3 דברים שאתה חייב לדעת על אחסון ושרתים

מאז כניסתו של המחשב לחיינו, השתנו דברים רבים. המחשב החל את דרכו ככלי עבודה, אך כיום הוא מצוי בכל בית ומשמש לצרכים רבים ומגוונים. חשיבותו ומרכזיותו של המחשב התגברה עוד יותר לאחר התבססותה של רשת האינטרנט, המשמשת כיום למקור מידע עיקרי. באמצעות המחשב ורשת האינטרנט אנו משיגים מידע מבוקש, קובעים תור לקופות חולים, משחקים, מבצעים רכישות, ומאתרים מידע אודות עסק זה או אחר. בשל התפתחויות אלו נדרש היום כמעט כל בית עסק, קטן כגדול, להחזיק באתר אינטרנט עסקי שדרכו יוכל בעל העסק לקדם את המטרות שלו. אך אתר כזה מחייב כמובן שרתים ואחסון מספק, ולפני שבוחרים את הספק המתאים, כדאי לשים לב לדברים הבאים:

 

יש דברים שלא משתנים

אנחנו רגילים כבר לחיות בעולם שמשתנה ללא הרף; עולם שבו רגע אחד מוצר כלשהו מתאים ונכון, ורגע אחר כך הוא כבר לא רלוונטי ויש להשתדרג במוצר חדש. אך חשוב לדעת כי שרתים אינם משתנים באותה מהירות מדור לדור. לרוב האלמנטים שעשויים להשתנות הם המעבדים והזיכרון העומד לרשות הלקוח, והללו הם בדרך כלל חלקים קטנים שלעתים כלל אינם משפיעים על תפקודו הכללי של השרת. יחד עם זאת, מה שכן משתנה ומשתפר עם הזמן הם תצרוכת האנרגיה ומהירות העברת הדאטה. על כן, אם בעל העסק מתלבט באשר לצורך בהחלפת השרת, לפני שהוא מבצע רכישה יקרה, מומלץ להתייעץ עם גורם מומחה שיסייע לו למצוא את הפתרון המתאים.

 

השרת חזק יותר ממה שנהוג לחשוב

בדרך כלל, מהרגע שבו נרכש מחשב חדש, מסך חדש או מדפסת חדשה לעסק, מתחילה הספירה לאחור, עד לרגע שבו יהיה צורך לחדש את ציוד המחשוב הקיים. אלא ששרתים פיזיים הם למעשה חזקים הרבה יותר ממה שנדמה. לרוב שדרוג יש לבצע כל כמה שנים, לעתים כל שש עד עשר שנים, במיוחד עם מבוצעים בשרת שדרוגי חומרה כאלה ואחרים. שדרוגים אלו מספקים חיזוק נוסף ליכולות הזיכרון של השרת, ולכן לפני שממהרים להחליף את השרת כדאי לבדוק אם קיימות אפשרויות אחרות. חשוב לציין גם כי כיום ישנם פתרונות אחרים כמו למשל שרת וירטואלי, ולעתים קרובות הם מייתרים את הצורך לרכוש שרת פיזי חדש.

 

אחסון אתרים – לא תמיד כדאי לבחור בפתרון הכי זול

לצד השרת, חשוב שבעל העסק יבחר כמובן אחסון אתרים שיענה על הצרכים שלו, וכאן חשוב להזכיר כלל מנחה שנכון גם עבור רכישת מוצרים אחרים – לא תמיד מה שזול הוא בהכרח עדיף. לעתים קרובות, בעת חיפוש אחר פתרון אחסון יגלה בעל העסק כי מוצאים לו שירותי אחסון זולים בחו"ל, וזאת לעומת המחירים המוצעים לו בספקים מקומיים. אך בדיקה מעמיקה תגלה גם כי בחירה בפתרון הזול עלולה להתברר כיקרה מאוד; כאשר בוחרים בשרת אחסון מרוחק, הדבר עלול להשפיע על קצב הטעינה של האתר, וגורם זה עלול להשפיע לרעה על הצלחתו של האתר. אנחנו חיים היום בעולם מהיר יותר וסבלני פחות (לפחות במה שנוגע לטכנולוגיה) ולקוח המנסה לגשת לדף ונאלץ להמתין עד שזה יעלה, ינטוש את האתר ויעבור למתחרה. לכן, לפני שממהרים לבחור בשרת מרוחק, חשוב לוודא כי הוא אכן יכול לספק את דרישותיו של בעל האתר ולאפשר העברת נתונים מהירה דיה.

עוד באתר…

2019 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל
עקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר על מנת לקבל הודעות, עדכונים, מבצעים ועוד.

hosting@linux-hosting.co.il
טלפון – 0525290986 – 077-5712780
נחל סרפד 10/2, מצפה רמון, 8060000
למעלה חוזה שירות תנאי שימוש
שינוי גודל גופנים
ניגודיות