אחסון לינוקס – למה אנחנו עובדים עם שרת אפאצ'י (Apache)

השתמשתי בשרתי האירוח Apache ו-Windows, בשל העבודה שלי להיות מחולק בין ארגונים שונים. בזמן הזה למדתי את עליונותו של שרתי אפאצ'י ( Apache ) אשר הוא לא רק משהו במוחם של חנונים אבל בעצם עובדה מאוד אמיתי אשר בסוף אפילו משכנע את אוהבי Windows.

ההבדל הגדול ביותר שמצאתי בין השניים הוא גישה לשרת Apache בשורת הפקודה, מה שלא נתקלתי מעולם על שרת חלונות. יתר על כן, ניתן להשתמש בשפות הסקריפטים הרבה יותר מורכבות מאלו אשר אני מוגבל באתרי החלונות שלי.

שימוש בפרל ובממשק ניהול עם שורת פקודה (SSH) להתאמת דפוסים על נתונים בגדלי ענק היא משחק ילדים – אתה יכול לשבת ולכתוב סקריפטים Perl מדהימים עד למיאוס. התוצאות מדהימות עד כדי שלעולם לא תהיה קצר בדרכים קלות לעשות דבר כל דבר לאתר האינטרנט שלך: מהעלאת קבצים, עד לדואר אלקטרוני למנויים על הנעשה האחרונה באתר.

הבעיה העיקרית באתרי חלונות הוא שיומני הגישה שלהם לא היו מקיפים מספיק – הרבה מהנתונים אבדו. עם זאת, מאחר ולא ניגשתי אליהם דרך שורת הפקודה אני לא יכול להיות בטוח כי זהו רק פגם בשירות של ספק האירוח, אבל מאחר ואנחנו על בזק בינלאומי ונטוויזן, שהם המארחים הגדולים והטובים בארץ, ברור כי אם הם לא יכולים לעשות שום דבר בקשר לזה, מעטים יכולים. כלומר, שרת של מיקרוסופט מגיע עם בעיה זו לעתים קרובות, אולי תמיד. עבור עבודת שיווק מדויקת, שזה הכי הרבה כסף באינטרנט, חובה תיעוד כניסה ושימוש של 100%, כך שתוכל לטעון על אבטחה כמו שצריך בשביל הכסף שהם משלמים.

זה היה כאשר אחד הלקוחות שלי מצאו כי שרתי אפאצ'י שלי היו ניטור עמודים מסביב לשעון באופן אוטומטי דואר אלקטרוני לו כל גישה אחת לדפים מסוימים בעוד שרת Windows מאבדת ככל 10-15 אחוזים של גישה לנתונים. נתוני Access הוא פחות או יותר אחד המשאבים החיוניים ביותר חשבונאית (במונחים של החשבונאי שבו הכסף מגיע או הולך) עבור העסק מודרנית מבוססת אינטרנט וזה פגם מצאתי עם אירוח של מיקרוסופט שלי זה משהו מקובל. הלקוח היה לחלוטין נגד אפאצ'י לטובת Windows שנים כאשר אנו להגדיר תחילה את הדברים, אבל עכשיו הלקוח ראה את הפגם הזה, הם מתעקשים כי הם יוכלו לעבור אפאצ'י במהלך שנת המס הנוכחית.

קטגוריות: אחסון לינוקס
תגיות:

2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל