אחסון אתרים זול – כמה זול זה יותר מדי זול?

כולנו מעוניינים לחסוך קצת כסף איפה שאפשר. האם כשמדובר על אחסון אתרים כדאי לבחור בחבילה הזולה ביותר? ומתי זול זה יותר מדי זול – כלומר, לא שווה אפילו שקל?

סוג האחסון שאתם צריכים תלוי בסוג האתר שיש לכם. לא נעמיד פנים שכל אחד צריך לקנות אחסון על גבי שרת וירטואלי. חשוב להתאים את האחסון לצרכים ולתקציב שלכם. אם יש לכם אתר קטנטן או בלוג אישי, ואתם לא מתחזקים אותו לעתים קרובות, אבל רוצים לשמור עליו חי וקיים, ייתכן שכדאי לכם לבחור באופציה של אחסון אתרים זול במיוחד. 

האופציה של אחסון אתרים זול קיימת בישראל וגם בשירותי אחסון בחו"ל. אפשר למצוא חבילת אחסון זולה, אפילו בישראל, במחיר של קפה הפוך ברשת לא יקרה במיוחד. אם אתם ממש רוצים לחסוך עד האגורה אחרונה, ישנם שירותי אחסון בחו"ל שמציעים אחסון במחיר חודשי של פחות מ-3 דולר (עם שער הדולר הנוכחי, זה פחות מ-10 שקלים).

אחסון אתרים זול

מה המחיר האמיתי של אחסון אתרים זול? בדרך כלל תקבלו נפח אחסון קטן יחסית, שמספיק לאתר זעיר או בלוג שלא מתעדכן הרבה. זה תמיד יהיה אחסון שיתופי, כמובן, וייתכן שאפילו על גבי שרת חלש יחסית, מה שיכול לגרום לבעיות איטיות באתר, אם כי לא בהכרח. בחלק מהמקרים האחסון יוגבל לאתר אחד בלבד (דומיין אחד) ו/או מסד נתונים בודד. ייתכן גם שתוגבלו מבחינת תעבורת נתונים. המשמעות היא, שאם תרצו להתרחב ולהתעדכן בעתיד, תצטרכו לשדרג את חבילת האחסון שלכם. זו בדרך כלל לא בעיה, אבל זה שיקול שצריך לקחת בחשבון.

אנחנו ממליצים להתרחק מחברות שמציעות רק אחסון אתרים זול, או אפילו אחסון אתרים בחינם. במקרים כאלה, השרתים יהיו איטיים וגרועים, ומכיוון שצריך לחסוך בהוצאות, סביר להניח ששירות הלקוחות יהיה במיקור חוץ ולא זמין באופן רציף. בנוסף, יש סיכוי טוב שהשרת לא יהיה מאובטח באופן משביע רצון. גם עבור אתר קטן, שרת מאובטח הוא חשוב מאוד.

דווקא בנושא אחסון אתרים זול, אנחנו ממליצים לבדוק ולהשוות. מכיוון שפערי המחירים הם זניחים (10-14 שקל לחודש לאחסון זול במיוחד), כדאי לבחור באופציה הטובה ביותר ובשירות שמציע את האחסון הטוב ביותר תמורת הכסף שלכם. בדקו מה המוניטין של האחסון, מה אומרים עליו משתמשים אחרים, אם היו דיווחים על נפילות או בעיות אבטחה, ונסו למצוא דיל שכולל החזר כספי במקרה שתרצו להתנתק לאחר תקופת ניסיון.

בנוסף, כדאי לשים לב – יש חברות שמציעות אחסון אתרים זול בדילים שנראים מאוד אטרקטיביים ולא אופייניים לטווח המחירים הנמוך. מדובר לרוב במבצעים זמניים. כלומר, כאשר תרצו לחדש את האחסון לאחר שנה, תצטרכו לשלם את הסכום המלא, והעלות יכולה להיות פי שניים ויותר לחודש.


2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל