שרת וירטואלי – שאלות ותשובות

אחסון לינוקס מתמחה בשרתים וירטואליים, ואנחנו כאן כדי להעשיר אתכם בידע בתחום, ולעזור לכם לבחור את שרת האחסון המתאים לכם ביותר. כאן תוכלו למצוא כמה מהשאלות הנפוצות בנושא שרת וירטואלי – וכמובן גם את התשובות.

מה זה שרת וירטואלי?

שרת וירטואלי, או VPS, הוא סוג של אחסון אתרים שמחקה אחסון על גבי שרת פיזי ייעודי. בעבר, מי שהיה זקוק לאחסון עוצמתי במיוחד, היה צריך לקנות או לשכור שרת פיזי ייעודי, שיהיה רק שלו, ולתחזק אותו בעצמו. העלויות היו גבוהות, והתחזוקה דורשת ידע טכני נרחב. אבל מה לעשות, ולא היו אפשרויות אחרות – לאתרים מסוימים, אחסון שיתופי רגיל לא יכול להספיק. שרת וירטואלי פרטי מספק פתרון זול משמעותית, ביחד עם אחסון איכותי וחזק. כאשר אתם רוכשים אחסון על גבי שרת וירטואלי, אתם אמנם חולקים שרת פיזי עם אתרים נוספים, אבל החלק שלכם בשרת מתנהל באופן עצמאי, וכל המשאבים הרלוונטיים הם רק שלכם.

למה כדאי לאחסן בשרת וירטואלי?

שלוש הסיבות העיקריות הן ביצועים, אבטחת מידע ומחיר משתלם.

למי מתאים אחסון בשרתים וירטואליים?

אם יש לכם אתר סחר גדול או שאתם מפתחים אפליקציות, אתם צריכים תשתית אחסון חזקה וגמישה. בנוסף, בעלי אתרים פיננסיים שצריכים אבטחת מידע חזקה במיוחד, גם הם יכולים ליהנות מהיתרונות של VPS. אם אתם מאחסנים בחבילות אחסון סטנדרטיות וחורגים ממגבלות המשאבים, ייתכן ששווה לכם לשדרג לשרת וירטואלי.

אילו פרמטרים חשובים במיוחד באחסון על גבי שרת וירטואלי?

בדקו היטב איזו מערכת הפעלה אתם מקבלים או יכולים להתקין בשרת. בנוסף, חשוב לוודא שיש לכם מספיק נפח אחסון, כוח עיבוד (אנחנו ממליצים על 2 מעבדים לפחות) וזיכרון. כדאי לבדוק גם איזו גישה אתם מקבלים לשרת – בשרתי לינוקס לרוב תקבלו גישה ל-ROOT של השרת, ותוכלו להריץ עליו סקריפטים, להשתמש ב-SSH ולבצע אוטומציה, למשל.

כמה נפח אחסון צריך בשרת וירטואלי?

אנחנו ממליצים על מינימום 20GB, ויותר אם משתמשים ב-cPanel ורוצים להפעיל גיבויים שוטפים.

האם יש חשיבות למיקום השרת?

למרות העוצמה של VPS, עדיין חשוב לוודא שהמיקום הגיאוגרפי של השרת מתאים לאתר ולקהל היעד שלכם. אם קהל היעד שלכם ישראלי, אין סיבה לאחסן בחו"ל, ומומלץ לבחור VPS ישראלי.


2024 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל