תוסף YOAST – הכרחי לאתר שלך!

 

הקמה של אתר אינטרנט הפכה בשנים האחרונות לנגישה הרבה יותר. בעבר היה צורך להיעזר באנשי מקצוע שהיו מקימים עבור בעל העסק את האתר, ולפעמים אף היו תומכים בו, אך כיום ישנן פלטפורמות שונות. פלטפורמות אלו, כגון וויקס או וורדפרס מאפשרות לכל אחד להקים אתר אינטרנט במהירות וביעילות, גם ללא ידע רב בתחום. בשל כך, רבים בוחרים היום להקים אתר אינטרנט, לא בהכרח לצרכים עסקיים, אלא לשם הנאה בלבד, למשל – על מנת לכתוב בלוג. אך כאשר מדובר באתר עסקי, ההתייחסות היא קצת שונה, ולעיתים מלבד הקמה של האתר עצמו, יש צורך בתוספים שונים. תוספים אלו מקלים את ניהול האתר ולעיתים אף מסייעים ליצור חוויית משתמש טובה יותר. המאמר הבא יתמקד בתוסף מרכזי לאתרי וורדפרס – YOAST.

 

מהו תוסף Yoast?

פלטפורמות להקמת אתרים מעוניינות לפנות לקהל יעד רחב ככל האפשר. על כן, במסגרת השירותים שהן מציעות, הן משתדלות לאפשר התאמה אישית של האתר לצרכים שונים. בשל כך, למסגרת הבסיסית ניתן לצרף תוספים שונים המשפרים את חוויית המשתמש. התוסף, הנקרא גם פלאגין, יכול גם לסייע למנהל האתר בתפעול מאחורי הקלעים. תוסף YOAST משתייך בדיוק לקטגוריה זו. הוא מיועד לאתר וורדפרס ומטרתו לסייע למנהל האתר בקידום של האתר. בעזרתו יכול מנהל האתר לבדוק אילו מילות מפתח מושכות גולשים לאתר, ובהתאם לכך לבצע שינויים בתוכן הקיים באתר כדי להגדיל את האטרקטיביות שלו. לעיתים, בעזרת תוסף YOAST מנהל האתר יוכל גם לדעת אם נעשה שימוש רב מדי במילות מפתח, אם החלוקה לכותרות נכונה, והאם יש צורך לשנות את הפיסוק.

 

אילו פעולות ניתן לבצע באמצעות YOAST?

עד כה פירטנו את השימושים הכלליים בתוסף, כעת נבחן כמה פונקציות שלו באופן יסודי יותר. כאשר מקימים אתר אינטרנט, נדרש בדרך כלל שרת וירטואלי כמו גם אחסון וורדפרס, אך חשובה לא פחות פעולת הקידום של האתר.

 

תוסף YOAST כולל כמה פונקציות המסייעות בקידום האתר ובניהולו:

הגדרת סוג האתר:

כידוע, ישנם סוגים רבים של אתרים – בלוגים, אתרי תדמית, אתרי חדשות ואתרי איקומרס. כדי למשוך את הגולשים הנכונים, האתר צריך להיות מותאם למשתמשים שלו. תוסף YOAST מסייע להתאים את ההגדרות ואת התגיות לאתר הספציפי שלכם וכך ניתן לשפר את חוויית המשתמש של הגולשים.

 

אופן הצגת האתר במנועי חיפוש:

כאשר אנחנו מחפשים מידע על ארגון מסוים במנוע החיפוש גוגל למשל, יופיעו פרטים שונים ולעיתים אף גרף המתאר את הנתונים הבסיסיים של הארגון, כגון תמונה, אתר, כתובת וכיוצא בזה. תוסף YOAST מסייע לבעל אתר להגדיר את האופי של האתר וכך משפיע על תגי המטה ועל המידע המופיע במנועי החיפוש.

 

סיוע במניעת תוכן כפול באתר:

תוכן כפול באתר פוגע לעיתים קרובות בדירוג של האתר במנועי החיפוש. על כן, אם מדובר באתר גדול הכולל כמה כותבים שונים, ניתן ליצור עמודי ארכיון. בעת הצורך יש אפשרות לבצע חיפוש בעמודים אלו וכך לצמצם את הסיכון להופעת תוכן כפול באתר.

 

חסימת האתר ושליטה בחשיפה:

ישנם מקרים שבהם בעל האתר ירצה לחסום את האתר. מצב זה עשוי להתרחש למשל בעת הקמה של אתר חדש. תוסף YOAST מאפשר לעשות זאת בקלות, אך שימו לב שלא לשכוח לבטל את החסימה בסיום תהליך ההקמה.

 

התקנה והגדרה

אם השתכנעתם שתוסף YOAST עונה על הצרכים שלכם, כל שנותר הוא להתקין אותו. אל דאגה, בדומה לרכישה של שרת וירטואלי או של אחסון וורדפרס, גם התקנת תוסף YOAST היא פשוטה יחסית. חשוב רק לשים לב לגרסה שאותה מתקינים; וורדפס מציעה את הגרסה החינמית, ולצידה קיימת גם גרסת פרימיום. בדרך כלל, הגרסה החינמית מספיקה בהחלט, ולפני שמתחייבים ליותר, מומלץ לנסות אותה. הדרך הטובה ביותר להוריד את התוסף היא באופן ישיר דרך אתר האינטרנט שלכם. בלוח הבקרה של האתר תמצאו את ספריית התוספים ושם תוכלו לאתר בשורת החיפוש את התוסף המבוקש, להתקין אותו ולאחר מכן להפעיל אותו. בסיום ההתקנה תידרשו להגדיר את התוסף – תהליך זה עשוי להיות ארוך יותר, אך לא תידרשו להשלים אותו שנית. בהצלחה!

עוד באתר…

2019 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

[email protected]
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות