ממוצע מחירים לשרתי אחסון

כל בית עסק המעוניין להצליח ולצמוח, נדרש היום להשקיע משאבים רבים בתשתית מחשוב ראויה ובשירותים הנלווים לה. תשתיות אלו נדרשות לשם העבודה המשרדית השוטפת, לשם גיבוי הנתונים, לשם יצירת רשת תקשורת מתאימה ואפילו לשם אחסון האתר העסקי. על כן, בין היתר, על מנהל העסק לוודא כי עומדים לרשותו שרתי אחסון איכותיים הממלאים את כל צרכיו. במאמר הבא ננסה לעשות קצת סדר בנושא ולבחון את מחיריהם של שרתי האחסון.

מדוע יש צורך בשרת

השרת, ידוע גם בשם סרבר (server), וכיום כל עסק, ובמיוחד חברות וארגונים גדולים, נדרשים לו. כאשר בעסק ישנם משתמשים רבים ועמדות עבודה שונות, ניתן לקשר את כולם באמצעות השרת ולנהל אותם בצורה מסודרת ויעילה. באופן זה יש אפשרות לרכז את כל המידע המשמש את בית העסק במקום אחד, ולהפוך אותו לנגיש לכלל העובדים. בשרת ניתן לשמור מסמכים הרלוונטיים לכלל העובדים, כגון נוהלי עבודה, ספרי טלפונים או רשימה של ספקים זמינים, ובאופן זה להקל את שגרת העבודה במשרד. כמו כן, השרת מאפשר גם לצמצם את העומס על הרשת הפנימית של העסק, שכן אין צורך לשלוח קבצים כבדים לעמיתים לעבודה, אלא מספיק לשלוח את הנתיב למקום הנכון בשרת. פונקציה זו מאפשרת גמישות רבה כמו גם אפשרות לעבודה מהירה ויעילה ללא בזבוז זמן על העברת דוא"ל. השרת מספק גם מענה לצורכי הגיבוי ועל כן הוא עשוי לסייע מאוד כאשר יש צורך בשחזור של מידע.

מחיריהם של שרתי אחסון

כיום, ניתן למצוא גם שרתים פיזיים, אך גם שרת וירטואלי, שבמרבים המקרים הפך לסוג המועדף על מנהלי עסק רבים. השרת הפיזי מאפשר אחסון בחוות שרתים והוא כולל נפח אחסון שהוגדר מראש בהסכם ההתקשרות מול הספק. לעומת זאת, שרת וירטואלי הוא שרת המאפשר גמישות רבה והוא מתאים את עצמו לצרכים המשתנים של בית העסק. כאשר מעוניינים לרכוש שרתי אחסון פיזיים המחיר נע בדרך כלל סביב ה-5000 ש"ח אך הוא גם עלול להגיע למחירים של עשרות אלפי שקלים – כתלות כמובן בנפח האחסון הקיים. מכיוון שהשרת הפיזי דורש תחזוק מתמיד ובשל נפח האחסון הקבוע שלו, רבים כאמור מעדיפים שרת וירטואלי בענן בעלות חודשית. עלות זו יכולה להיות 200 ש"ח בחודש אך היא עשויה גם להיות פחות מ-30 ש"ח בחודש, כשהמחיר נקבע בהתאם לצרכים שאותם מגדיר מנהל העסק ולנפח האחסון הנחוץ לו.

כיצד לבחור

מציאת אחסון אתרים זול היא משאת נפשם של בעלי עסק רבים, אך חשוב כמובן שהמחיר לא יבוא על חשבון האיכות. על כן, כאשר בוחרים שרת וירטואלי כדאי קודם כל לבדוק האם נפח האחסון המוצע מתאים לצורכי העסק והאם ניתן לשנות את הנפח הזה בעתיד, כאשר צרכים אלו ישתנו. רצוי גם לבחור בשרת הממוקם בארץ, במיוחד כאשר מדובר בארגון או בחברה המחזיקים באתר עסקי המיועד לקהל מקומי. כך זמני הטעינה של האתר יהיו קצרים, וחוויית הגלישה תהיה איכותית הרבה. לעומת זאת, אתר עסקי המאוחסן בשרת מרוחק עלול לסבול מזמני טעינה ארוכים, וכך ליצור תסכול בקרב הגולשים, שעלולים אף להתייאש מן האתר ולזנוח אותו כליל.

לסיכום, ההחלטה באיזה שרת לבחור היא קריטית עבור בית העסק. על מנת ליצור סביבת עבודה נגישה ונוחה, וכדי לאפשר חוויית גלישה חיובית לגולשים באתר העסקי, כדאי לבחור בחברה אמינה המספקת שרתים וירטואליים מקומיים, ושירות גמיש ויעיל.

 

עוד באתר…

2019 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

hosting@linux-hosting.co.il
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות