אנחנו עובדים עם הטובים ביותר!

Apache הוא שרת אינטרנט ציבורי שפותח על ידי קבוצת קטנה של מתכנתים. רשיון Public domain (תחום ציבורי) מתייחסת לכל תוכנית שלא מוגנת בזכויות יוצרים. התוכנה הציבורית היא בחינם וניתן להשתמש בה ללא הגבלות. המונח Public domain (תחום ציבורי) משוייך לעתים קרובות בצורה שגויה לתוכנה חופשית (freeware), שהיא תוכנה חינמית אבל מוגנת בזכויות יוצרים בכל זאת. הגרסה הראשונה של אפאצ'י, המבוסס על שרת אינטרנט NCSA httpd, שפותח בשנת 1995. בגלל שאפצ'י פותחה מתוך קוד NCSA הקיים בתוספת תיקונים שונים, זה נקרא שרת טלאים – a patchy server – ומכאן השם Apache Server.

כתוצאה של תכונות מתוחכמות שלה, ביצועים מעולים, במחיר נמוך (זה בחינם), אפאצ'י הפך פופולרי ביותר בעולם שרת אינטרנט. לפי המדד של Netcraft (http://news.netcraft.com), הוא משמש לארח יותר מ 60% של כל אתרי האינטרנט בעולם.

פיתוח ליבת השרת של Apache Web מבוצע על ידי קבוצה של כ-20 מתכנתים מתנדבים, אשר קרואים "קבוצת Apache". עם זאת, מאחר שקוד המקור זמין באופן חופשי, כל אחד יכול להתאים את השרת עבור צרכים ספציפיים, וישנה ספרייה ציבורית גדולה של תוספות לאפאצ'י. "תוסף" 'מתייחס למוצר משלים אחר למוצר. במובנים רבים, הפיתוח של אפאצ'י דומה לפיתוח של מערכת ההפעלה לינוקס.

הנוסח המקורי של אפאצ'י נכתב על UNIX, אבל יש עכשיו גירסאות הפועלים תחת OS/2, Windows ופלטפורמות אחרות.

אפאצ'י הוכח להיות משמעותי יותר, יציב יותר, ועוד מלא תכונות רבות יותר מאשר שרתי אינטרנט אחרים. למרות שרתים מסחריים מסוימים טענו להתעלות על מהירות של אפאצ'י.

אפאצ'י רץ על יותר מ-6 מיליון שרתים באינטרנט (מפברואר 2000). זה נבדק ביסודיות על ידי שני מפתחים ומשתמשים. קבוצת אפאצ'י שומרת על סטנדרטים קפדניים לפני שחרור גרסאות חדשות של השרת שלהם, כאשר מופיעים באגים, המפתחים משחררים תיקונים לגרסאות חדשות ברגע שהם זמינים.

מי היה מאמין כי שרת אינטרנט קטן freeware יכול לעמוד מול המתקפה המשולבת של נטסקייפ ומיקרוסופט? ובכן, פרויקט אפאצ'י עושה את זה די טוב. לפי רוב הדעות, אפאצ'י נשאר שרת HTTP מס' 1 ברשת. למעשה, לפי Netcraft, אפאצ'י כרגע המארחים יותר אתרים משרתי מיקרוסופט בעשרות אחוזים.

זה בהחלט הישג, בהתחשב בכך שקבוצת אפאצ'י היא אפילו לא חברה בע"מ. במקום זאת, קבוצה של תורמים אשר מציעה ומאשרת שינויים בקוד על ידי הצבעה.

קבוצת אפאצ'י ושרת Apache HTTP החינמי עומדים כמו נסיגה, חזרה לימים הראשונים הפחות מסחריים של הרשת, כאשר נראה שאת הדברים צריך לעשות אהבה, לא בשביל הכסף. סטנדרטים פתוחים נתמכים ומתוחזקים על ידי האנשים שמשתמשים בהם הוא עדיין דבר טוב עבור האינטרנט.

שרת Apache httpd הוא שרת חזק, גמיש תואם HTTP/1.1. מיישם את הפרוטוקולים האחרונים, כולל HTTP/1.1 (RFC2616) והוא מאוד נוח להגדרה וניתן להרחבה באמצעות מודולים צד שלישי. זה יכול להיות מותאם אישית על ידי כתיבת "מודולים" באמצעות מודול Apache API מספק קוד מקור מלא ומגיע עם רשיון unrestrictive פועלת על Windows NT/9x, Netware 5.x ומעלה, OS / 2, ואת רוב גרסאות של יוניקס, כמו גם כמו בכמה מערכות הפעלה אחרות באופן פעיל מפותח מעודד משוב המשתמש באמצעות רעיונות חדשים, דיווחי באגים ותלאים מיישמים תכונות רבות המבוקשות על ידי המשתמשים, כולל:

DBM מאגרי מידע עבור אימות

זה מאפשר לך בקלות להגדיר דפים מוגנים בסיסמה עם מספר עצום של משתמשים מורשים, אשר לא מעמיס על השרת.

תגובות מותאמות אישית לשגיאות ובעיות

מאפשר לך להגדיר קבצים, או אפילו סקריפטים CGI, אשר מוחזרים על ידי השרת בתגובה לשגיאות ובעיות, למשל ההתקנה סקריפט כדי ליירט 500 שגיאות שרת ולבצע באבחון בזמן אמת עבור הגולשים וגם עבור עצמך.

Multiple Directory Index Directives

מאפשרת לך לומר Directory Index index.cgi index.html, אשר מורה את השרת או לשלוח בחזרה index.cgi index.html או להריץ כאשר מבוקשת כתובת אתר בספרייה, מה היא מוצאת במדריך. כתובת גמישה Unlimited שכתוב aliasing.

אפאצ'י אין הגבלה קבועה על מספר כינויים והפניות, אשר עשוי להמצא בקבצי תצורה. בנוסף, מנוע שכתוב רב עוצמה אשר ניתן להשתמש כדי לפתור את רוב בעיות מניפולציות לכתובת.

Content Negotiation

כלומר היכולת אוטומטית לשרת לקוחות של תחכום שונות והתאימות HTML ברמה, עם מסמכים אשר מציעים את הייצוג הטוב ביותר של מידע שהלקוח הוא מסוגל לקבל.

Virtual Hosts

התכונה המבוקשת הרבה, לעתים מכונה שרתי רב התבייתו. שרת זה מאפשר להבחין בין בקשות שונות שבוצעו כתובות IP או שמות (ממופה אותה מכונה). אפאצ 'י מציעה גם להגדרה דינמית המוני וירטואלי אירוח.

להגדרה אמין צייץ יומנים

באפשרותך להגדיר את אפאצ 'י כדי ליצור יומני בפורמט הרצוי. בנוסף, על רוב ארכיטקטורות יוניקס, אפאצ 'י יכול לשלוח קובצי יומן לצינור, המאפשר סיבוב יומן, פגע סינון, בזמן אמת פיצול של vhosts מרובים לתוך נפרד יומנים, ו DNS אסינכרוני לפתרון על לטוס.

צעדים ראשונים שלך לשטח אפאצ 'י הם הרבה יותר קל ממה שאתה חושב. אם אתה משתמש רגיל יוניקס, אתה תהיה מוכן היטב להגדיר את אפאצ 'י. ואת הגירסה של Windows יש להתקין את ההליך כמו כל יישום אחר של Windows.

השלב הראשון הוא להשיג עותק של אפאצ 'י. כי זה חינם אין סיבה לא לנסות את זה. הקבצים להורדה הם 2.7MB עבור גירסת Windows, ואת מעט מעל 1MB עבור גירסת יוניקס. כן, זה אפשרי לכתוב רזה, יישומים high-end.

קטגוריות: אחסון לינוקס
תגיות:

2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל