יצירת מסד נתונים לאתר וורדפרס באמצעות סיפאנל

סיפאנל הוא לוח בקרה לשרתי אחסון, המאפשר לכם לשלוט באספקטים רבים הקשורים לאתר שלכם.

ברוב המקרים, אם אתם מעוניינים להקים אתר וורדפרס בשרת שיש בו סיפאנל, תוכלו לעשות זאת בלחיצת כפתור ולהתקין את המערכת באופן אוטומטי. אולם, יש מקרים שבהם עולה הצורך להתקין את וורדפרס ידנית, או להקים ספציפית מסד נתונים חדש, מבלי להתקין שוב את כל מערכת ניהול התוכן. במדריך זה נסביר כיצד יוצרים מסד נתונים (database) לוורדפרס באמצעות סיפאנל.

  1. התחברו לסיפאנל שלכם באמצעות שם וסיסמא.
  2. בחרו באופציה MySQL Database Wizard, שנמצאת בקטגוריה של Databases. אפשר גם לבצע חיפוש ולמצוא אותה כך.
  3. במסך הבא, עליכם לבחור שם עבור מסד הנתונים. ניתן להזין שם עם תווים באנגלית ומספרים בלבד. שימו לב, לפני השם שתבחרו יש קידומת (בדרך כלל זהו שם המשתמש שלכם בסיפאנל, ואז קו תחתון), וגם אותה תצטרכו כדי לחבר את מסד הנתונים לוורדפרס. הזינו שם והקליקו Next Step.
  4. כעת עליכם להגדיר משתמש למסד הנתונים. ניתן להגדיר משתמש קיים, אם אתם יודעים את הסיסמא שלו, אבל לא חייבים, ואפשר להגדיר משתמש חדש. גם כאן יש לשם המשתמש קידומת (אותה קידומת כמו בשם מסד הנתונים).

  5. בשלב זה, עליכם לבחור גם סיסמא למשתמש. סיפאנל ייתן לכם אינדיקציה אם הסיסמא מספיק חזקה. כדי לקצר תהליכים, אפשר להקליק על Password Generator, שיבחר עבורכם סיסמא חזקה. העתיקו את הסיסמא ושמרו אותה, מכיוון שתצטרכו אותה בהמשך. לא חובה לבחור סיסמא זכירה, מכיוון שברוב המקרים לא תצטרכו להזין שוב את הסיסמא לאחר התקנת הוורדפרס, והיא זמינה בקובץ wp-config.php.
  6. לאחר הזנת שם המשתמש והסיסמא, הקליקו Create User.
  7. בשלב הבא, יש לחבר את המשתמש למסד הנתונים ולהעניק לו הרשאות. סמנו את הצ'קבוקס All Privileges והקליקו על Next Step.
  8. במידה שהכל תקין, המערכת תודיע לכם באמצעות הודעה ירוקה, כי המשתמש שיצרתם התווסף בהצלחה למסד הנתונים החדש. בשלב זה תוכלו להוסיף מסד נתונים חדש, להוסיף למסד שיצרתם עוד משתמש או לחזור למסך הראשון.
  9. הזינו את כל הפרטים הנדרשים בקובץ wp-config של וורדפרס.

2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל