שיקולים בבחירת שרת וירטואלי

שרת וירטואלי פרטי (VPS) כבר אינו נחלתם הבלעדית של חברות ענק או אתרים גדולים. יש הרבה סיבות טובות לבחור לאחסן את האתר שלכם על גבי שרת וירטואלי ולא על אחסון שיתופי, וביניהן: ביצועים חזקים במחיר נוח, אבטחת מידע ואפשרויות מתקדמות שלא קיימות בשרתי אחסון שיתופיים.

אם אתם מחפשים כעת שרת וירטואלי, הנה כמה שיקולים שאתם צריכים לקחת בחשבון לפני שאתם רוכשים אותו.

אפשרויות שדרוג

אחד היתרונות הגדולים של שרת וירטואלי הוא היכולת לשדרג אותו בכל רגע נתון, כדי שיתאים לעומסים ומצבים שונים. יכול להיות שכשרכשתם את השרת, האתר שלכם היה רק בתחילת הדרך, ועם הזמן צמח והשתדרג – ולכן יש לוודא שניתן לשדרג את ה-VPS בקלות ובמהירות. מצב נוסף שבו יש צורך בשדרוג הוא פיק פתאומי בטראפיק – בגלל קמפיין פרסומי גדול, חשיפה תקשורתית או עבודת SEO שהצליחה במיוחד. במקרים כאלה, כדאי מאוד ששירות הלקוחות של האחסון יידע איך לשדרג את השרת הווירטואלי שלכם במהירות וביעילות, על מנת שלא תפסידו גולשים והכנסות.

תמיכה טכנית מקצועית לשרתים וירטואליים

יש לא מעט חברות אחסון בישראל, וכמעט כולן מציעות אחסון שיתופי בתצורה כזו או אחרת. שרתים וירטואליים זו ליגה אחרת, ולכן מדובר במוצר שלא מוצע על ידי חברות רבות. על מנת לתחזק שרת וירטואלי יש צורך בידע טכני מעמיק בתחום השרתים, מערכות ההפעלה, אבטחת מידע ועוד. כשאתם שוקלים לקנות שרת וירטואלי, מומלץ לבדוק מי עומד מאחורי החברה, מהם זמני השירות המוצעים על ידה ומה הכישורים הטכניים של התמיכה – מכיוון שתקלות בשרת וירטואלי יכולות להיות מורכבות יותר, ולשם כך צריך בעל מקצוע רציני שיטפל בהן. גם בלי תקלות – התחזוקה השוטפת של שרת וירטואלי מתוחכמת יותר, ודורשת מעורבות של מקצוענים.

אבטחת מידע

שרת וירטואלי פרטי, מעצם הגדרתו, אמור להיות פלטפורמה מאובטחת יותר עבור האתר שלכם (ולכן אתרים פיננסיים, למשל, מעדיפים אחסון על גבי VPS). בדקו היטב מה סוג האבטחה שמוצע על ידי חברת האחסון – האם מדובר באבטחה פסיבית בלבד, כמו פיירוול, או שיש גם סריקות אקטיביות לזיהוי איומים? באילו תוכנות משתמשת החברה כדי לאבטח את השרתים? אם המידע באתר של חברת האחסון מעומעם, או שלא יודעים לתת לכם תשובות ברורות – חפשו את השרת הווירטואלי שלכם במקום אחר.

גיבויים וזמינות השרת

מדיניות גיבויים שקופה, ברורה ואיכותית היא סימן הכר של כל חברת אחסון טובה, וזה נכון במיוחד כאשר מדובר על שרת וירטואלי. אל תתפשרו בהקשר הזה – ודאו שיש גיבויים יומיים, אפשרות לגיבוי ידני וגם שהחברה מגבה את הקבצים שלכם על שרת חיצוני נוסף, ליתר בטחון, אחרת תמצאו את עצמכם במצב של חברות שאיחסנו בסייברסרב, ונותרו בלי אתר בכלל.

Up-time מובטח (זמינות) של השרת, הוא גם שיקול חשוב מאוד בבחירת VPS. זמינות האתר משפיעה גם על המכירות והלידים, וגם על ה-SEO.

מחיר השרת הווירטואלי

טווח המחירים של שרתים וירטואליים בישראל הוא רחב במיוחד, ואפשר למצוא גם שרתים וירטואליים זולים. כמו שמחיר יקר מאוד לא מעיד על איכות, כך גם מחיר זול לא מעיד על חוסר מקצועיות ותשתית גרועה, אבל מחיר זול באופן קיצוני צריך לעורר אצלכם חשד. לא הגיוני ש-VPS יוצע במחיר שדומה לאחסון שיתופי זול וסטנדרטי. המשאבים הנדרשים עבור שרת כזה הם גדולים ויקרים יותר, ואם מישהו מציע לכם שרת וירטואלי במחיר זול מאוד, כנראה שהוא חוסך איפשהו בעלויות – בתשתית, בבעלי מקצוע, בשעות תמיכה או באבטחת מידע.

מעוניינים בשרת וירטואלי? יש לנו! דברו איתנו ונשמח לעזור.


2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל