יתרונות של אחסון לינוקס על פני שיטות אחסון אחרות

יתרונות של אחסון לינוקס על פני שיטות אחסון אחרות

 עם הפיכתו של האינטרנט לאחת המדיות המשפיעות והחשובות בעולם, התפתחה מאוד גם הטכנולוגיה של אחסון האתרים. כיום מוצעות ברשת חבילות אחסון אתרים מגוונות ע"ג מערכות הפעלה שונות וביניהן, מערכות מבוססות לינוקס. מערכות ההפעלה המבוססות לינוקס הינן המערכות הנפוצות בעולם להפעלת שרתים, שכן עלותן אפסית לגמרי – ללא עלות כלל וכידוע, לפונקצית המחיר תפקיד מרכזי ביותר בבחירתו של מוצר. אך האם יתרונו היחידי של אחסון לינוקס הוא בעלותו הכה-נמוכה?

 

אפס עלות

מערכת ההפעלה השנייה בשכיחותה לשרתים הינה מערכת החלונות שעלותה נעה בסביבות ארבעת אלפים דולר לכל רישיון לרבות עלות שנתית לעדכונים ומערכת זו עדיין שנייה למול מערכות ההפעלה מבוססות לינוקס החינמיות. ולמרות שכל עסק או אדם פרטי בוחרים את המוצר על פי שיקולים הנובעים ניתוח הצרכים האינדיבידואליים אי אפשר להתעלם מכך שהמחיר משחק תפקיד מכריע ביותר.

רוב השירותים המוצעים במערכות איחסון לינוקס לשרתי אחסון אתרים הינם ללא תשלום, לעומת חלק מהשירותים למערכות אחרות לשרתי אחסון אתרים. שוב, על אף שכמעט תמיד ניתן למצוא גרסה חינמית, זו עדיין משימה מורכבת יותר.

 

בשבחי הקוד הפתוח

עוד יתרון לשימוש במערכת באיחסון לינוקס להפעלת שרתי אחסון אתרים היא שמערכות אלו הן קוד פתוח, כלומר, כל באג או תקלה בנושא האבטחה ו/או במערכות ההפעלה האלו מקבל פיתרון במהירות גבוהה ביותר. מערכות ה- windows נתמכות אך ורק על ידי חברת מיקרוסופט ועל כן מהירות תיקון התקלות שבה איטי יותר. אך יש גם לציין את העובדה כי בעוד מיקרוסופט מספקת תמיכה מלאה, מערכות מבוססות לינוקס עשויות להצריך ידע טכני או שכירת שירותים של מתחזק שרתים.

 

התאמה לשפת התכנות של האתר – השורה התחתונה

למעשה זה הנושא הקובע כמעט באופן חד משמעי איזו מערכת הפעלה נצרכת לשרת האיחסון. כאשר האתר בנוי באחת מהשפות asp,asp.net אין ברירה אלא לבחור במערכת הפעלה של חלונות לשרת אך זכרו כי כל מה שאפשר לעשות בשפות התכנות הללו אפשר לעשות גם בשפת PHP שהיא כן נתמכת בלינוקס ולכן עשויה להקטין במידה ניכרת את הוצאותיכם. באם אתם מתלבטים בשלב הראשוני של בניית האתר – מומלץ לקחת בחשבון כי שימוש בשפת PHP תאפשר לכם גמישות מרובה יותר בבחירת מערכת ההפעלה לאחסון האתר ותוכלו לבחור גם במערכת מבוססת לינוקס.

 

לסיכום

אין ספק כי אחסון לינוקס הינו אפשרות מועדפת על פי המתחרים ולא רק בשל ההבדל העצום במחיר. גם התמורה המתקבלת בהתאם להשקעה נחשבת. אם האתר שלכם כבר בנוי בשיטת ASP אין כל כך ברירות אך אם לא – בהחלט מומלץ לקחת מערכת הפעלה מבוססת לינוקס. כמובן שישנם שיקולים נוספים לבחירת אחסון אתרים אך מערכת ההפעלה היא אחת המובילות מבין כל השיקולים הללו.

 

 

קטגוריות: אחסון אתרים - מאמרים
תגיות:

2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל