כך תבדקו את מהירות הגלישה שלכם באינטרנט

 

בעידן הנוכחי, האינטרנט מהווה כלי מרכזי עליו מתבססת ההתנהלות היומיומית שלנו, גם מבחינה עסקית וגם בחיים הפרטיים. השימוש ברשת האינטרנט נעשה על פי רוב בקצב ובמהירות מסויימים וכאשר יש האטה במהירות הגלישה, ניתוקים של הרשת או בעיות אחרות, יש לכך השלכות מיידיות וזה עשוי לפגום ולשבש את דרכי הפעילות הרגילות.

קיימים כל מיני גורמים שעשויים להשפיע על מהירות הגלישה באינטרנט, ביניהם שימוש בחומרה שאינה עדכנית, כמות המכשירים שמחוברים לרשת, וירוסים, אותות רדיו המשבשים את הקליטה ועוד. הבשורה המשמחת היא שאפשר בצורה עצמאית, קלה ומהירה לבצע בדיקת מהירות גלישה, בלי להיות מומחים בתחום וללא צורך בהזמנה של בעל מקצוע.

 

איך לעשות את הבדיקה?

בדיקת מהירות גלישה מורכבת מכמה שלבים כאשר לפני שמבצעים אותה חשוב לבחון את הנתונים הבאים – איזו מהירות צריכים לקבל מספקית האינטרנט ואיזו מהירות גלישה קיימת באמת. לשם כך מומלץ לעיין בחשבון האינטרנט ולראות על איזו מהירות גלישה אתם משלמים בפועל.

 

  1. רצוי לבצע בדיקת מהירות גלישה על מחשב נייח המחובר ישירות, באמצעות כבל תקשורת, אל הנתב.
  2. מאחר ועומס מכשירים על הרשת משפיע על המהירות, צריך לערוך את הבדיקה רק כשמחשב אחד בלבד מחובר אליה ולכן צריך לכבות או לנתק מחשבים, טלפונים ניידים או מכשירים חשמליים אחרים הפועלים באמצעות האינטרנט.
  3. במחשב בו נעשית הבדיקה מומלץ לסגור את כל דפי האינטרנט הפעילים וכן לכבות תוכנות פעילות כבדות דוגמת משחקי מחשב, תוכנות הורדה, סרטונים, מוזיקה, תוכנות צ’אט, אמצעי גיבוי בענן ועוד. לאחר מכן יש להפעיל מחדש את המחשב.
  4. ספקיות האינטרנט השונות מציעות לבצע דרך האתרים שלהן בדיקת מהירות גלישה, האומדת את מהירות ההורדה וההעלאה. לפי תוצאות ההורדה ניתן להתייחס אל מהירות הגלישה המופיעה כמגה בייט לשנייה ותוצאות ההעלאה מראות את מהירות העברת תכנים מהמחשב.
  5. את תוצאות הבדיקה חשוב לבדוק מול ספק תשתית האינטרנט, משום שיכול להיות מצב לא תקין בו המהירות של ספק האינטרנט ושל ספק התשתית אינה אחידה.
  6. דרך נוספת לעשות את הבדיקה היא באמצעות אתרי אינטרנט ייעודיים שעורכים בדיקה אוטומטית קצרה ומציגים לכם את נתוני המהירות של ההורדות וההעלאות.

 

במה תלויה מהירות הגלישה?

חשוב לדעת, כי ישנם מגוון פרמטרים המשפיעים על המהירות בהם ספק האינטרנט והתשתית, דגם המחשב, התוכנות בהן משתמשים, חיבורי הרשת, המודם והנתב, רוגלות (ספאם) וכן וירוסים, אותם כדאי לבדוק בצורה נפרדת אם המהירות אינה טובה. מומלץ גם לערוך את הבדיקה ממחשב שונה על מנת לבדוק אם הבעיה בתקינות המחשב או באחת מהתוכנות בהם משתמשים. כמו כן, רצוי לפנות אל ספקי האינטרנט והתשתית לאמת מולם את נכונות הנתונים השמורים אצלם במאגר ולוודא כי הם עדכניים.

עוד באתר…

2019 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

[email protected]
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות