כך תהיי בלוגרית מצליחה

 

כמעט כל אחד מאתנו מרגיש את הצורך להביע את עצמו בדרך זו או אחרת. אלא שעבור רבים, זה כבר מקצוע. כיום, נשים המחזיקות בבלוגים מצליחים, המושכים עוקבים רבים, מפתחות קריירה משגשגת, ועל הדרך – גם נהנות ממנה. אלא שכדי להגיע לנקודה הזאת, וכדי לתחזק בלוג המעורר עניין בגולשים, חשוב לשים לב לכמה נקודות מרכזיות. המאמר הבא יציג דגשים וטיפים שיסייעו לך להפוך לבלוגרית מצליחה ומשפיעה.

 

 

 

מה מושך אותך?

רגע לפני שאת מעצבת את אתר הבלוג ולפני שאת בוחרת בלוגו, כדאי שתגדירי לעצמך את הנושאים המרכזיים שבהם תעסקי. על מנת שבאמת תוכלי להפיק הנאה מהתהליך, רצוי לבחור בנושאים המושכים אותך, בנושאים הקרובים לליבך, או בנושאים שיש לך הרבה מה להגיד עליהם. גם אם נדמה לך שיש נושא מסוים המושך גולשים רבים, אם את לא מתחברת אליו – אין טעם שתעסקי בו. כתיבה על נושא שלא מעניין אותך, סביר להניח שתהיה משעממת מאוד, וייתכן בהחלט שהגולשים ירגישו בכך וידירו את רגליהם מהבלוג. לסיכום – בחרי בתחום המעסיק אותך, תחום שתרצי לחזור לעיין בו שוב ושוב, תחום המעורר את הצד היצירתי שבך.

 

 

גלי את הקהל שלך

מציאת נושא שמעניין אותך הוא התחלה טובה, אך מעבר לכך, חשוב גם לבדוק מה מעניין את הקהל הפוטנציאלי שלך. בלוגרית צריכה להיות מסוגלת לאפיין את הסיבות בעטיין גולשים ממשיכים לבקש את התוכן שלה, ורצוי שהיא גם תוכל לנחש מה הדבר הבא שיעניין אותם, עוד לפני שהם עצמם חשבו עליו. לשם כך, יש לעיתים צורך בעבודה לא קלה; כדאי לבחון בלוגים אחרים, לבדוק כיצד הם בנויים, מה אורכם הממוצע של התכנים ומהו הסגנון והשפה המאפיינים אותם. מומלץ מצד אחד לדבר לגולשים בשפתם, ומצד שני ליצור שפה מיוחדת ולאמץ סגנון ייחודי שבזכותם הגולשים יחזרו לבלוג כל פעם מחדש.

.

.

.

מחדדים את העיפרון

יש מי שהכתיבה היא טבעית עבורו, והוא יודע בדיוק באיזו מילה לבחור וכיצד לשלב אותה במשפט. אך עבור אחרים, הכתיבה היא מיומנות נרכשת המצריכה אימון רב ולימוד רב. גם מי ש”יש לו את זה”, וגם מי שהכתיבה אינה זרה לו, יכול בהחלט להיעזר בקורסים מקצועיים שמטרתם לחדד את היכולות שלו ולפתח את מלוא הפוטנציאל שלהן. אישה הרוצה לפתוח בלוג מצליח, כדאי שתתחיל בכתיבה על הנושא שבו היא מעוניינת לעסוק. את הטקסטים כדאי למסור להתרשמותם של חברים קרובים שניתן לסמוך עליהם לצורך קבלת חוות דעת כנה ובונה. אם מתוך הביקורת עולה צורך לחדד נקודות מסוימות ויכולות מסוימות, יש בהחלט מקום להתעניין בסדנאות או בקורסים הרלוונטיים לתחום הכתיבה והשיווק.

.

.

.

הצד הטכני

כתיבה היא אומנם עניין יצירתי, אך כדי להמיר את זה לתוצאות בשטח, חייבים להתייחס גם לפן המציאותי. ניהול בלוג מצליח מחייב הקמה של אתר אינטרנט, ולשם כך יש גם צורך בשירותי שרת וירטואלי ובשירותי אחסון אתרים. מלבד זאת, כדאי גם שהבלוגרית תבחר בשם הדומיין המתאים שיסייע למשוך אליה את קהל היעד הרצוי. את כל התחומים הטכניים (יחסית) הללו, ניתן ללמוד באופן עצמאי, וכך בהמשך יהיה פשוט יותר לנהל את הבלוג לבד. עם זאת, יש בלוגריות המעדיפות לקבל תמיכה טכנית בתחילת דרכן, וללמוד את הנושא באופן הדרגתי. כך או כך, כדאי לעצב לבלוג מראה מקצועי ואסתטי ולבנות אותו באופן המאפשר לגולש להתמצא בו בקלות. בהצלחה!

 

עוד באתר…

2019 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

[email protected]
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות