איך עובד תהליך רכישת דומיין?

הקמה של אתר אינטרנט הפכה בימינו לאומנות של ממש. כאשר יש צורך למשל באתר עסקי, מושקעים משאבים רבים בבנייה ובעיצוב של אתר שישרת היטב את צורכי מנהל העסק ויצליח למשוך אליו את קהל היעד המתאים. אלא שמלבד הדאגה למראה האסתטי של האתר ולקלות השימוש בו, יש צורך גם לבחור בדומיין הנכון, ולוודא כי הוא אכן פנוי לרכישה. על תהליך הרכישה של דומיין – במאמר הבא.

מהו דומיין

לפני שמתחילים לדון בבחירה של הדומיין וברכישתו, חשוב להבין במה למעשה מדובר. הדומיין (באנגלית – domain) הוא הכתובת שאותה נדרש הגולש להקליד בדפדפן או במנוע החיפוש על מנת להגיע לאתר המבוקש. על מנת למנוע מצב של כפילויות, לא ייתכן כי לשני אתרים שונים תהיה אותה הכתובת, ועל כן, הכתובת הופכת להיות חלק מזהותו של האתר, ובאמצעותה הגולשים יכולים לזהות אותו. הדומיין כולל את השם (או התווית) שנבחר לאתר ואת הסיומת שדרכה ניתן לעתים לדעת מהי מטרתו של האתר ומהי המדינה שאליו הוא משתייך. אתרים המסתיימים למשל ב-il מזוהים כאתרים ישראלים, ואתרים המסתיימים ב-uk מזוהים כאתרים בריטיים. מלבד סיומות מסוג זה, קיימות גם סיומות כגון ac (אתר השייך למוסד אקדמי) או gov (אתר השייך למוסד ממשלתי), וכך, מתוך כתובת האתר ניתן ללמוד עליו לא מעט. יש לציין כי קיימת אפשרות לבחור בדומיין הכולל אותיות עבריות, אך לרוב הדבר מצריך ביצוע של פעולות שונות ואינו נוח בהכרח עבור המשתמש שנאלץ להחליף בין עברית לבין אנגלית בעת ההקלדה. על כן, מרבית בעלי האתרים יעדיפו לבחור בדומיין באנגלית.

בחירה בדומיין הנכון

כאמור שם הדומיין יכול להיות בעל חשיבות רבה, במיוחד כאשר מדובר באתר עסקי שמטרתו לקדם את העסק. ראשית לפני שנבחר השם באופן סופי, חשוב לוודא כי לא קיימת הגבלה משפטית, וכי השם של הדומיין אינו קשור בשמה של חברה מסחרית אחרת. גם אם השם המבוקש אינו זהה לשם הדומיין של החברה השנייה, הדמיון עלול ליצור בכל זאת בעיות, והלקוחות הפוטנציאליים עלולים להתקשות במציאת האתר הנכון. כלומר, בבחירת שם הדומיין שיקול מרכזי יהיה בחירה בשם קצר וקולע שאותו יהיה קל לזכור ולאתר, ומומלץ לקשר בין שמו של הדומיין לבין שמו של המותג. מלבד כללים מנחים אלו, כדאי גם לשים לסיומת של הדומיין, וחשוב לדעת כי אתר הפונה לקהל בין-לאומי כדאי שימנע מסיומת ישראלית (co.il) ויבחר תחת זאת בסיומת כגון com, שהיא נגישה הרבה יותר לקהל הרחב.

כיצד רושמים דומיין

לאחר שנבחר שם הדומיין הרצוי, הגיע העת לטפל בעניינים הטכניים. ראשית יש לוודא כי לרשות מנהל האתר עומד שרת וירטואלי כמו גם אחסון אתרים שיוכלו לתמוך בצרכים שלו. לאחר מכן יש לדאוג לרישום הדומיין באיגוד האינטרנט הישראלי שהוסמך על ידי הארגון העולמי ICANN. את הרישום ניתן לבצע באמצעות רשם מורשה שהוא הגורם המוכר את הדומיין והוא המוודא כי הדומיין אכן פנוי לשימוש. לרשם זה יש להגיש בקשה ותשלום ולאחר מספר ימים יתקבל האישור לבעלות על הדומיין. חשוב לזכור כי גם לאחר הרכישה, הבעלות על הדומיין היא זמנית בלבד, ומדי פעם יהיה צורך להאריך אותה. על כן, בעת הרכישה של הדומיין חשוב לוודא כי כל הפרטים על העסקה ועל תוקפה ידועים, ויש לזכור לחדש את הבעלות על הדומיין במסגרת הזמן הנדרש. בהצלחה!

עוד באתר…

2019 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

hosting@linux-hosting.co.il
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות