העברת האתר לשרתי אחסון חדשים – מה התהליך

 

כאשר שרתי האחסון עונים על צורכי העסק, יעדיף מנהל העסק לדבוק בדרך כלל בשרת הקיים. החלטה זו מבוססת על העיקרון שלפיו אין סיבה לתקן דבר מה הפועל כשורה. אך לעיתים מגיע הרגע שבו בעל העסק מבין כי השרת הקיים כבר אינו עומד בדרישות, או שהעסק צפוי להתרחב ובעל העסק אינו בטוח כי השרת הקיים יתמוך בדרישות החדשות. על מנת שתהליך המעבר יתבצע במהירות ובקלות, מומלץ להתייעץ עם גורם מומחה בתחום, וכדאי לשים לב לדברים הבאים.

 

מתי יש לשקול את העברת האתר

לפני שממהרים לקבל החלטה כזאת או אחרת, חשוב לזכור מהי מטרתו של האתר. אתר פרטי או אתר בלוג לא נדרש לתמוך בדרך כלל בפונקציות מורכבות ואינו נדרש לתחזוקתה של חנות וירטואלית. במקרים אלו הצורך לבחור באתר חדש עלול להתעורר במידה שקיימים כשלים משמעותיים בשירות שמעניק הספק הקיים. כשלים אלו הופכים להיות בעלי משקל רב יותר כאשר מדובר באתר עסקי. אתר עסקי חשוב שיהיה זמין ונגיש כל העת, ושיאפשר חווית משתמש נוחה ונעימה. במקרים שבהם הדפים נטענים לאט מדי, במצבים שבהם האתר "נתקע" או כאשר לא ניתן למצוא את האתר בגוגל בשל בעיה בשרת, גם העסק עלול להיפגע. כיום הציפייה היא שדפים עסקיים ופרטיים כאחד יטענו במהירות ויאפשרו לעבור בקלות מדף אחד של האתר למשנהו. אך בעיות של זמינות האתר לא רק פוגעת בחוויית המשתמש אלא עלולה אף ליצור משבר אמיתי בקידום האתר. בעל העסק, או גורם אחראי מטעמו, צריך לעקוב אחר התנהלות האתר ואחר הדירוג שהוא זוכה לו במנועי החיפוש (בעיקר גוגל) ולבדוק האם הקידום מתבצע כשורה. אם על אף כל הניסיונות שנעשו ועל אף הצעדים שננקטו, דירוג האתר אינו משתנה, ייתכן כי יש בעיה בשרת וכי זה הזמן לעבור ספק.

 

מעבר לשרת חדש – מדריך למשתמש

לאחר בדיקת המצב באופן יסודי, ולאחר שמגיעים למסקנה כי אין מנוס מבחירה בספק חדש של אחסון אתרים, יש לבצע מספר צעדים. כאשר בוחרים שרתים וירטואליים חדשים, ראשית, כדי שתפקודו של העסק לא יפגע, יש לוודא כי המידע העסקי הקיים נשמר כראוי. מידע עסקי זה יכול לכלול תכנים שונים, לידים שונים ופרטים חשובים נוספים. לשם כך יש להעביר את קובצי המקור לשרת החדש באמצעות גישה לחשבון ה-FTP של העסק. בעת הצורך, כאשר פרטי גישה אלו אינם בנמצא, ניתן לנסות לאתר אותם במסמכים ישנים או בתיבת הדוא"ל ובמקרה הצורך, לפנות לחברת האחסון בבקשה לעזרה. בהמשך יש להתחבר לאתר המקורי, למצוא את שם הדומיין של האתר ולהעתיק את הספרייה הרלוונטית לכונן הקשיח של בית העסק. בשלב זה ניתן להוריד למחשב את תוכן האתר הקיים ומשם להתחבר לאתר החדש בעזרת פרטי הלוגין החדשים. לאחר שהועבר תוכן האתר כמו גם מסד הנתונים שלו, ניתן ליצור מסד נתונים חדש, ששמו יהיה זהה לשמו של מסד הנתונים הקודם. בסיום התהליך הזה יש לבצע עדכון נוסף המאפשר לדומיין לנתב את המשתמשים לשרת המתאים.

 

שימו לב!

רק לאחר שתהליך העברת האתר העסקי אבל בהצלחה, ורק אחרי שמוודאים כי האתר אכן פעיל, יש לבטל את החוזה מול ספק האחסון הקודם. מלבד זאת, חשוב גם לבדוק כי שם הדומיין נותר כפי שהיה, וכדאי גם שיהיה בידי בעל העסק עותק של האתר, ליתר ביטחון. מכיוון שהמטרה הסופית של תהליך הזה הוא ליצור אתר התומך בדרישות של בעל העסק ובצרכים של הגולשים, מומלץ לעיתים קרובות להיעזר באיש מקצוע שיאפשר להקל את התהליך ושיהפוך את המעבר לקליל לנוח. בהצלחה!

עוד באתר…

2019 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

hosting@linux-hosting.co.il
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות