טעויות נפוצות בבחירת אחסון אתרים

בחירת אחסון לאתר היא החלטה חשובה. למרות שאפשר להעביר אתר כמו וורדפרס בקלות רבה מאחסון לאחסון, בעלי אתרים צריכים לשאוף לבחור אחסון אתרים איכותי ומקצועי, ולא להתעסק בהעברת האתר בגלל תקלות. התשתית של האתר חשובה מאוד לביצועים שלו, לדירוג שלו בגוגל, ובסופו של דבר – ללידים ולמכירות שהוא מניב עבורכם.

הנה כמה מהמוקשים שאנשים נתקלים בהם, בשלב בחירת אחסון האתר.

טעויות נפוצות בבחירת אחסון אתרים

בחירת אחסון חינמי

אחסון אתרים חינמי עדיין קיים פה ושם, ולמרות שהשימוש בו כבר לא נפוץ, בגלל שיש מספיק אחסון אתרים זול, יש עדיין מי שחושב שלא משתלם לשלם על אחסון האתר. כאן באמת שאין ספקות – אחסון אתרים זול מבוסס על שרתים וחומרה מהסוג הכי גרוע, מלא בפרסומות או מלכודות אחרות, לא מאובטח ובדרך כלל איטי מאוד. גם אם האתר שלכם קטן ממש, או שיש לכם רק בלוג אישי צנוע, אל תבחרו באחסון אתרים חינם.

בחירת אחסון לאתר מבלי לבדוק את שירות הלקוחות

אם האחסון הוא מושלם, ייתכן שלא תצטרכו את שירות הלקוחות, אפילו לא פעם אחת. מאחר שאנחנו לא חיים בעולם אידיאלי, חשוב לבדוק את איכות שירות הלקוחות והתמיכה הטכנית של האחסון, עוד לפני הרכישה. שלחו מייל או התקשרו – כמה מהר ענו לכם? האם היו אדיבים? האם קיבלתם תשובות לכל השאלות שלכם? יותר מזה – אילו ערוצי תקשורת מציעים לכם בשירות האחסון? האם רק מייל וצ'אט, או שיש גם טלפון? כל אלה דברים שחשוב מאוד לבדוק לפני רכישת אחסון לאתר.

רכישת אחסון מבלי לקרוא את תנאי השימוש

כמו בכל התקשרות עסקית, גם באחסון אתרים אתם בעצם חותמים על חוזה ומסכימים לתנאי שימוש. נכון שלאף אחד אין כוח לקרוא מסמך משפטי ארוך, אבל לפחות תעברו על הסכם השימוש ותראו אם אין כל מיני הפתעות, תנאים מוזרים, התחייבות לא מתאימה מצדכם ועוד.

רכישת אחסון שלא מבטיח החזר כספי

אל תקנו אחסון אתרים אם לא מוצעת לכם האפשרות לקבל החזר כספי ולבטל את החבילה. המינימום הוא החזר כספי לאחר עד 30 יום, ובחברות שבטוחות בשירות האחסון שלהם תוכלו גם לבטל בכל שלב ולקבל החזר על הזמן שנשאר. גם אם האחסון זול, אל תבחרו בו אם אין אופציה להחזר.

בחירת אחסון שלא מקפיד על גיבויים

זה נכון שאתם יכולים לגבות את האתר שלכם בעצמכם, וזה קל במיוחד אם יש לכם אתר וורדפרס, אבל זה לא אומר שלא כדאי שתהיה עוד שכבת הגנה על המידע שלכם. מומלץ מאוד לבחור רק שירות אחסון אתרים שמקפיד על גיבויים יומיים, ושומר אותם על שרת חיצוני ונפרד משרת האירוח עצמו. כבר היו בישראל לא מעט מקרים שבהם נפרצו שרתים, נמחקו אתרים, ואז הסתבר שהגיבוי היה שמור רק על השרת הפרוץ, לא היה גיבוי נוסף, וכל המידע אבד. אתם לא רוצים להגיע למצב שבו תצטרכו להקים מחדש את האתר שלכם – לכן, הקפידו על בחירת אחסון שיודע לעשות גיבויים כמו שצריך.

אחסון אתרים לא מאובטח

זה אולי נשמע מפתיע, אבל עדיין קיימים בישראל ובעולם שירותי אחסון אתרים שלא מקפידים על אבטחת מידע, והאתרים שמתאחסנים שם נפרצים השכם והערב. בררו מה מדיניות אבטחת המידע של האחסון ואיך הם שומרים על השרתים והמידע שעליהם. אם אתם מקבלים תשובות עמומות ולא ברורות, סימן שמדובר באחסון אתרים לא מאובטח, וכדאי לכם להתרחק ממנו.


2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל