תחזוק וניהול שרתים – מה זה אומר?

בכל בית עסק היום קיימת תשתית מחשוב שבאמצעותה מנוהל העסק ושדרכה מתבצעת הפעילות השוטפת. כל מנהל עסק המעוניין למשוך לקוחות דואג גם לתחזק אתר אינטרנט ולעדכן אותו מעת לעת בתכנים רלוונטיים. אך ללא שרת וללא ניהול ותחזוק ראוי שלו, כל העבודה הקשה הזאת תרד לטמיון.

לשם מה צריך ניהול שרתים?

מערכת מחשוב יעילה היא תנאי הכרחי ונדרש בכל בית עסק. הקמתן של עמדות עבודה מתאימות ויצירה של רשת פנימית יעילה הם הצעד הראשון ביצירת סביבת עבודה המאפשרת פעילות שוטפת ללא תקלות. בעסקים שבהם אין גורם האחראי על ניהול ותחזוק של פונקציות המחשוב השונות, נתקלים בדרך כלל בבעיות רבות המעכבות את העבודה. במקרים רבים, כשלא מתבצע מדי פעם עדכון של מערכות המחשוב, עובדים רבים נאלצים לעשות שימוש בתוכנות לא עדכניות המאטות את קצב העבודה שלהם. במצבים אחרים, הזיכרון העומד לרשות בית העסק מתמלא במסמכים או בתוכנות ישנות שכבר אין בהם צורך, ומטילים עומס רב על השרת. במקרים של תקלות שונות במערכות המחשוב, העדרו של גורם מטפל, בולט עוד יותר.

ניהול שרתים – היתרונות

שרתים וירטואליים משמשים היום כמעט כל בית עסק, אך לא בכל בית עסק הניהול שלהם הוא אופטימלי. ניהול אפקטיבי יסייע למצות עד תום את יכולותיו של השרת, ויצמצם את השפעתם של גורמים המעכבים את העבודה. כוח אדם מקצועי יכול למשל לטפל בתקלות במהירות ולמנוע בזבוז של זמן עבודה יקר. אין צורך להשקיע זמן ואנרגיה בשיחות עם הספקים השונים, גורם מקצועי אחד יוכל לנהל את כל המערך הזה. ניהול שרתים יעיל יכול לסייע גם בתחום חשוב נוסף והוא תחום אבטחת המידע. אחסון לינוקס מתאים יסייע ביצירתם של פתרונות גיבוי הולמים, כך שבעת הצורך מנהל העסק יוכל להיות בטוח שהמידע העסקי שלו מוגן היטב. במסגרת שירות ניהול השרתים מתבצעת גם בדיקה תקופתית של השרת. בדיקה זו מאפשרת לאשר כי השרת מנוהל היטב, ובעת הצורך מתבצעים גם עדכונים שונים שבזכותם מערכת המחשוב העסקית נותרת מוגנת ומעודכנת.

כיצד בוחרים בחברת שירות

על מנת שמנהל בית העסק יוכל להיות בטוח כי הוא בחר בספק השירותים המתאים לו ביותר, ראשית עליו להגדיר היטב את הצרכים הקיימים של מערכת המחשוב, ולאפיין את מצבה הנוכחי. לשם כך יש לוודא כי בידי המנהל קיימים מספר פרטים בסיסיים. שנית עליו לדעת מהו נפח האחסון הנדרש לו מהשרת. מנהל העסק נדרש להגדיר את כמויות המידע המשמשות אותו בנקודת הזמן הנוכחית ולשקול גם את צורכי הנפח העתידיים של החברה. מלבד זאת, יש לבחון את כמות המידע הבלתי נחוץ שהצטבר במערכות המחשוב; האם ישנם קבצים או תוכנות שניתן למחוק כדי לפנות מקום ולייעל את תפקודו של השרת. לאחר איסוף המידע הבסיסי, חשוב כמובן גם ללקט מידע מספק אודות הספק ולא להסתפק בהצעת מחיר בלבד. במידת האפשר מומלץ לקבל המלצות מלקוחות קיימים על מנת להתרשם מטיב השירות של הספק.

ניהול שרתים ותחזוקתם היא פונקציה הכרחית בכל בית עסק. בחירה בספק הנכון תבטיח כי שגרת העבודה היומיומית לא תיקטע בשל תקלות, וכך תתאפשר עבודה מהירה ויעילה. על כן, את ספק השירות יש לבחור בתשומת לב ובחוכמה.

עוד באתר…

2019 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

[email protected]
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות