מה קורה אם לא מחדשים דומיין?

 

אתר עסקי פעיל ונגיש הוא היום אחד מתנאי הבסיס להצלחתו של כל בית העסק. האתר העסקי הוא למעשה כרטיס הביקור העיקרי של בית העסק והוא מהווה את הפלטפורמה האידיאלית שדרכה ניתן לנהל את כל מערך הקידום של העסק. באמצעות האתר יכול מנהל העסק לפרסם את המוצרים שהוא מציע, להרחיב את מאגר הלקוחות הפוטנציאליים שלו ולאפשר ללקוחות הקיימים ליצור קשר בקלות ובמהירות וכך לשמור על מערכת יחסים תקינה עימם. אך כדי שכל הטוב הזה יתאפשר יש לבחור בדומיין, וחשוב לא פחות לזכור לחדש אותו בעת הצורך. מה קורה אם לא מחדשים את הדומיין בזמן? על כך במאמר הבא.

 

מהו דומיין

כשרשת האינטרנט החלה את דרכה אי שם במחצית השנייה של המאה העשרים, מעטים שיערו עד כמה היא תהפוך להיות משמעותית בעשורים הבאים. בתחילה היה מדובר בעיקר בכלי ששימש את עולם העבודה ושדרכו ניתן היה לנהל תכתובת אקדמית ועסקית, אך כיום קיימים אינספור אתרי אינטרנט המשמשים לאינספור מטרות. על כן, כדי שאינטרנט ימשיך להיות אפקטיבי ושמיש יש לוודא כי כל אתר ניתן לזיהוי בקלות ובמהירות. מטרה זו מושגת באמצעות כתובת מספרית, הנקראת גם כתובת IP, המורכבת מכמה קבוצות של מספרים. כתובת זו משמשת את המחשב היטב, אך המוח האנושי פועל על פי כללים אחרים. מכיוון שהאדם הוא יצור מילולי בעיקרו, נדרשת כתובת שהיא שם המתבסס על רצף של אותיות (וגם מספרים). זהו הדומיין, שם המתחם של האתר שאותו יש להקליד בדפדפן.

 

כאשר לא מחדשים דומיין

הקמה של אתר הפכה עם השנים לעניין פשוט יחסית, אך חשוב לזכור כי כל אתר מחייב שימוש בשירותי אחסון כגון שרת וירטואלי מתאים. בחירת כתובת הדומיין היא צעד נוסף בהקמתו של אתר אינטרנט, ולמעשה מדובר באחת הבחירות המרכזיות ביותר בתהליך. הדומיין הוא השם של האתר, הוא הדבר הראשון המקשר בין הלקוח לבין בית העסק; דומיין קליט שקל לזכור אותו יאפשר ללקוח להגיע במהירות לאתר העסקי. במשך הזמן, הדומיין הופך להיות סמן היכר של העסק, ועל כן, אם לא דואגים לחדש אותו בזמן, עלולות להתעורר בעיות שונות. במידה שהדומיין אינו מחודש במועד, מתחיל תהליך של פקיעת תוקף – תקופה הנמשכת 30 יום. בסיום תקופה זו, הדומיין יכול להירכש על ידי כל גורם שיחפוץ בכך. משמעות הדבר היא שהעסק עלול לאבד את הדומיין המזוהה איתו, או שיהיה עליו לרכוש אותו מאדם אחר שקנה דומיין זה במטרה לזכות ברווח כספי.

 

חידוש דומיין

כפי שניתן להיווכח, פקיעת תוקפו של דומיין אינה דבר הנעשה כלאחר יד. עוד לפני תקופת פקיעת התוקף (30 יום), נשלחות לבעל האתר התראות שונות והודעות בדבר הצורך לחדש את הבעלות על הדומיין. אם מנהל העסק בחר בדומיין ישראלי (סיומת co.il) הרי יהיה עליו לחדש אותו בדרך כלל כל שנתיים. לעומת זאת דומיינים בינלאומיים ניתן לחדש גם כל עשר שנים, הכל בהתאם להסכם שנחתם מול הספק. על כן, במידה שמתקבלות הודעות שכאלו אין להתעלם מהן אלא לפעול במהירות האפשרית כדי לשמור על הדומיין העסקי. בעת הצורך, מומלץ להתייעץ עם גורם מומחה שיקל את השלמתו של תהליך הרישום מחדש.

 

עוד באתר…

2019 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

hosting@linux-hosting.co.il
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות