העברת אתר וורדפרס לאחסון חדש

אחד הדברים הכי כיפיים באתרי וורדפרס, הוא האפשרות להעביר אותם בקלות מאחסון לאחסון. וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח, מה שאומר שיש לכם גישה לכל הקבצים והנתונים שלה. אפשר "לארוז" אתר וורדפרס בקלות רבה, ולהעביר אותו לחברת אחסון אתרים חדשה בתוך זמן קצר.

למה להעביר אתר וורדפרס לאחסון אחר?

אחסון האתר הוא התשתית שלו, וחלק חשוב מאוד מהניהול והקידום שלו. אם התשתית לא טובה, האתר לא יתפקד כמו שצריך. יש לא מעט סיבות לעבור אחסון: מחירים לא אטרקטיביים, שירות לקוחות לא יעיל, תקלות לא מטופלות, פריצות חוזרות ונשנות לאתר, איטיות בעליית האתר ועוד.

אם אתר הוורדפרס שלכם חווה בעיות רבות, שמקורן בשירות האחסון, אנו ממליצים לא להסס ולהעביר את האתר לשרת חדש. כאשר מעבירים אתר בצורה נכונה, הגולשים שלכם אפילו לא ירגישו שקרה משהו – מלבד העובדה שהאתר יעלה מהר וטוב יותר.

איך מעבירים אתר וורדפרס לשרת אחר?

אנחנו יכולים לחסוך לכם קריאה והתעסקות: הדרך הטובה והקלה ביותר להעביר אתר וורדפרס לאחסון חדש, היא לבקש מחברת האחסון החדשה לבצע את ההעברה בשבילכם. כל שירות אחסון אתרים מקצועי ישמח לעשות זאת עבורכם (וגם אנחנו! צרו איתנו קשר ונשמח להעביר את אתר הוורדפרס שלכם אלינו).

אם בכל זאת אתם רוצים לבצע העברה עצמאית של האתר, הנה סדר הפעולות:

  1. רכשו אחסון חדש. אל תבטלו את אחסון האתרים הישן עד שלא וידאתם ב-100% שהאתר עבר באופן תקין.
  2. בצעו גיבוי של כל התכנים הקיימים באתר הוורדפרס שלכם: מסד הנתונים, קבצים, תוספים ותבניות. גיבוי כזה אפשר לבצע באמצעות תוסף גיבוי (למשל, Updraft Plus, או תוספי שכפול כמו Duplicator), ולשמור את הקבצים אצלכם במחשב. בחלק מחברות האחסון יש אפשרות גם לבצע גיבויים בשרת עצמו, באמצעות סיפאנל. חשוב מאוד לגבות את כל הקבצים הקיימים בתיקיית האתר, כולל קבצים נסתרים כמו htaccess.
  3. העלו את כל הקבצים לשרת החדש באמצעות סיפאנל או FTP.
  4. הקימו מסד נתונים חדש וריק עבור אתר הוורדפרס שלכם באמצעות ה-Wizard בסיפאנל.
  5. בצעו יבוא של מסד הנתונים שהורדתם מהאחסון הישן, אל מסד הנתונים החדש, וחברו את הוורדפרס למסד הנתונים החדש. סביר להניח ששם מסד הנתונים ושם המשתמש השתנו, ויש לשנות אותם בהתאם בקובץ wp-config.php.
  6. החליפו את פרטי ה-DNS ברשם הדומיינים. קחו בחשבון שיעבור מעט זמן עד שהשינוי יתעדכן.
  7. בדקו שהאתר עבר ועובד כראוי, כולל התחברות לוורדפרס, תפריטים, וידג'טים, תוספים והפניות.
  8. עדכנו את תוכנת הדואר האלקטרוני שלכם בהגדרות החדשות – כאשר מחליפים שרת, משתנה הכתובת שאליה פונה תוכנת המייל. אם לא תעדכנו את ההגדרות, לא תקבלו הודעות דואר אלקטרוני.
  9. בצעו גיבוי חדש וטרי של האתר.
  10. בטלו את שירות האחסון הישן.

אין לכם זמן להתעסק עם העברת האתר? צרו קשר ונבצע את ההעברה בשבילכם, בזריזות וביעילות!


2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל