תשתית נכונה לעסק שלך!

 

כדי לבנות עסק מצליח, נדרשים יסודות טובים, וכיום יש לכך משמעות אחת – תשתית מחשוב איכותית.

בית העסק חייב לוודא שעומד לרשותו הציוד הנכון, התוכנות המתאימות, רשת אינטרנט מהירה וכמובן – שרת מעולה.

שרת אחסון הוא, במידה רבה, ליבו של העסק; הוא מאפשר עבודה יעילה ומסייע לבסס את הקשר בין המחלקות השונות בארגון.

אך מלבד זאת, שרת וירטואלי מתאים משמש גם לצורך אחסון האתר העסקי וגיבוי כל המידע והסודות המסחריים של בית העסק.

אז למה חשוב לשים לב כאשר מקימים את התשתית העסקית ובוחר בשרת? על כך במאמר הבא.

 

 

על מה לא מוותרים

תשתית העסק אינה עניין של פינוק. ללא תכנון מתאים וללא ביצוע מושלם, בית העסק לא יוכל לתפקד, והעובדים לא יוכלו להשלים את מטלות היום-יום שלהם. תשתית איטית מדי, או תשתי שאינה תומכת בצרכים של בית העסק עלולה לקרוס, לעכב את העבודה ואפילו לגרום לאובדן של נתונים חשובים. על כן, כאשר מקימים את התשתית, ובייחוד כאשר בוחרים בשרת, יש לשים לב לדברים הבאים:

  • הגדרת צרכים – ראשית, חשוב מאוד להגדיר את הדרישות של בית העסק ואת המפרט המדויק העונה על הצרכים שלו. אין סיבה לרכוש ציוד יקר מאוד שהארגון אינו זקוק לו, אך גם ניסיון לחסוך היכן שלא צריך – עלול להוביל לנזקים כבדים. מנהל העסק צריך להגדיר היטב מהו נפח האחסון הדרוש לו, מהי מהירות העבודה הדרושה לו ואיזה סוג של תמיכה נדרשת לו. רק לאחר שיש בידו את כל הנתונים הללו, ניתן יהיה לבחון את האפשרויות השונות.
  • גיבוי, גיבוי גיבוי – יש מי שמודע היטב לצורך בגיבוי המידע העסקי, ויש מי שלומד זאת בדרך הקשה; גיבוי הוא אחד הדברים הנחוצים ביותר בכל בית עסק (וגם לאנשים פרטיים). כאשר רוכשים שרת וירטואלי, חשוב מאוד לוודא מהו נפח האחסון שלו. לעיתים יש אפשרות לרכוש חבילות המציעות גמישות רבה בהתאם לצרכים של הלקוח, ובכל מקרה כדאי לבחור בספק המציע כמה רמות של אחסון. אחסון לינוקס למשל מאפשר לבחור בין מסלול לעסקים בתחילת דרכם, מסלול מקצועי ומסלול בעל נפח מקסימלי.
  • תמיכה טכנית – גם מי שכבר יש לו ניסיון רב שנים, וגם מי שכבר מכיר היטב את העבודה עם שרתים וירטואליים מסוגים שונים, כדאי שיוודא כי ספק השירות שלו מגיש תמיכה טכנית בעת הצורך. גם אם יש בעסק מחלקת IT האחראית לתשתית המחשוב, מומלץ שעובדי הארגון יוכלו לקבל תמיכה בכל רגע נתון, גם אם המומחים אינם זמינים. אתר עסקי שאינו זמין או פלטפורמות מחשוב שאינן פועלות כראוי עלולים לפגוע בעסק באופן משמעותי.

 

כיצד בוחרים שרת?

בסיום הגדרת הצרכים של בית העסק, וכאשר ברור למנהל הארגון בדיוק מה הוא מחפש, הגיעה העת לבחור שרת. חשוב לציין כי מלבד הצעת המחיר, יש לקחת בחשבון שיקולים נוספים, ואם ישנה התלבטות, מומלץ להתייעץ כמובן במומחה בתחום ולקבל המלצות מלקוחות קיימים של הספק. רצוי כמובן לבחור בספק שיש לו ניסיון רב במתן שירותים לחברות באותו סדר גודל, וניתן לבדוק אם הספק מציע תקופת ניסיון ללא תשלום. כדאי גם לבדוק אם יש ברשות הספק תעודת SSL. תעודה מסוג זה מעידה על כך שהאתר זוכה לרשת הגנה נוספת – מצרך נחוץ ביותר בתקופתנו.

 

עוד באתר…

2019 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

[email protected]
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות