טיפים לגיבוי בענן backblaze

שיטת הענן הפכה לאחד הכלים החשובים והמרכזיים ביותר בכל  מקום עבודה. אם בעבר היה מנהל העסק דואג לרכוש תוכנות שונות עבור כל מחשב ולהקים עמדות עבודה נפרדות, הרי שכיום ניתן ליצור סביבת עבודה כוללת כמו גם רשת פנימית, המסייעות לביסוס נהלי עבודה אפקטיביים. יחד עם זאת, כאשר משתמשים בשירותי ענן חשוב מאוד לבצע גיבוי הולם שיאפשר המשך עבודה תקין בכל מצב. זאת בדיוק המטרה של ענן ה-Blackblaze. להלן סקירה קצרה וטיפים לגיבוי.

מהו Blackblaze

ענן ה-Blackblaze נועד לענות על הצורך שקיים כיום לכל בית עסק – גיבוי הדאטה על בסיס יומיומי. מדובר בשרת וירטואלי המאפשר גיבוי מלא המתבצע און-ליין ומתאים למחשבי PC ולמחשבי Mac כאחד. המוצר קיים מאז שנת 2007 והוא מאפשר גיבוי סדיר ומתמיד של המערכות והמידע הקיים, כמו גם גיבוי ידני בעת הצורך. בשנת 2015 הושק מוצר חדש בשםB2 Cloud Storage, וכיום הוא מתחרה בשירותים שמציעות חברות גדולות כגון אמזון ומייקרוסופט. בשנת 2017 בוצעו שדרוגים נוספים (Backblaze Cloud Backup 5.0) שהעצימו את יכולות האבטחה של המוצר, ומנהלים רבים אימצו את ה-Blackblaze כאחד הכלים המרכזיים בשמירה על משאבי העסק שלהם. כעת, לאחר ההיכרות הראשונית הזאת, ניתן לעבור ולדון בטיפים שיסייעו לעבודה עם ענן זה.

לגבות ה-כ-ל

לעתים קרובות מתלבטים מנהלי עסק מהו היקף הגיבוי שעליהם לבצע למידע העסקי שקיים ברשותם. התשובה היא פשוטה – יש לגבות את כל המידע החשוב. ה-Blackblaze הוא שרת וירטואלי וזוהי בדיוק המטרה שלו, ולכן במסגרת הגיבוי יש לכלול גם כוננים חיצוניים המחוברים למחשב באמצעות כבל USB. ה-Blackblaze מספק שירותי אירוח אתרים ומסוגל לגבות גם מכונות וירטואליות כגון כאלו הנוצרות על ידי תוכנות Parallels, VMware Fusion, VirtualBox, Hyper-V. מכיוון שלא קיימת הגבלה על גודל הקבצים שניתן לגבות, גם את הקבצים ה"כבדים" יותר מומלץ לגבות בעזרת כלי זה. ה-Blackblaze אינו חדל לעבוד כל הזמן, אך ניתן גם לבקש ממנו לבצע סריקה שתבדוק האם ישנם קבצים נוספים הדורשים גיבוי. זאת מבצעים באמצעות לחיצה על מקש ה-Alt ובחירה ב-Restore Options button.

ניהול נכון

עבור רבים ה-Blackblaze הוא כלי עבודה חשוב, אך על מנת שיגשים את מטרתו יש לדאוג לנהל אותו באופן חכם. ה-Blackblaze מאפשר לבצע שיתוף של הקבצים השונים, ועל כן רצוי לשים לב להגדרות השיתוף ולוודא כי הוא מבוצע כראוי. לשם כך ניתן ליצור קבוצות שונות, עיסקיות ואישיות, המאפשרות לנהל את המידע באופן מהיר ויעיל. פונקציה ניהולית נוספת, שבה ניתן להיעזר, היא האפשרות לבצע הקפאה בחשבון לעד שישה חודשים. בין אם מדובר באדם פרטי היוצא לחופשה ארוכה, ובין אם מדובר בעסק העובר תהליכים שונים, ההקפאה תשמר את המידע. במידת הצורך ניתן גם להעביר את החשבון ולבצע את הגיבויים במחשב חדש באמצעות תכונת ה – Inherit Backup State. מי שנדרש לכך, יכול גם לבצע כיבוי לנתונים המצויים בטלפון הסלולרי.

ביצוע פעולת השחזור

כאשר נדרשת פעולת שחזור, חשוב לדעת כי אין חובה לפתוח את כל הקבצים שעברו גיבוי, וניתן לבחור בקובץ אחד בלבד ולשחזר רק אותו. הדבר נכון גם לקבצי תמונה (jpg, png, img, tiff, or gif), שניתן לצפות בכל אחד מהם בנפרד. אופציה נוספת שקיימת בעת ביצוע השחזור, היא לקבל את כל המידע שנשמר לא רק דרך המחשב אלא גם באמצעות משלוח ישיר של FedEx. קיימת גם אפשרות לבצע שחזור הכוללת את  הגרסאות הישנות של אותו הקובץ, כך שכאשר יש צורך להשתמש בגרסה קודמת של המסמך – הדבר נעשה בקלות ובמהירות. טיפ אחרון לסיום – כאשר יש צורך בהורדה מהירה של הקבצים,  ניתן להשתמש באפליקציית Backblaze Downloader, שתשלים את התהליך במהירות.

 

 

 

עוד באתר…

2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

hosting@linux-hosting.co.il
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות