תוספי וורדפרס מומלצים שמתאימים לכל אתר

אחד היתרונות הבולטים של אתרי וורדפרס הוא מאגר התוספים המעולה שיש למערכת ניהול התוכן הפופולרית בעולם. ספריית התוספים החינמית של וורדפרס כוללת כ-60 אלף תוספים לשימוש חופשי, ויש עוד אלפי תוספים בתשלום מינימלי, שעושים את החיים קלים לבעלי אתרים.

תוספי וורדפרס מומלצים

באופן עקרוני, אנחנו ממליצים להשתמש כמה שפחות בתוספים, ולא להגזים בהתקנתם, מכיוון שכמות גדולה של תוספים יכולה לגרום לבעיות באתר, להאט אותו ולסרבל את השימוש בו. בנוסף, התוספים שאתם בוחרים צריכים להיות מתאימים לסוג האתר – אין דין בלוג קטן כאתר חנות גדול כשמדובר על תוספי וורדפרס. עם זאת, יש כמה תוספים מומלצים שרלוונטיים כמעט לכל אתר, והנה הרשימה שלנו:

תוסף יצירת קשר – Contact Form 7

קונטקט פורם 7 הוא אחד התוספים הפופולריים והוותיקים ביותר, והוא מאפשר בניית טפסי יצירת קשר בקלות. הוא נמצא בשימוש בכ-5 מיליון אתרי וורדפרס. אפשר לבנות באמצעותו טפסים פשוטים או מורכבים, והוא לא עוקב אחרי המשתמשים או משתמש בקוקיז – מה שבהחלט יכול להיות חשוב לאתרים בחו"ל, או לכל מי שהפרטיות מעניינת אותו.

תוסף קידום אתרים – SEO

קודם כל, חשוב להדגיש שתוסף קידום אתרים לא יקדם עבורכם את האתר באופן אוטומטי – אתם צריכים לדעת להשתמש בו ולבצע קידום אתרים אורגני בכל החזיתות. עם זאת, מדובר בכלי יעיל ונוח, שמסייע ומקל מאוד את עבודת ה-SEO. הרבה מאוד אתרים משתמשים ב-YOAST, אבל אנחנו דווקא ממליצים לנסות חלופה רזה ויעילה יותר, כמו SEO Framework או All in one SEO. באופן כללי, תוספי SEO מסייעים לכם ליצור טייטלים נכונים לעמודים ופוסטים, לכתוב תקצירים, לוודא שיש הפניות עמודים היכן שצריך והם גם מייצרים מפת אתר עבור גוגל, מונעים אינדוקס של עמודים לפי הצורך ועוד.

תוסף גיבוי לוורדפרס – UpdraftPlus

אם האתר שלכם מאוחסן בשירות אחסון אתרים איכותי ומקצועי, אז צריך להיות לכם גיבוי אוטומטי יומי על השרת (ועל שרת נוסף), ואתם לא צריכים להתעסק עם גיבוי האתר, לפחות תיאורטית. עם זאת, תמיד כדאי שיהיה גיבוי נוסף למקרה חירום. אפשר לגבות את וורדפרס ידנית, אבל אפשר גם להשתמש בתוסף כמו UpdraftPlus, שמאפשר גיבוי של כל החומרים באתר, מסד הנתונים, וגם שליחה של הגיבוי לאחסון בענן או הורדה למחשב. התוסף מאפשר גם ביצוע גיבויים על פי לו"ז מוגדר מראש.

תוסף האצת אתר – CACHE

אנחנו ממליצים לכם לאחסן את האתר שלכם על שרת לייטספיד ולא להתפשר על פחות, ואם הקשבתם לנו, אז הצעד הבא הוא התקנת התוסף LSCache, המסייע בקאשינג והאצת האתר. לייטספיד הופכת לעוצמתית במיוחד כאשר מדובר באתרי קוד פתוח כמו וורדפרס, שכן אז ניתן להפעיל תוסף קאש שמדבר ישירות עם השרת, ולכן מבטיח ביצועים מהירים במיוחד, אפילו ביחס לתוספי קאש סטנדרטיים אחרים.

תוסף אבטחת אתר – Wordfence

לא חובה בכל אתר, בעיקר אם יש לכם אחסון אתרים מאובטח כמו שצריך. אם אתם צריכים שכבת הגנה נוספת על אתר הוורדפרס שלכם, וורדפנס הוא תוסף אבטחה מצוין עם הרבה פיצ'רים, המגיע בגירסה חינמית וגם בגירסת פרימיום בתשלום. וורדפנס כולל סריקת קבצי האתר לאיתור נוזקות, הוא מאבטח את מסך הלוגין של וורדפרס, יש לו פיירוול ועוד מגוון פיצ'רים מצוינים לאבטחת האתר.

תוסף שכפול עמודים ופוסטים

התוסף Duplicate Page מבצע פעולה פשוטה ביותר – הוא משכפל עמודים ופוסטים בקליק אחד, מה שמאפשר לכם ליצור כמויות גדולות של תוכן בקלות ובמהירות. זה תוסף שעוזר במיוחד באתרים שיש בהם כמות גדולה של אייטמים דומים (למשל, מוצרים בחנות).

 

 


2024 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל