אחסון אתרים בישראל או אחסון אתרים בחו"ל – מה עדיף?

מה עדיף – אחסון אתרים בארץ או בחו"ל? 

אנחנו יודעים שלא קל לבחור אחסון אתר. המבחר עצום, כולם מבטיחים כל מיני הבטחות, המחירים דומים ואתם לא יודעים מה ההבדל בין דיסק RAID ו-VPS, וכנראה גם לא רוצים לדעת.

ובכל זאת, אחת השאלות הראשונות שנשאלות בעניין בחירת האחסון, היא: האם אחסון אתרים בישראל עדיף על אחסון בחו"ל?

הנה כמה מהשיקולים שאתם צריכים לקחת בחשבון:

תמיכה טכנית ושירות לקוחות

הסעיף הזה ראשון, ולא סתם. תמיכה טכנית בעברית יכולה להיות קריטית בכל הקשור לטיפול בתקלות באתר, ועבור אנשים רבים זה הקריטריון החשוב ביותר. אם אתם מנהלים את האתר בעצמכם, לא שולטים טוב באנגלית או אין לכם יכולת טכנית, סביר מאוד להניח שעדיף לכם לבחור אחסון אתרים ישראלי. נכון שהשירות בישראל באופן כללי לא זוכה לתשבוחות, אבל יש מספיק שירותי אחסון אתרים שיתנו לכם שירות איכותי, ולכל הפחות ידברו איתכם בשפה שאתם מבינים.

מיקום גיאוגרפי של קהל היעד

זה באמת מאוד פשוט – אם האתר שלכם בעברית בלבד, והקהל שלכם מגיע רק מישראל, אין לכם מה לחפש אחסון אתרים בארה"ב. הריחוק הפיזי של השרת מקהל היעד שלכם יגרום לאתר איטי יותר. אתרים ישראלים שמאוחסנים באחסון ישראלי איכותי יהיו מהירים יותר מאתרים שמאוחסנים בחו"ל. לעתים זה אומר שתצטרכו לשלם מעט יותר, אבל זה שווה את ההשקעה.

תקציב אחסון האתר

לפעמים שוכחים שהתשלום על האחסון הוא תשלום לאורך כל חיי האתר, ולכן זו הוצאה מתמשכת שחייבים לקחת בחשבון כשמחשבים את התקציב להקמה ולתחזוקה של האתר. התפיסה הנפוצה היא שאחסון ישראלי הוא יקר יותר, ובסוגים מסוימים של אחסון זה נכון. השוק הישראלי הוא קטן יחסית, ומפעילי שירותי האחסון לא יכולים לעבוד במחירים של אחסון חו"לי שיש לו מאות אלפי משתמשים. עם זאת, כדאי להיזהר ממחירים זולים במיוחד באופן כללי, גם בישראל. אם אתם צריכים אחסון זמני, זול ודל-ביצועים, ייתכן שתוכלו להסתפק באחסון בחו"ל, בעלות של כמה דולרים בודדים. מצד שני, המחירים של אחסון ישראלי איכותי כבר לא רחוקים ממחירי חו"ל, ולפעמים אפילו זולים יותר. פשוט עשו סקר שוק והבינו כמה אתם משלמים לשנה עבור אחסון.

 

 


2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל