העברת אתר לאחסון אחר – מדריך העברת אתר בין שרתים

העברת אתר משרת אחד לשרת שני היא לא כמו העברת דירה – מדובר בתהליך הרבה יותר פשוט, שאפשר לסיים בכמה שעות עבודה, ואפילו לא צריך לסחוב ארגזים.

החלטתם להחליף אחסון אתרים? הנה כמה דברים שאתם צריכים לשים אליהם לב, כדי שהמעבר יהיה חלק והאתר לא ייפגע בדרך.

העברת אתר מאחסון לאחסון

למה בכלל לעבור לאחסון אחר?

בשוק חופשי ודינמי, בעלי אתרים נהנים מתחרות עזה בתחום אחסון האתרים. יש דילים טובים שצצים לעתים קרובות, ולפעמים זה נכון מבחינה צרכנית לנצל את המבצעים ולחסוך כסף בעלויות השוטפות של האתר. עם זאת, ברוב המקרים, הבחירה להחליף אחסון אתר נובעת מחוסר שביעות רצון מהאחסון הקיים. בעיות כמו אתר איטי, שירות לקוחות לא מוצלח, אחסון שלא דואג לאבטחת מידע ועוד. יש גם מקרים בהם האתר גדל והתפתח, והאחסון הנוכחי פשוט לא מתאים לצרכים של האתר יותר, ולכן צריך לשדרג לאחסון טוב יותר, ולבצע העברת אתר בין שרתים.

שלב ראשון: רכישת אחסון חדש

לפני שאתם מבטלים את האחסון הקודם, רכשו שירות חדש ובחרו את חבילת האחסון שהכי מתאימה לכם. רק לאחר שסיימתם את תהליך הרכישה ווידאתם שיש לכם גישה מלאה לשרת החדש, התחילו בהעברת האתר.

שלב שני: גיבוי מלא של האתר

שלב זה הוא קריטי בתהליך העברת אתר לאחסון אחר. בלי גיבויים אתם עלולים למצוא את עצמכם ללא אתר בכלל.

בצעו גיבוי מלא של כל הנתונים הקיימים בשרת הנוכחי: העתיקו את כל הקבצים ומסדי הנתונים של כל האתרים שאתם מנהלים על השרת, ושמרו אותם אצלכם במחשב. אם יש לכם אתר וורדפרס, אתם יכולים לבצע גיבויים באמצעות תוסף. בשרתים בהם יש לכם גישה ללוח בקרה איכותי כמו סיפאנל, תוכלו לבצע גיבוי באמצעות לוח הבקרה. אם אין לוח בקרה מסודר לשרת (סיבה מצוינת להחליף אחסון), הורידו את הקבצים באמצעות FTP. אם אתם לא יודעים איך לבצע זאת, בקשו מחברת האחסון החדשה שתסייע לכם בהעברה. רובן ישמחו לעזור.

ציינו לעצמכם הפניות (רידיירקטים) שביצעתם, חשבונות מייל שהגדרתם וחשבונות FTP. בחלק מהמקרים תצטרכו להגדיר את כל אלה מחדש באחסון שאליו אתם עוברים.

שלב שלישי: העתקת החומרים לאחסון החדש

העבירו את הקבצים ומסדי הנתונים לאחסון החדש. בשלב זה אתם יכולים לבדוק איך האתר ייראה באחסון החדש, באמצעות כלי תצוגה מקדימה לאתר.

שלב רביעי: החלפת פרטי DNS ברשם הדומיינים שלכם

המעבר כמעט הושלם. בשלב זה, אתם צריכים "להודיע" לרשם הדומיינים (האתר שבו רכשתם את הדומיין שלכם) שכתובת האתר צריכה כעת להצביע על מיקום חדש. האחסון החדש יספק לכם את כתובת שרתי ה-DNS שיש להגדיר. אתם אמורים לקבל שתי כתובות, שבדרך כלל נראות כך: ns1.ichsunlinux.cc ו-ns2.ichsunlinux.cc (שימו לב, בכתובת אחת בדרך כלל תהיה הסיפרה 1, ובשנייה – הסיפרה 2). בצעו את השינוי ברשם הדומיין.

קחו בחשבון שלוקח זמן עד שהשינוי מתעדכן, וזה יכול לקחת בין כמה דקות ליום שלם – כתלות בספקית האינטרנט שלכם. לפעמים צריך לעשות ריסטארט לראוטר בבית, כדי שההגדרות החדשות ייקלטו גם אצלכם. אם העדכון מתעכב, בדקו שהגדרתם נכון את השרתים והיעזרו בחברת האחסון במידת הצורך.

שלב חמישי: הגדרה מחדש של תוכנת הדואר האלקטרוני שלכם

אם היתה לכם תיבת מייל באחסון הישן, אתם צריכים להגדיר אחת חדשה באחסון שאליו עברתם. לאחר שתקימו תיבת מייל חדשה (עם אותה כתובת, כמובן), צריך לעדכן את ההגדרות בתוכנת הדוא"ל שלכם, על מנת שתדע כיצד ומאיפה למשוך את ההודעות. בתמיכה הטכנית של האחסון החדש יתנו לכם את הנתונים הנדרשים כדי להגדיר מחדש את תוכנת המייל. אל תחכו שה-DNS יתעדכן, בצעו את השינויים מיד, כדי למזער את הזמן שבו תיבת המייל שלכם לא זמינה.

אם היו לכם הפניות מייל (email forwarders), יש להגדיר אותן מחדש באחסון הנוכחי.

שלב שישי: בדיקות ותיקונים אחרונים

בשלב זה, האתר כבר אמור לעבוד באחסון החדש. היכנסו לאתר ולמערכת הניהול, ובדקו שהכל עובד כמו שצריך – הקליקו על הלינקים השונים באתר, שלחו לעצמכם מייל מטופס צור קשר, בדקו שכל התוספים עובדים ושהאתר נראה כמו שצריך במחשב ובסלולרי. אם יש לכם אתר וורדפרס, ייתכן שתצטרכו להגדיר מחדש את מבנה הקישורים באתר ו/או הגדרות המדיה.

אין לכם כוח להעביר את האתר בעצמכם?

תנו לנו להוריד ממכם את המשימה הזו. הזמינו אחסון חדש באחסון לינוקס, ונעביר בשבילכם את האתר בשלמותו!


2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל