תחזוקת שרתים לעסקים: למה אתם צריכים ניהול שרתים מקצועי

שרת אינטרנט זקוק לתחזוקה שוטפת בדיוק כמו שמכונית צריכה בדיקות וטיפולים, תדלוקים והחלפת שמן. חלק ניכר מהפעילות העסקית במשק תלויה במחשבים ושרתים. הפרעה בפעילות של שרת יכולה לגרום נזקים כלכליים כבדים, שמחמירים ככל שהתקלה נמשכת ולא מטופלת. זה יכול להיות כל דבר  – מאימייל שמפסיק לעבוד ועד בעיות אבטחת מידע חמורות, כמו השתלת כופרה או פריצה לשרתים על מנת לגנוב מידע.

טכנולוגיית השרתים הקיימת כיום אמינה ויעילה, אבל על מנת לוודא שהפעילות השוטפת של העסק שלכם לא נפגעת, אתם זקוקים לאיש מקצוע שיבצע עבורכם תחזוקת שרתים.

למה צריך תחזוקת שרתים?

טיפול בשרתים יכול להיות מצד החומרה או מצד התוכנה. זה אמנם לא קורה הרבה, אבל לעתים יש צורך בטיפול פיזי בשרת, כמו החלפת מאוורר או התקנת דיסק קשיח טוב יותר. רוב שירותי התחזוקה מתמקדים בחלק של התוכנה – שם יש צורך בעדכונים ומעקב שוטפים, על מנת לוודא שהשרת עובד באופן תקין ולמנוע בעיות ותקלות. 

שירות תחזוקת שרתים מקצועי חוסך לכם כסף רב, ומאפשר עבודה שוטפת בעסק ללא הפרעות, וגם עוזר להגן על המידע שלכם – נכס יקר וחשוב לכל הדעות.

מה כלול בתחזוקת שרתים?

תחזוקת שרתים

תחזוקת שרתים כוללת בדיקות בתדירויות משתנות. למשל, בדיקות יומיות של השרת יכללו בדיקת עדכונים והתקנתם (בעיקר כדי לתקן חורי אבטחה) ובדיקת מסד הנתונים של האנטי וירוס. בכל יום יש צורך גם לבדוק את הלוגים של השרת, כדי לנטר פעילות חשודה ולראות אם היו נסיונות פריצה.

יש גם בדיקות שנעשות בתדירות נמוכה יותר (פעם בשבוע): למשל, בדיקת גיבויים במטרה לוודא שהם עובדים. תהליך הגיבויים הוא אוטומטי, אבל מדי פעם צריך גם לוודא שהקבצים שנוצרו באמת עובדים. בדיקת שימוש בנפח הדיסק הקשיח (שלא ייגמר המקום) גם כן צריכה להתבצע על בסיס שבועי.

בדיקות תקופתיות חודשיות כוללות, בדרך כלל, טיוב מסד הנתונים בשרת, עדכון אפליקציות ועוד. 

תחזוקת שרתים בזמן אמת

חלק חשוב מניהול השרת הוא ניטור בזמן אמת, על מנת לוודא שהשרת עומד בעומס העבודה ולא עומד לקרוס. ניטור כולל בדיקת טמפרטורה, מהירות מאוורר ועוד פרמטרים שונים המעידים על עומס העבודה של השרת.

טיפול בתקלות בשרתים

תחזוקת שרתים טובה יכולה למנוע חלק ניכר מהתקלות, אבל אי אפשר להימנע מהן ב-100%. לכן, חשוב שיהיה לכם איש מקצוע זמין, שיכול לטפל בתקלות בשרת במהירות. למשל, יכול להיות מצב של עומס עבודה פתאומי (כמו פיק של טראפיק באתר בגלל פרסום או עניין ציבורי גבוה) שעלול לגרום לשרת לקרוס. ייתכן שמשתמש מסוים הריץ אפליקציה שיצרה תקלה באתר, וייתכן כי מידע נמחק או השתבש. תקלות הן חלק מחיי היום יום של כל מי שעובד עם שרתים ומחשבים בכלל, אבל תחזוקת שרתים איכותית תסייע לכם להתמודד עם התקלות הללו, ולמנוע חלק ניכר מהן.

אבטחת מידע כחלק מתחזוקת שרתים

איומי הסייבר רק הולכים ומתרבים – פריצות, השחתות, גניבת מידע, התקנות כופרה, התקנות של קוד זדוני ועוד. ניטור השרת בזמן אמת, גיבויים ופרקטיקות אבטחה נכונות בארגון ובקרב המשתמשים יכולים לסייע לפתור כמעט כל בעיית אבטחה, ולסייע לעסק שלכם לתפקד ללא הפרעות ותקלות.

אחסון לינוקס מציעה תחזוקת שרתים מקצועית ושירותים מתקדמים בקוד פתוח. פנו אלינו ונשמח לבנות עבורכם תוכנית תחזוקת שרתים המתאימה בדיוק לצרכים שלכם.


2018 © אחסון לינוקס - אחסון אתרים בישראל