יצירת תיבת מייל באתר באמצעות סיפאנל

במאמר זה נסביר איך יוצרים תיבת דואר אלקטרוני המשויכת לדומיין שלכם, באמצעות לוח הבקרה סיפאנל.

לפני שנתחיל, אתם בוודאי שואלים את עצמכם למה צריך תיבת מייל נוספת, כאשר רובנו משתמשים בג'ימייל או שירותי מייל אחרים. כמובן שלא כל אחד צריך כתובת מייל כזו (או בכלל אחסון אתרים…), אבל אם כבר יש לכם דומיין ואחסון, כדאי לדעת איך מנצלים את הנכסים הדיגיטליים האלה כמו שצריך.

אם יש לכם עסק משלכם, כתובת מייל מבוססת ג'ימייל נראית קצת פחות מקצועית מאשר כתובת הכוללת את השם והאתר שלכם (למשל, daniela@danielaflowers.com). בנוסף, כדאי לעשות הפרדה בין המייל העסקי והמייל הפרטי – ולשם כך אפשר להקים תיבת מייל באתר שלכם.

סיבה נוספת היא אפשרות לשליחת דואר מאתרי וורדפרס בצורה נכונה, על מנת שלא יגיע לספאם. כדי לעשות שימוש בתוסף ה-SMTP של וורדפרס, אתם צריכים תיבת מייל באחסון.

הקמת תיבת דואר אלקטרוני בסיפאנל

 1. התחברו לסיפאנל באמצעות שם וסיסמא.
 2. סיפאנל מחולק לאזורים שונים, שכל אחד מהם מוקדש לפונקציונליות אחרת. אנחנו צריכים את אזור Email. אם אתם לא מצליחים לאתר את הבוקסה המתאימה, השתמשו בחיפוש.
 3. הקליקו על Email Accounts.
 4. במסך שייפתח תקבלו רשימה של כתובות הדואר הקיימות על הדומיין. ליד כל כתובת ניתן לראות כמה נפח אחסון היא מנצלת וכמה כתובות אתם עוד יכולים ליצור. באחסון לינוקס אתם מקבלים כתובות מייל ללא הגבלה בכל חבילת אחסון אתרים.
 5. על מנת ליצור תיבת מייל חדשה, הקליקו על Create (הכפתור הכחול).
 6. במסך הבא תוכלו לבחור את השם והסיסמא של חשבון המייל החדש. בשדה הראשון, הקלידו את השם הנבחר (שם המשתמש יכול לכלול אותיות באנגלית, מספרים ומקפים בלבד). שימו לב שאין צורך להקליד שטרודל (@) או את שם הדומיין, כי הם כבר מופיעים כברירת מחדל. אם יש לכם כמה דומיינים באחסון, ודאו שאתם מקימים את תיבת המייל על החשבון הנכון.

  בשדה שמתחת לשם המשתמש, יש להזין סיסמא. הסיסמא צריכה להיות חזקה, ואם היא לא חזקה מספיק (ציון 65 לפחות), לא תוכלו להשתמש בה. מתחת לשדה יש אינדיקטורים לחוזק הסיסמא. אם אתם לא יודעים להמציא סיסמא חזקה, פשוט הקליקו על Generate, והמערכת תיצור עבורכם סיסמא רנדומלית. העתיקו את הסיסמא למקום בטוח, כדי שתוכלו להזין אותה היכן שצריך בהמשך.

 7. תחת Optional settings אתם יכולים להגביל את נפח תיבת הדואר (או לקבוע שתהיה בלתי מוגבלת), וליצור תיקיות אוטומטיות לכתובות עם הסימן + (כתובות המשמשות להפרדת מיילים לפי נושאים ומלחמה בספאם. כאן יש מידע נוסף בנושא). בנוסף, אתם יכולים לקבוע אם לשלוח מייל "ברוך הבא" לכתובת לאחר שתיצרו אותה.
 8. לאחר שתסיימו להגדיר את כל מה שרציתם, הקליקו על Create. הכתובת שיצרתם תופיע במסך שמציג את כל כתובות המייל המשויכות לדומיין.
 9. על מנת להגדיר את תוכנת המייל שלכם, תוסף SMTP לוורדפרס או כל אפליקציה אחרת, הקליקו על Connect Devices. במסך זה תוכלו למצוא סקריפטים המגדירים אוטומטית את Windows Live Mail ואת תוכנות המייל של האייפון, MacOS ועוד. אם אתם רוצים להגדיר את התוכנה שלכם ידנית, השתמשו בהגדרות המופיעות במסך (הגדרות ברירת המחדל הן לחיבור מאובטח):

  במסך זה אתם גם יכולים לשלוח מייל עם הנחיות חיבור לכל כתובת אימייל שתרצו, תחת Email instructions.
 10. אתם לא חייבים תוכנת מייל כדי להתחבר למייל ולהשתמש בו. במסך Email Accounts אתם יכולים לבחור להתחבר לממשק מייל בדפדפן דרך הסיפאנל, ולנהל את הדואר האלקטרוני שלכם משם.

2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל