תקלות נפוצות באחסון אתרים – ומה אפשר לעשות נגדן

תקלות המתרחשות במהלך החיים של אתר אינטרנט הן חלק מהתפעול שלו – אין באמת אפשרות לנהל אתר אינטרנט עם אפס בעיות. בחלק מהמקרים, התקלות נובעות מתחזוקת אתר לקויה, בניית אתר גרועה או שימוש לא נכון במערכות ניהול תוכן כמו וורדפרס. לפעמים מקור התקלות הוא בשרת אחסון האתר – ובמקרים כאלה יש לפנות לשירותי האחסון על מנת לקבל מענה ולטפל בבעיה.

אחסון אתרים – תקלות נפוצות

אתר עולה לאט

אתר איטי הוא בעיה נפוצה, במיוחד בעידן אתרי הוורדפרס. במקרים רבים, איטיות האתר נובעת מתפעול לקוי שלו, כמו למשל התקנת יתר של תוספים. אולם, יש מקרים בהם האיטיות נובעת מתקלה כלשהי בשרת האחסון. ראשית, מומלץ לבדוק שהאתר אכן איטי ושלא מדובר בבעיה נקודתית שמסתדרת בעצמה אחרי כמה דקות. בדקו את האתר באמצעות כלי בדיקת מהירות חיצוני כדי לוודא שהוא אכן עולה לאט ממחשבים שונים. בדקו גם מהטלפון הנייד וממחשבים המחוברים לספקיות אינטרנט שונות.

קחו בחשבון שאתר המאוחסן בשרת בחו"ל יעלה לאט יותר לעומת אתר שמאוחסן בישראל. אחסון אתרים זול בחו"ל הוא גם פחות איכותי, ומתבסס על חומרה לא מוצלחת, ולכן ייתכן שהאתר שלכם איטי באופן קבוע. אם קהל היעד שלכם בישראל – מומלץ לבחור אחסון אתרים ישראלי.

אתם יכולים גם להיכנס לסיפאנל – לוח הבקרה של שרת האחסון – כדי לבדוק האם יש אינדיקציה לתקלה כלשהי. אם גם הסיפאנל לא נטען במהירות סבירה, יכול להיות שאכן יש תקלה בשרת האחסון של האתר שלכם. במקרה כזה, יש לפנות לתמיכה הטכנית כדי לפתור את התקלה.

אחסון אתרים מהיר הוא קריטי לניהול אתר מצליח. אם אתם חווים בעיית איטיות בשרת לעתים קרובות, יכול להיות שאתם יושבים על שרת שיתופי צפוף מדי או שפשוט חברת האחסון לא טובה מספיק. העברת אתר לאחסון חדש אינה מסובכת, ויכולה לחסוך לכם הרבה כאב ראש וכסף.

נפילת שרתים

כאשר שרת אחסון אתרים נופל ולא מתפקד במשך זמן מה, מדובר בתקלה חמורה. במצב כזה, האתר שלכם פשוט לא יעלה, וייתכן שתראו מסך שגיאה כשאתם מנסים להיכנס לאתר. בדרך כלל, שגיאות שמקורן בשרת האחסון מופיעות עם קוד 5XX. למשל – קוד שגיאה 500 מעיד על תקלה פנימית בשרת, קוד 504 מעיד על כך שהשרת לא הגיב בזמן לקריאה ועוד.

נפילת שרתים היא מבחן חשוב לשירות האחסון שלכם. אם התקלה מתוקנת במהירות, וחברת האחסון מספקת עדכונים, פועלת בשקיפות ודואגת באמת לאתרים שלכם – הכל בסדר. אם התקלות חוזרות על עצמן כל הזמן, נמשכות זמן רב ואין מענה או תגובה ראויה מחברת האחסון – זה הזמן להחליף.

מחיקת מידע

לצערנו, בגלל חוסר מקצועיות שנפוץ מאוד בישראל, אנו שומעים רבות על תקלות של מחיקת אתרים שלמים משרתי אחסון. תקלה חמורה כזו יכולה לקרות כאשר מדובר בניהול רשלני של השרת או כאשר החומרה לקויה. ומילא מחיקת מידע – המצב הוא הגרוע ביותר כאשר אין גיבויים לאתרים שהיו מאוחסנים בשרת. לפני שאתם בכלל בוחרים חברת אחסון אתרים, מומלץ מאוד לוודא שהחברה מבצעת גיבויים אוטומטיים על בסיס יומיומי, ומאחסנת אותם על שרת נפרד (לא יעזור שיש גיבוי אם גם הוא נמחק מהשרת התקול). באחסון לינוקס, אנו דואגים למידע שלכם ומבצעים גיבויים יומיים. אתם יכולים לבצע גיבויים בשרת בעצמכם במידת הצורך, ולשמור אותם על המחשב שלכם.

פריצה לשרת האחסון

איומי האבטחה על שרתים ואתרים רק הולכים ומתגברים. יש כל מיני אינדיקציות לאתר שנפרץ: לפעמים הוא יושחת ועמוד הבית יהפוך למשהו שונה לגמרי מהמקור, לעתים יושתלו בו לינקים לאתרי ספאם, לפעמים תראו אזהרה בגוגל על איתור קוד זדוני באתר ולפעמים הפורצים אפילו מוחקים לגמרי את האתר.

אמנם, עם גיבויים איכותיים אפשר להחזיר לחיים כל אתר שנפרץ תוך זמן קצר, אבל אם אתם חווים פריצות חוזרות ונשנות באתר שלכם (ועשיתם כל מה שאפשר כדי לעבות את האבטחה שלו בעצמכם), ייתכן שמדובר באחסון אתרים לא מאובטח – וכדאי לעבור משם במהירות.

חשוב מאוד לוודא שחברת האחסון דואגת לאבטחה. בדקו עם החברה: האם מותקן פיירוול, איזו מערכת הפעלה יש על השרת, האם יש תוכנה המבצעת סריקות לאיתור וירוסים בשרת, ומה מדיניות הגיבויים. חברת אחסון רצינית תבליט את נושא אבטחת המידע ותיתן לכם תשובות ברורות בנושא. בכל מקרה, אל תשכחו לגבות את האתר באופן עצמאי, ולשמור את הגיבויים במחשב שלכם או בענן, על מנת לוודא שאתם אכן יכולים לשחזר את האתר או להעביר אותו אחסון במהירות במידת הצורך.


2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל