יש צורך בטיפול בתקלה, אין גישה ללוח הבקרה עצמו, או יש צורך בהעברה של כמות גדולה של קבצים. שימוש בחשבון FTP מאפשר להעביר כמות גדולה של קבצים, וגם אם ההעברה נקטעת באמצע, תוכנת ה-FTP תדע להמשיך איפה שהופסקה, כך שלא תצטרכו להתחיל הכל מחדש.

יצירת חשבון FTP ב-cPanel

 1. הקליקו על FTP Accounts בסיפאנל (נמצא תחת החלק של Files).
 2. במסך שייפתח תוכלו להקים חשבונות חדשים וגם לנהל חשבונות FTP קיימים.

  יצירת חשבון FTP

 3. כדי להקים חשבון חדש, צריך להגדיר את שם החשבון שאיתו מבצעים לוגין. השם הוא בתצורת כתובת אימייל (למשל files@domain.com), אבל אין צורך שתהיה תיבת אימייל עם הכתובת הזו על מנת שהחשבון יעבוד.
 4. הזינו את השם בשדה Log in – הוא צריך להיות באנגלית ו/או עם מספרים.
 5. הזינו סיסמא (שימו לב שהזנתם סיסמא חזקה – יש מתחת לשדה הסיסמא אינדיקטור שמעיד על חוזק הסיסמא). יש להזין את הסיסמא פעמיים כדי לוודא שאכן הקלדתם אותה נכון.
 6. בחרו את התיקייה לחשבון ה-FTP. המערכת תיצור אוטומטית תת-תיקייה עם השם שבחרתם, אבל ברוב המקרים אתם רוצים שלחשבון ה-FTP תהיה גישה לכל התיקיות בשרת האחסון, ולכן צריך למחוק את שם החשבון מהשדה directory. כלומר, אם למשל מופיע בשדה הזה: public_html/domain.com/files, יש למחוק את files – שזה שם החשבון שבחרנו בדוגמא שלפניכם. כך תיצרו חשבון FTP שיש לו גישה לתיקייה הראשית של האתר.
 7. בשדה Quota תוכלו להגביל את נפח האחסון שיכול להיות בשימוש באמצעות החשבון הזה. אם זה חשבון שאתם יוצרים לעצמכם, לניהול כל הקבצים בשרת, אז בחרו באופציה Unlimited.
 8. הקליקו על Create FTP Account.
 9. במידה שהזנתם את כל הפרטים בצורה נכונה, תופיע הודעה על כך שהחשבון נוצר בהצלחה. בשלב זה תוכלו לגלול מעט למטה, לחלק FTP Accounts ולראות שהחשבון נוצר. על מנת לראות מה צריך להזין בתוכנת ה-FTP שלכם, הקליקו על Configure FTP client.

2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל