הכל על שרתי DNS

אתרי אינטרנט הם היום כלי עבודה מרכזי עבור כל עסק. הם מהווים כרטיס ביקור של בית העסק, ובאמצעותם ניתן לקדם את העסק ולהרחיב את קהל הלקוחות שלו. אך כדי שניתן יהיה להקים ולתחזק את האתר העסקי כשורה, חשוב מאוד להכיר את תהליך הבנייה של אתרי אינטרנט ולהבין כמובן כיצד הוא מאוחסן ולאילו דברים יש לשים לב. במאמר זה נתמקד בשרתי DNS שהם בעלי תפקיד חשוב בתהליך ההקמה של אתר אינטרנט ובאחסונו.

מהו שרת DNS

ראשית, לפני שדנים במהותם של שרתי ה-DNS חשוב להבין למה הכוונה ב-DNS. משמעותן של ראשי התיבות DNS היא Domain Name System, וכמשתמע מהן, שרת ה-DNS מסייע להקל את החיפוש אחר כתובתם של אתרי אינטרנט שונים. ברשת האינטרנט קיימים אתרים רבים שלכל אחד מהם דומיין (domain) הייחודי לו. הדומיין הזה הוא למעשה מתחם שהוגדר עבור האתר והוא מתועד בארגון ICANN העולמי. הדומיין הוא ביסודו רצף ארוך של מספרים, המוכר גם בשם כתובת IP; אך מכיוון שבני האדם מתקשים לזכור סדרה רציפה של ספרות שאין ביניהן כל קשר, יש צורך לתרגם סדרה זו לכתובת הכתובה במילים. כך, באמצעות שרתי DNS יכול הגולש להגיש את כתובת ה-URL (לדוגמה: www.internet.com) ולהגיע ישירות לאתר, והוא אינו נדרש לדעת את כתובת ה-IP של האתר. בשורה התחתונה, שרת ה-DNS כולל מאגר עולמי של כתובת אתרי אינטרנט וכאשר הגולש מקיש את כתובת ה-URL, שרת ה-DNS מתרגם אותה לכתובת IP, וכך מאפשר לגולש להגיע לאתר המתאים.

מטרתו של שרת ה-DNS

רשת האינטרנט הגלובלית היא כיום אמצעי חשוב ומרכזי המסייע לחבר בין אנשים הרחוקים פיזית זה. מלבד תפקיד חשוב זה, רבים נעזרים בה לצורך איתור של מידע מבוקש ולצורך רכישה של מוצרים שונים. מכאן החשיבות הרבה שיש לבחירת כתובת URL מדויקת. כתובת מתאימה, המזכירה באופן כלשהו את שמו של העסק, תסייע ללקוח הפוטנציאלי למצוא את האתר בקלות. שרתי ה-DNS מקשרים בין הכתובת המספרית לבין כתובת ה-URL ומאפשרים את העברת המידע באופן חלק ומהיר. על כן, בעל האתר צריך לוודא כי הדומיין הנבחר נרשם כראוי אצל רשם דומיינים המורשה מטעמו של הארגון העולמי (ICANN). לצד זה, חשוב כי בעל האתר יוודא שיש ברשותו שירותי אירוח אתרים ושירותי אחסון אתרים שיבטיחו את קיומו של האתר העסקי.

אבטחה

לצד יתרונותיו הרבים של שרת ה-DNS, המאפשר קישור ישיר לכתובת ה-URL, יש לו גם חסרון מרכזי אחד, שחשוב להכיר בו. מדובר במערכת שאינה מאפשרת לאבטח באופן מלא את אתר האינטרנט של בית העסק. האקרים רבים למדו כיצד לפרוץ לאתרים שונים באמצעים שונים כגון התחזות או דיוג. שיטת הדיוג היא לדוגמה פופולרית מאוד בקרב האקרים, ובמסגרתה שותל ההאקר כתובת שונה (של אתר מזיק) בשמו של אתר עסקי. כך הגולש מופנה לאתר המזיק (שנראה זהה לאתר המקורי), ודרכו יכול ההאקר ללקט מידע אישי רב על הגולש, כולל סיסמת כניסה, וכמובן מספר ת"ז, מספר כרטיס אשראי וכיוצא בזה. כיום, ישנן דרכים שונות להתגבר על כשל האבטחה הזה, ועל כן, מומלץ כי בעל האתר יתייעץ עם איש מקצוע המתמחה בתחום, שיוכל להציע פתרונות הולמים.

עוד באתר…

2019 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

hosting@linux-hosting.co.il
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות