שרתי אחסון של אמזון נפלו – ואתרים רבים חוו תקלות

שירותי האחסון של אמזון מהווים פלטפורמה מרכזית באינטרנט, ואתרים ואפקליציות רבים מתאחסנים בשרתים אלה. כאשר יש תקלה בשרתים של אמזון, האפקט מורגש באתרים פופולריים רבים. כשאמזון מתעטשת, חלק גדול מהאינטרנט חוטף נזלת…

אתמול התרחשה תקלה ב-AWS, שירותי הענן של החברה, ואלפי דיווחים על חוסר זמינות של שירותי אינטרנט שונים זרמו לאתרים כמו DownDetector. הדיווחים הגיעו מכל העולם – מאירופה דרך אסיה ועד ארה"ב.

בין האתרים שנפגעו היה האתר של אמזון עצמה, פייסבוק, דיסני פלוס ועוד. גם שירותי הסטרימינג של נטפליקס נפגעו כתוצאה מהתקלה. בנוסף, שירותים של אמזון כמו אלקסה, רינג (פעמון לדלת) ואמזון פריים – לא עבדו באופן תקין. הנפילה נמשכה שעות ארוכות, ואמזון לבסוף תיקנה את התקלה. לטענת החברה, התקלה התמקדה בשרתי האחסון באזור המזרחי של ארה"ב.

תקלות בשירותי אחסון אתרים יכולות לקרות בכל מקום ולכל חברה – גם לגדולות ולטובות ביותר. כאשר מדובר בחברת אחסון איכותית עם שירות טוב, התקלה תתוקן במהרה והזמן המת של האתרים יצומצם למינימום. חברת אחסון טובה נמדדת גם בשקיפות – אם היא מדווחת בזמן ללקוחות שיש תקלה, ומעדכנת מה לו"ז התיקונים – הרי שמדובר בחברה שאפשר לסמוך עליה.

בכל מקרה, אנו ממליצים תמיד לוודא שיש לכם גיבויים עדכניים של כל חלקי האתר, על מנת שתוכלו להעלות את האתר במהירות במידה שהתקלה גרמה לפגיעה בקבצי האתר. בנוסף, מומלץ לעדכן את הלקוחות שלכם בערוצים אחרים (כמו פייסבוק או טוויטר), כי אתם חווים תקלה באתר והיא תתוקן בקרוב. אם בחברת האחסון שלכם יש תקלות נרחבות על בסיס קבוע – כדאי לעבור לאחסון חדש.

 

 


2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל