מה ההבדל בין אחסון בשרת שיתופי לשרת וירטואלי פרטי?

תשתית מחשוב ראויה היא כיום אחת מדרישות הבסיס של כל בית עסק. גם בעסקים קטנים ובינוניים קיימות מספר עמדות מחשב שנועדו למשתמשים שונים, ושאותן יש לחבר לרשת משותפת. אך לצד אלו כל בית עסק מחזיק היום בדרך כלל באתר אינטרנט שדרכו ניתן לקדם את העסק ופורטל פנימי המשרת את עובדי הארגון. על מנת לתמוך בכל אלו נדרש בדרך כלל שרת אחסון המאפשר את התפעול התקין של הפונקציות השונות והמספק גם שירותי גיבוי מידע ואבטחה הנחוצים כל כך בימינו. לשם כך קיימים שני סוגים של שרתים – שרת שיתופי ושרת פרטי ולפני שבוחרים בשרת המתאים, כדאי להבין היטב במה מדובר.

 

מהו שרת שיתופי

כפי שמשתמע משמו, שרת שיתופי מארח מספר אתרים, ולא תמיד אפשרות לדעת אילו אתרים נוספים חולקים את אותו השרת. במקרים רבים שרת משותף יכלול מאות אתרים וכולם עושים שימוש במעבד של השרת ובחומרה שלו. מכיוון שישנם מספר אתרים השותפים באותה יחידת אחסון, השרת השיתופי הוא לרוב זול יותר, ועל יש המעדיפים לבחור באפשרות אחסון זו. יחד עם זאת, שרת שיתופי עלול להיות פגיע יותר, מכיוון שפריצה לאחד האתרים המאוחסנים בשרת חושפת את שאר האתרים גם כן לאותן הסכנות. גם פעולת האתרים בשרת השיתופי אינה אופטימלית, מהסיבה הפשוטה – כל האתרים המאוחסנים בשרת נאלצים לעשות שימוש באותם המשאבים.

 

מהו שרת פרטי

לצד השרת השיתופי, בתחום אחסון אתרים קיים היום גם פתרון נוסף – שרת פרטי או שרת וירטואלי פרטי. שרת פרטי מיועד אך ורק לשימושו של ארגון או עסק אחד, והוא אינו זמין לאתרים אחרים. במקרה זה ניתן להתאים את השרת על פי הצרכים הספציפיים של בית העסק וכך הפעולה היומיומית ושגרת העבודה הופכות להיות יעילות הרבה יותר. מעבר לכך, גם אבטחת המידע העסקי הופכת לפשוטה הרבה יותר, שכן אין צורך להגן על האתר מפני גורמים שמקורם באתרים אחרים המאוחסנים בשרת. יחד עם זאת, חשוב מאוד לזכור כי עלותו של שרת פרטי תהיה גבוהה יותר.

 

כיצד בוחרים

אחד השיקולים החשובים ביותר בבחירת סוג השרת הוא כמובן התקציב העומד לרשות בית העסק. במרבית המקרים, אם התקציב מאפשר זאת, מומלץ לבחור בשרת וירטואלי פרטי. שרת מסוג זה הוא כאמור גמיש הרבה יותר וניתן להתאים אותו לדרישות המסוימות של בית העסק. כך העסק הוא למעשה זה שמנהל את השרת ועל כן הוא יכול לקבוע את ההגדרות השונות ולשלוט גם בנפח האחסון המשמש את בית העסק. באופן זה ניתן גם למנוע מצבים של טעינה איטית של דפים, ועל כן חברות הזקוקות לנפח אחסון גדול במיוחד, כדאי שיבחרו בשרת פרטי. בכל מקרה, גם אם בשל שיקולים כלכליים מחליטים לבחור בשרת שיתופי, כדאי להתייעץ עם גורם מומחה, על מנת לקבל החלטה המתבססת על הבנה כוללת של הנושא.

 

עוד באתר…

2019 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

[email protected]
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות