שרת וירטואלי פרטי – יתרונות האחסון ב-VPS

כשמדברים על אחסון אתרים, לרוב חושבים על אחסון שיתופי – האופציה הזולה והסטנדרטית, שמתאימה לחלק ניכר מהאתרים הקטנים והבינוניים. אחסון שיתופי משול למגורים בדירה עם שותפים. אמנם, לכל אחד יש חדר משלו, אבל אין הפרדה מוחלטת בין האנשים בדירה, וחלק מהמשאבים משותפים. אין ספק שאפשר להסתדר ולחיות כך, אבל מה קורה כשאחד השותפים מחליט לעשות מסיבות רועשות בחדר שלו כל לילה? או כאשר הוא אוכל את כל המזון במקרר? למעשה, זה אחד החסרונות העיקריים של אחסון שיתופי – האתר שלכם נמצא על אותו שרת ביחד עם הרבה אחרים, וזה יכול לגרום לבעיות שונות.

בעבר, הפתרון היחידי הזמין היה שרת ייעודי (Dedicated Server) – שרת פיזי שכולו שלכם, ללא שותפים. אמנם, מדובר בפתרון איכותי ויעיל, אבל הוא יקר מאוד ודורש תחזוקה מיוחדת, ולא כל עסק יכול להרשות לעצמו סוג כזה של אחסון אתרים.

שרת וירטואלי פרטי – Virtual Private Server – הוא הפתרון האידיאלי למי שצריך תשתית אחסון חזקה יחסית, ולא רוצה לשלם את המחירים הגבוהים של שרת ייעודי (וכאמור, לא יכול להסתפק באחסון שיתופי). שרת וירטואלי מספק חוויה דומה לשרת ייעודי, קל יותר לתפעל אותו והוא מוצע במחיר הגיוני וסביר. הטכנולוגיה מאפשרת לקחת שרת חזק אחד, לחלק אותו בין מספר משתמשים, ולהקצות משאבים בנפרד עבור כל משתמש. כלומר – אתם לא חולקים את המשאבים עם הדיירים האחרים בשרת (ולכן הוא נקרא שרת פרטי). כך, העלויות נמוכות יותר, אבל אתם עדיין נהנים ממרחב אחסון פרטי, שמאפשר ביצועים טובים יותר לאתרים שצריכים נפח אחסון גדול יותר או ביצועי CPU חזקים יותר, וגם צריכים להתמודד עם טראפיק משמעותי יותר מאתרים קטנים.

שרת וירטואלי יתרונות

למי מתאים שרת וירטואלי פרטי ומתי כדאי לבחור באחסון כזה? הנה כמה פרמטרים:

אמינות וזמינות

אחסון שיתופי עלול להיות כמו דומינו – כשאחד נופל, כולם נופלים. זה נכון שבחברות אחסון טובות כמעט ולא תצטרכו להתמודד עם תקלות בשרת שנובעות משימוש לקוי של משתמשים אחרים, אבל אם אתם מנהלים אתר פופולרי, המשתמשים שלכם לא יהיו סבלנים לנפילות וחוסר זמינות, גם אם הם קצרים במיוחד.

אחסון VPS, או שרת וירטואלי, משמעותו שהמשאבים המוגדרים בשרת הם רק שלכם, ואתם לא תלויים בתקלות או בבעיות של משתמשים אחרים. למעשה, שרת וירטואלי משפר משמעותית את אמינות וזמינות האתר, וחוסך לכם זמן של טיפול בתקלות שלא קשורות אליכם.

אפשרות שדרוג מיידי ומהיר

אתם מריצים קמפיין ענק? קיבלתם פרסום באתר תוכן גדול? המוני גולשים מציפים את האתר ואתם חייבים להגדיל את המשאבים כדי שהאתר לא יקרוס? אחסון בשרת וירטואלי מאפשר שדרוג מיידי ומהיר של השרת – הגדלת הנפח, הזיכרון והמעבדים היא קלה ופשוטה, ומאפשרת לכם להזניק את הביצועים של האתר לפי הצורך.

תשתית טובה לאתרי סחר

פעילות תקינה של אתר היא חשובה, לא משנה מה סוג האתר, אבל כשמדובר באתרי סחר (חנויות אינטרנטיות), החשיבות כפולה ומכופלת. אף אחד לא רוצה להפסיד מכירה בגלל נפילה או איטיות של האתר. הגולשים לא סבלניים לתקלות או לאתר סחר שלא זז. אם אתם מקימים חנות אונליין, כדאי לכם לבחור באחסון על גבי שרת וירטואלי פרטי, שיספק לכם ביצועים טובים, מהירות ושקט נפשי.

VPS טוב גם לאבטחה

כאשר אתם מאחסנים את האתר בשרת וירטואלי, אתם מוגנים יותר ממתקפות ומחורי אבטחה שעלולים להיווצר בשרת אחסון שיתופי, משום שאתם מאוחסנים בנפרד מהמשתמשים האחרים. באחסון שיתופי, אתר שנפרץ עלול להוות סכנה גם לאתרים אחרים המאוחסנים באותו שרת, אבל כאשר מדובר על אחסון וירטואלי פרטי, הסכנה הזו לא קיימת. כלומר, אתם לא תלויים במידת הזהירות של המשתמשים האחרים בשרת, ואבטחת האתר תלויה בעיקר בפעולות שתנקטו בעצמכם.


2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל