שיפור מהירות לאתר איטי עם אלמנטור

אלמנטור הפך כמעט לשם נרדף לוורדפרס. אתרי וורדפרס רבים עושים כיום שימוש באלמנטור כבונה עמודים ויזואלי. מדובר בתוסף נוח לשימוש, שמאפשר הקמת עמודים מורכבים ללא ידע בקוד, אולם תוספים כאלה בדרך כלל מגיעים עם מחיר – זה תוסף כבד והוא בהחלט יכול להאט את האתר, במיוחד אם לא יודעים לטפל באתר הוורדפרס בצורה טובה.

ובכל זאת, האתר שלכם לא חייב להיות איטי בגלל האלמנטור. אפשר בהחלט להשתמש באלמנטור וליהנות מאתר מהיר. הנה כמה שיטות לשיפור מהירות באתר וורדפרס עם אלמנטור:

הפעילו את Elementor Experiments

תחת ההגדרות של אלמנטור, אפשר להפעיל את Elementor Experiments (ניסויים). בחלק ההגדרות הזה תוכלו לבחור מספר אפשרויות שעשויות לסייע לשפר את מהירות האתר, כמו טעינת CSS משופרת, פלט DOM שעבר אופטימיזציה ועוד. שימו לב שהפיצ'רים האלה בפורמט נסיוני, ויכולים לקלקל את האתר, לכן חשוב לגבות הכל לפני ההפעלה, ולקחת בחשבון שייתכן שתצטרכו לכבות את האפשרויות האלה.

אל תשתמשו באלמנטור כדי לבנות כל חלק באתר

ה-Header, הפוטר וסרגלי הצד צריכים להיות בנויים באמצעות קוד התבנית. אל תשתמשו באלמנטור כדי לבנות את החלקים האלה, מכיוון שזה יכביד מאוד על האתר. אם כבר בניתם כך, מומלץ לפנות למפתח.ת וורדפרס כדי שיבנו לכם את החלקים האלה בצורה מקצועית.

המעיטו בתוספים לאלמנטור

אלמנטור הוא תוסף שיש לו הרבה תוספים משלו, שמרחיבים את היכולות הבסיסיות שלו. תוספי צד שלישי כאלה יכולים להאט את האתר בצורה משמעותית. נסו להימנע ככל האפשר מהתקנת תוספים על גבי האלמנטור עצמו.

השתמשו בתבנית מינימליסטית

אם אתם ממילא מתכוונים לבנות את כל האתר באלמנטור, בחרו תבנית מינימליסטית, שאין בה הרבה סקריפטים ואפשרויות. דוגמא אחת לתבנית כזו היא תבנית Hello של אלמנטור. גם התבנית בלוקבייס של אוטומטיק, החברה שפיתחה את וורדפרס, יכולה להתאים.

בחרו אחסון אתרים מהיר ואיכותי

התשתית של האתר שלכם תקבע באופן מהותי את הביצועים שלו. אתר שמבוסס על אלמנטור לא אומר שישר צריכים לקנות שרת וירטואלי, אבל אם האתר כבד ואיטי, ואתם לא מצליחים להאיץ אותו, סביר להניח שיש בעיה באחסון וצריך לבחור שירות אחר.

התקינו תוסף CACHE

תוסף קאש הוא לא פתרון קסם, אבל ככל שעובר הזמן הוא הופך לתוסף חיוני כמעט בכל אתר אינטרנט. תוסף קאש איכותי שמקונפג בצורה טובה יכול להאיץ את האתר שלכם משמעותית, גם אם מותקן בו אלמנטור.

השתמשו ב-CDN

CDN היא רשת תוכן שמגישה לגולש גירסה של האתר משרת קרוב אליו ככל האפשר. CDN פותרת את בעיית השיהוי (latency) שמתרחשת כאשר אנו מנסים להיכנס לאתר שמאוחסן על שרת שרחוק מאיתנו פיזית בצורה משמעותית. כלומר, הגולש רואה את האתר הרבה יותר מהר ולא צריך לחכות כדי שהאתר ייטען. חלק משירותי האחסון מציעים CDN חינמי, וזה גם שירות שכלול בחלק מתוספי הקאש.

הגדילו את מגבלת הזיכרון

אלמנטור צריך לפחות 256MB של זיכרון בשרת, ואם אפשר – אז יותר. ניתן להגדיל את כמות הזיכרון באמצעות סיפאנל בשירות האחסון, או להגדיר את קובץ wp-config.php באמצעות השורה הזו:

define( 'WP_MEMORY_LIMIT', '256M' );

אם אתם לא בטוחים כיצד לעשות את השינויים, מומלץ לפנות לתמיכה הטכנית של האחסון או למי שמתחזק עבורכם את האתר.

 


2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל