אחסון וורדפרס – כך תבחרו נכון אחסון לאתר וורדפרס

וורדפרס היא מערכת ניהול האתרים הפופולרית ביותר בעולם כיום. על פי הערכות, כ-455 מיליון אתרים ברחבי העולם משתמשים בוורדפרס. וורדפרס החלה את דרכה כמערכת בלוגים, אבל כיום נבנים בה אתרים מכל הסוגים – אתרי תדמית, אתרי תוכן גדולים וגם אתרי סחר וחנויות.

רוב שירותי האחסון הפופולריים מתאימים לאחסון אתרי וורדפרס, אבל עדיין כדאי לשים לב לכמה פרמטרים חיוניים. מה צריך לכלול אחסון וורדפרס?

  • שרת אחסון לינוקס: אם אין לכם ידע טכני, סביר להניח שלא חשבתם על מערכת ההפעלה של שרת האחסון שאתם עומדים לרכוש. האמת היא שזה לא נורא, מכיוון שרוב שרתי האחסון עובדים על לינוקס. עם זאת, ישנם עדיין שרתי Windows וטכנולוגיות שלא תואמות אתרי וורדפרס. אם אתם מתכננים להקים אתר וורדפרס – ודאו שאתם בוחרים בשרת לינוקס.
  • שירותי שיפור מהירות: אתרי וורדפרס יכולים להפוך לאיטיים בקלות רבה, במיוחד אם הם לא מתוחזקים על ידי אנשי מקצוע. שירותי Cache (קאש, או זכרון מטמון) ברמת השרת, יכולים לסייע להפוך את האתר למהיר יותר. באחסון המבוסס על טכנולגיית לייטספיד, למשל, תוכלו להתקין תוסף וורדפרס שמיועד ספציפית לשרתים אלה, ולהשתמש בו כדי לגרום לאתר לעלות מהר יותר.
  • הגנה נגד פריצות: האם וורדפרס היא מערכת מאובטחת? אפשר להתווכח על הנושא. באופן עקרוני, אם אתם דואגים לעדכן את וורדפרס בזמן, ולוודא שכל התוספים והתבניות מעודכנים גם כן, הסיכוי שהאתר שלכם ייפרץ הוא קטן יחסית. אם אתם לעבות את האבטחה הבסיסית, מצאו שירות אחסון שמתמחה בניטור ואבטחה, ומציע שירותים ספציפיים לתחום. מומלץ לחפש ולבדוק האם יש מקרים מתועדים על פריצות רבות בשירות אחסון מסוים (בישראל היו מקרים כאלה, ולא מעט). אם קראתם סיפורים רבים על שירות אחסון שנפרץ, מומלץ להתרחק ממנו ולבחור שירות בטוח יותר.
  • נפח אחסון: בתחילת הדרך, האתר שלכם יהיה בעל נפח קטן. התקנת וורדפרס בסיסית לא תופסת הרבה נפח דיסק בהתחלה. חלק גדול מהאתרים גדלים עם הזמן – בעיקר בגלל הזנת טקסטים ותמונות. אתרי וורדפרס מאפשרים גם התקנת תוספים, ולאורך חיי האתר יש סיכוי טוב שתתקינו תוספים והרחבות על פי הצורך. אם יש לכם אתר תדמיתי קטן, תוכלו להסתפק בחבילה עם נפח אחסון מצומצם יחסית, אבל אנחנו ממליצים לבחור בחבילת אחסון שיש בה לפחות ג'יגה אחד של מקום בדיסק הקשיח. אם יש לכם אתר תוכן שאתם מתכננים להחזיק לאורך שנים, או אתר סחר, כדאי לבחור בנפח אחסון של 2 ג'יגה לפחות.
  • גיבויים: שחזור מגיבוי הוא פתרון מצוין לתקלות רבות, כולל מחיקת דאטה, פריצה, תוסף תקול ועוד. אפשר לגבות אתרי וורדפרס באופן עצמאי באמצעות תוספים, אבל לפעמים זה לא מספיק. שירותי אחסון טובים לאתרי וורדפרס מבצעים גיבויים אוטומטיים יומיים ושומרים אותם לאורך זמן, מה שיחסוך לכם זמן, עצבים וכסף.
  • שירותי תמיכה לאתרי וורדפרס: אחסון אתרי וורדפרס לא נגמר רק בשמירת האתר על השרת. מה קורה כשיש תקלה בוורדפרס? אם אין לכם ידע טכני, תצטרכו למצוא איש מקצוע שיסייע לכם. מומלץ לבחור שירות אחסון שיש בו אנשי מקצוע שמבינים וורדפרס ויכולים לתת לכם מענה במידת הצורך. חשוב לוודא שאכן מדובר בשירות תמיכה עבור אתרי וורדפרס, ולא שירות תמיכה כללי באחסון.
  • מערכת התקנה אוטומטית לוורדפרס: לא חובה, אבל כדאי. התקנה אוטומטית של וורדפרס ומערכות תוכן אחרות מאפשרת לכם להקים אתרים במהירות וביעילות, גם אם אין לכם ידע בתכנות.

2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל